Tviterapskats: Kebabi, biezpienmaize un parlamentārais tvitersekretārs

Diviem politiski aktīviem cilvēkiem šonedēļ ļoti, ļoti gribējās nokļūt tviterapskatā, un viņi darīja visu, lai izceltos, pat nebaidījās izskatīties muļķīgi. Par to, protams, tiks atalgoti ar to godu. Bet pat bez šo divu atšķirīga kalibra kumēdiņu taisītāju izrādēm arī citas aktualitātes lika iesvilties tviterlietotājiem.

Saulīte sāk spīdēt un nedaudz arī sildīt aizvien biežāk, un ļaudis daudz biežāk dodas Jūrmalas virzienā. Ir arī iemesls – novērtēt tur Latvijas Dzelzceļa sastrādāto, modernizējot stacijas. Un sastrādāts ir.  Ieraugot Vaivaru stacijas gruvešus un tur nodarbinātos arhitektūras speciālistus – vietējos bezpajumtniekus –, kuri vēl cenšas glābt un savākt sev to, kas palicis pāri no vēstures, lakoniska ir Eva Ikstena:

Latvijas Dzelzceļš solījis ēku novietot atpakaļ – kaut kur tālāk no perona. Tomēr tviterlietotājus šādas detaļas maz interesē. Ģirts Birziņš ir skarbs savā spriedumā:

Stacijas vietā noliktās konteinertipa ēkas arī uzslavas neizpelnās – apkaunojums ir maigākā vārdu izvēle, tās raksturojot.

Daudz lielākas nevienprātība ir par „Pakistānas kebabu”, ko slēdzis Pārtikas un veterinārais dienests un kur klāt bijis arī žurnālists. Ēdināšanas iestādes īpašnieks esot uzbrucis operatoram un salauzis kameru. Kristiāns Purviņš tūlīt steidz papildināt savu melno sarakstu.

Izslavētais un skaļi izdaudzinātais mediju aizstāvis, Saeimas deputāts Dainis Liepiņš arī nelaiž garām iespēju nostāties žurnālistu pusē. Viņš cer, ka notikušais tiks steidzami izmeklēts un varas pārstāvji izvērtēs šo personu atrašanos Latvijā. Tā teikt – divi jauki populisma zaķi ar vienu šāvienu Liepiņkunga izpildījumā – gan konkrētajam medijam labvēlīgāks, gan pret svešajiem mūsu valstī.

Bet tie, kuri baudījuši slēgtās iestādes ēdamo, nostājas tā pusē. Jo dzīve bez tā būtu kā elle zemes virsū,  pauž Andris Tihomirovs (@atihomirovs), un viņam piebalso arī aktieris Kristians Kareļins

Ja jau runa ir par ēdamo, vērts palūkoties arī uz Ventspils pusi. Tur lielā cieņā biezpienmaizītes. Tās ir tik svarīgas, ka pat no pienākumiem atbrīvotais Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs tām preses konferencēs velta daudz vairāk laika nekā Panamas papīriem un savām krimināllietām.

Lieta tāda, kāda žurnāliste sarkastiski internetā aprakstījusi, kā pirms preses konferences Lembergs žurnālistu acu priekšā notiesā biezpienmaizīti un tikai tad tā var sākties. Savā ziņā tāda savdabīga statusa parādīšana. Nākamajā preses konferencē Lembergs bija sagatavojis sevi attaisnojošu šarādi vismaz septiņu minūšu garumā par biezpienmaizīšu tēmu, savu aizņemto dienu, izsalkumu. Un pats būtiskākais, ka ar nemainīgu gala secinājumiem – žurnālistika Rīgā ir sapuvusi un viņi visi ir sorosīti.

Video ar šo Lemberga priekšnesumu kā dienas labāko joku cilvēki steidz viens otram pārsūtīt. Smieties vai raudāt – tas katra paša ziņā, bet starp pelavām ir arī Madaras Fridrihsones domugrauds:

Tviterapskata rekomendācija būtu izsalkumu remdēt ar ko veselīgāku un patriotiskāku, piemēram, kārtīgu kurzemnieku ēdienu – sklandrausi. Tas ir arī Eiropā atzīts.

Ja var just, ka Lembergs pie savām izrādēm rūpīgi piestrādā, ir politiķi, kuriem tas ir dabas dots talants. Tāds ir Tieslietu ministrijas parlamentārais tvitersekretārs Jānis Iesalnieks (@JanisIesalnieks).

Un patiešām – Iesalnieka prāts bija iekarsis. Tādēļ, sveicot jauno bēgļu grupu, viņš tviterī dalās pārdomās par to, ka iedzīvotājiem par savu drošību jāsāk rūpēties pašiem, veidojot pašaizsardzības vienības. Aizsargāties, piemēram, vajadzētu no imigrantiem - viņš klāsta, piebilstot, ka valstij nav morālu tiesību to ierobežot, jo tā pati nav spējīga pasargāt savus pilsoņus un neko nedara. Iesalnieks arī iesaka konkrētu vienību, kurai vajadzētu pievienoties.

Jānis Taurēns nav vienīgais kam, maigi izsakoties, šķiet jocīgi, ka ko tādu saka Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs. Sociālantropologu Klāvu Sedlenieku vairāk interesē Drošības policijas komentārs:

Tviterī tie to gan nedara. Tikmēr  Rihards Jērums atgādina:

Ņēmis to vērā, tvitera lietotājs Kārlis (@skazhy) jau gatavs dot padomu:

Vēl viens ieteikums pataupīts uzņēmējam Ernestam Štālam:

Savukārt Vents Zvaigzne atgādina:

Bet, tviterapskatu noslēdzot uz pavasarīgas nots, Elita Kazaine atgādina par aktualitāti, kura acīs cērtas un vienaldzīgu neatstāj nevienu Rīgas modes dāmu:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti