Sadaļas Sadaļas

Tviterapskats: Kā citādi dēvēt Jāņu sieru un ar rīdzinieka karti ķert bagātniekus

Siltais un jaukais laiks ietekmē arī tviteraktivitāti, tomēr svarīgākās lietas un norises valstī garām tur nepaslīd. Šajā tviteraspkatā arī uzzināsim savā ziņā neticamo – to, kā Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Rīgas dome varētu sadarboties, lai padarītu Latviju par labāku un godīgāku valsti.

Mazāk kā mēnesis palicis līdz Latvijas demogrāfiskās situācijas risināšanas svētkiem – Līgo. Iespēju risināt demogrāfijas jautājumus valsts gan neizmanto – tā vietā šonedēļ saņēmām ziņu, ka tradicionālo Jāņu sieru drīkstēs piedāvāt tikai pieci Latvijas uzņēmumi, jo tas tagad reģistrēts Eiropas Savienības garantēto tradicionālo īpatnību reģistrā.

Siera lieta ož pēc Padomju Savienības, tā saka Zanda Radziņa @ZandaRadzina:

Tas ir pilnīgs idiotisms, skarba ir Ilze Salna @IlzeSalna. Inese Libere ironiski teic – nevajag apstāties tikai pie Jāņu siera. Inese Libere @ineselibere:

Kamēr citi sūkstās un domā, kā tagad mājražotājiem citādi saukt Jāņu sieru, Arturs Pērkons @pArt07 aicina saskatīt un novērtēt jaunās iespējas: "Uztaisām ar pāris džekiem pareizo Jāņu svinēšanas rituālu un pārējiem liekam maksāt par Jāņu svinēšanu!"

Idejai varētu būt visai laba peļņa, protams, ja vien VID vai kāds no tā darbiniekiem nepaprasīs savu daļu.

Atzinīgi tviterī novērtē Latvijas Televīzijas raidījuma „De facto” paveikto – pieķerot kukuļa izspiešanā VID darbinieku. Pagaidām vienīgais sods ko amatpersona saņēmusi – viņš uzrakstījis atlūgumu.

"Nevis jāaiziet no darba, bet gan jāiet uz cietumu," teic Laura @vejaPieskariens.

Pamatoti nejauki ir tviteralietotāji un, ja var ticēt VID vadītājas teiktajam – tad tieši sociālie mediji ir tie, kuri viņu pamatīgi satrauc un spiež. Tātad sociālo tīklu ietekme un spiediens ir pat lielāks nekā politiķu vai mediju. Viņa pat gatava rakstīt atlūgumu, bet neuzrakstīja gan. Toties tika paziņots, ka bankām būtu jāziņo par tiem cilvēkiem, kuriem daudz naudas, kuri paliek bagāti, jo nav godīgi maksājuši nodokļus. Savā ziņā netieši tiek pateikts, ka kļūt turīgam, maksājot nodokļus, īsti nav iespējams.

Pamatots jautājums ir Kasparam Haram @oHoHara:

Labi, jokus pie malas – valstij un tās pilsoņiem ir jāpalīdz kļūt godīgiem, un tviterī tiek saskatīta vēl viena iespēja, kā sadarbojoties Rīgas domei un VID identificēt bagātniekus, kuri svaidās ar naudu: VID audits jāpiemēro visiem, kuri var atļauties rīdzinieka karti. "Skaidrs, ka dzīvo pāri saviem līdzekļiem," teic Normunds [email protected]_ICEBOX.

Sociālajos tīklos saukts arī par idiotisma augstāko pilotāžu, šonedēļ tika pieņemts lēmums noteikt cenu rīdzinieka kartei - 775 eiro.

VID auditu noteikti būtu pelnījis J. Sildniks ‏@Sildniks par savu cerību vien: "Ceru, ka visas rīdzinieka kartes uzreiz neizpirks".

Savukārt tviterlietotājs ar niku, ko varētu tulkot kā pielīdēju vai lišķi - Dirsā Līdējs ‏@dirsalidejs saka:

Jā, rīdzinieki, novērtējiet to, ka jums ir tik vērtīga karte – it īpaši laikā, kur visam svarīgajam – veselības aprūpei, izglītībai, autoceļiem - vienīgais, ko Finanšu ministrija var piedāvāt, ir kaudzīti ar banknotēm, uz kurām nominālvērtības vietā rakstīts: "Naudas nav!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt