Tviterapskats: Kapusvētku zaļumballe, bagātākais pensionārs un VID potenciālās vadītājas dāsnums

Olimpiskās spēles ir sākušās, un turpmākās trīs nedēļas sociālie tīkli dzīvos Rio ritmos, sekojot līdzi sportistu veiksmēm, neveiksmēm, cīņai un emocijām. Bet šonedēļ uzmanības centrā pie mums Latvijā – potenciālās jaunās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas godīguma apspriešana, bagātākā pensionāra meklējumi un, izrādās, ne tikai aizbraukušos tautiešus tviterī mēs gribam atpakaļ.

Gribētos zināt, vai vēl kaut kur pasaulē ir iespējams tāds vārdu salikums kā "kapusvētku zaļumballe". Daudziem, tostarp tviterlietotājam Ventam Zvaigznem ‏@Vents_Zvaigzne tas ir pavisam nedzirdēts ne tikai vārdu, bet arī nozīmju salikums, kas šķiet galīgi nevietā un tāda pavisam ērmīga tradīcija.

Mūziķim un politiķim Ventam Armandam Krauklim tas gan nav nekas neparasts. "Agrāk tā bija obligāta kapu svētku sastāvdaļa. Ar "Bumerangu" esmu daudzās izspēlējies, parasti pagastā - gada notikums!" viņš stāsta.

Tviterlietotāja ar vārdu Lauma Pret šoreiz ir par @laumapret. Viņa iebilst, kapusvētku zaļumballe šķiet neracionāli vai nesaprotami tikai tad, ja kapusvētkus uzskata par pasākumu mirušajiem, nevis dzīvajiem. Tā, lūk.

Ja par kapusvētku zaļumballēm mazliet paironizē, tad Latvijas bagātākais pensionārs, kurš saņem 19 tūkstošus eiro mēnesī, gan ļoti daudziem krīt uz nerva. Oficiāli gan nav apstiprināts, bet tiek pieļauts, ka šis jaunais pensionārs, kurš būtiski paaugstinājis vidējās pensijas līmeni valstī, ir bijušais AS "Liepājas metalurgs" lielākais akcionārs Sergejs Zaharjins.

"Brīnumzeme naktī! Iespēju valsts – lūk, mūsu Nokia!" pārsteigts ir Aivars @Borovkovs, uzzinot, ka cilvēks, kurš nolaida pa burbuli metalurģijas nozari valstī, tiek tik dāsni atalgots.

Tiešāka ir žurnāliste Inga Spriņģe @IngaSpringe:

Tviterlietotāji pārliecināti – Zaharjinam būtu drīzāk jāsēž aiz restēm, kā viņu un tos, kas to pieļauj, zeme nes? Vaicā Inguna Bauere @ibauere, piebilstot, ka, acīmredzot, KNAB ir svarīgāka cita prioritāte - festivāla "LAMPA" pārbaudīšana.

Vēl nav zināms, kā to pārcietis līdz šim praktiski tikai valsts un pašvaldības darbā strādājušais kurzemnieks Aivars, kura tūkstošos mērāmā pensija tagad izskatās visai niecīga, bet tas nu ir fakts – Lembergs nav viskrutākais – tā secina vīterotāja @ievazz.

Un arī par dāsnākā cilvēka titulu viņam var nākties pacīnīties  - kā zināms, Lembergam patīk apdāvināt savus ģimenes locekļus. Bet viņš nav vienīgais. Tagad zināms - dāsni apdāvināt brāli prot arī topošā VID vadītāja Inga Koļegova. Viņa var atļauties dāvināt miljonu. Nav nekāds noslēpums, ka šādu - savā ziņā shēmu - uzņēmēji izmanto, lai izvairītos no nodokļiem. Tā ir tāda spēle „Cik ļoti mīlēt Latviju”. Viņa nav ne pirmā tāda, visticamāk, arī ne pēdējā, pauž Normunds Namnieks @2N_ICEBOX.

Neesmu darījusi neko tādu, par ko būtu jākaunas, tā skaidro pati Koļegova. Un ja tā, tad gan – cik garlaicīga ir viņas dzīve nodzīvota – smaida Guntars Meluškāns @GMeluskans.

Ja neskaita to, ka Zaļo un zemnieku savienības atbalsts kandidatūrai pats par sevi ir reputāciju mazinošs faktos, trāpīgs ir Gunta Bojāra @GuntisBojars jautājums: "Ja jau Koļegova, izrādās, nav patiesā labuma guvēja sev piederošā firmā, tad jautājums, vai viņa būs patiesā VID vadītāja?"

Jau nesen stāstīju, ka Latvijas Institūts (LI) aizsācis sociālu kustību "#GribuTeviAtpakaļ", aicinot Latvijas iedzīvotājus ar personīgu un emocionālu vēstījumu uzrunāt emigrējušos tuviniekus un draugus. Un, lai gan viņi paši uzskata, ka akcija jau ir izdevusies un veiksmīga, tviterlietotāji to vairāk izmanto, lai sacenstos humora izjūtā un paustu nostaļģiju pēc lietām un norisēm, ko gribētu atpakaļ.

Dace Rukšāne, piemēram, skumst pēc gludas sejas, tieva vidukļa un sportiskās formas. Kāds grib atgūt Abreni un Roņu salu, bet Vita Dreijere @VitaDreijere ir pieticīgāka, viņa vēlētos pēc iespējas ātrāk dabūt atpakaļ Barona ielu.

Dzeltenās kvasa cisternas un košļājamās gumijas "Turbo" un "Donald" arī ir tās lietas, ko mēs gribētu atpakaļ.

Bet, ja par pašas akcijas oriģinālo mērķi un tēmu - Arnis Lapiņš @Arnis_Lapins zina pastāstīt, ka ir atbraucis no Anglijas bijušais kaimiņš. Jo saņēmis aicinājumu atgriezties.

Bet, noslēdzot tviterapskatu Rio ritmos, patīkami par Latviju lasīt un redzēt sociālajos tīklos pozitīvas atsauksmes, kaut vai arī tās sanāk uz citu fona, bet vīterotājs Warrens nav vienīgais kurš pamanījis mūsu sportistu parādes tērpus. Latvija apģērbta labāk nekā itāļu un franču sportisti. Pasaule patiešām mainās.

Cerams, vēl liksim olimpiskajās spēlēs pasaulei par mums runāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti