Tviterapskats: «Dzintara» glābšana, kapu tramvajs un skolotāju algas

Tāda savdabīga nedēļa sociālajos tīklos padevusies – gluži kā iesildīšanās ķirbjsvētku laikam. Nodokļu celšanu idejas, skolotāju algu nesaprotamā reforma un no tā izrietošie politiskie kašķi mijas un sajaucas ar viedokļiem par tā dēvēto kapu tramvaju.

Ja Tukuma pašvaldība #Dogo ražotājam piešķir balvu ''Gada rūdījums 2016''  – vai tas būtu uzskatāms par gada pārpratumu? tā nedēļas pirmajā pusē tviterī vaicā Andris Ambainis ‏@AAmbainis. Tas nepārprotami ir eleganti cinisks pieteikums nominācijai, tādu apbalvojumu būtu pelnījis arī ministra Dūklava suns, piebilst žurnālists Edgars Kupčs ‏@edgarskupcs. Bet balvai pretendentu netrūkst. Rīgas dome sarēķinājusi, ka pusei pedagogu alga kāpusi, bet ceturtdaļai sarukusi – Ušakovs sauc, un viņa biedri līdzi – ministram Šadurskim demisiju! Šadurskis pretī – Ušakovs pats naudu tā sadalījis, ka daļai pedagogu ir mazāk.

Jurģis Liepnieks @JurgisLiepnieks, kurš mēdz ar savu viedokli apkalpot atsevišķus politiskos spēkus pret attiecīgu samaksu, vērtē  – reformas rezultātā samazinātas algas Latvijas labākajiem skolotājiem - kur protesti, demisijas pieprasījumi no citiem, no liberāļiem, kuriem pirmajiem bija jābļauj? Nē, viss esot normāli...

 

Viens gan ir pilnīgi skaidrs – priekšvēlēšanu cīņas jau rit pilnā sparā. Pēteris Bolderājs @PetjaBolderajs par to saka tā – Tagad divi klauni @Sadurskis un @nilsusakovs mērās ar saviem krāniņiem. Kurš gudrāks, kurš labāks. Bet pedagogi – tie paliek muļķos.

Gluži kā ar Rīgas metro iet tā dēvētajam kapu tramvaja projektam – tviteris vaukšķ, politiskie oponenti kvankšķ, bet Rīgas dome tik soļo tālāk kā kamieļi, uzspļaudami iebildumiem. #KapuTramvajs ir demokrātijas īstā seja un iemesls, kāpēc nicinu demokrātiju, saka Artis Spertāls @artis_spertals. Sabiedrība ir pret bezjēdzīgu projektu, bet nevar to ietekmēt.

MyMiuma @MyMiuma jautā –  Vai Briselē kāds zina, ka tās dāsni atvēlētie 70 miljoni tiks izlietoti 3 km tramvaja līnijas izbūvei? Iespējams, ka nezina, pieļauj Ilze Ostrovska @io7246, tāpēc, ka Rīgas dome taču dara, ko grib. Tviteris vārās latviešu valodā. Varbūt viņi pat nezina, ka ir skandāls? - indīgi domu noslēdz politoloģe.

Tam, kāpēc nekādi iebildumi netiek ņemti vērā, ir savs pamatots iemesls, uzskata Baiba Strautmane @BaibaStrautmane. Droši vien paies vēl kāds brīdis, līdz plašākai publikai pieleks, ka runa ir nevis par tramvaju, bet par kārtējo zagšanas megashēmu. Dienvidu tilts uz tā fona nobālēs, piebilst uzņēmējs Rihards Jērums @nahimovs.

Interesants un maz pamanīts šai sakarā paliek Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā piektdienas vakarā rakstītais kā atbilde iekarsušiem vīterotājiem, kuri jautā – ir vai nav tā Eiropas prasība tramvajam obligāti braukt uz degradētu teritoriju? Izrādās – nekā tāda nav – maršrutu izvēlas projekta pietiecējs, ES fondu darbības programmā tāda prasība nav iezīmēta. Degradētām teritorijām ir cits fonds un cita nauda.

Vienvārdsakot - ''prijehaļi'', tāds Sanitas Jembergas ‏@jemberga spriedums: nevienu gan īpaši tas nepārsteidz...

Paejot mazliet nostāk no politikas, – karstā aktualitāte šonedēļ tviterī ir arī ziņa par kosmētikas ražotāja "Dzintars" maksātspējas problēmām. Nav šaubu, ka daudziem "Dzintars" saistās ar labām atmiņām un arī kvalitatīvu produkciju, ko diemžēl atceras un zina tikai postpadomju telpā. Uzņēmēja Vija Kilbloka @kilbloka un vēl vairāki tviterlietoāji aicina palīdzēt mūsu "Dzintaram" nomaksāt politisko notikumu radīto nodokļu parādu un iepirkties "Dzintara" veikalos.

Tviterlietotāja Lea @latviangrey piekrīt  – Dzintara akcija ir forši, taču daudz vairāk tur noderētu sakarīgu reklāmistu, mārketeru un dizaineru pro bono konsultācijas. #LatvijaVar? Viņai piekrīt arī uzņēmējs Sergejs Bižāns @mrserge, norādot: Ja Dzintarā iekšējie procesi norit identiski produktu iepakojuma dizaina evolūcijai, būtu muļķīgi brīnīties par šādu iznākumu.

Arī publicists Nils Sakss  @saksss netur indes zobus pie sevis, sakot, ka Dzintars, protams, ir pelnījis mūsu palīdzību - pateicoties ''Dzintaram'', bērni var uzzināt, kā produkti un reklāmas izskatījās padomju laikos.

"Dzintara" vadība skaidro, ka no grūtībām cer izkulties, iekarojot Ķīnas tirgu – pirmās kravas jau ceļā. Vīterotāja Nadīna @NadinaElekse to novērtē: Tas ir labi, ka "Dzintars" cenšas ieiet jaunos tirgos. Būtu vēl jaukāk, ja pacenstos ienākt mūsu gadsimtā.

Vienvārdsakot  – ja tu tirgo pagātni, tu paliec pagātnē. Patērētājs nav tava māte, kas akceptēs tādu, kāds esi - trāpīga ir Ksenija Andrijanova ‏@and_kse.

Par labu "Dzintara" glābšanas akcijai tviterī nenāk arī tas, ka meklējot – kur tad "Dzintara" veikali ir, kur to preci pirkt – uzņēmuma mājaslapā atrod, ka tā veikali ir arī Krimas autonomajā republikā. Ak man dieniņ – "Dzintars" vēl nelojālāks kā skolotāji, kam gatavo īpašu atlaišanas likumu. Reti kurš iedziļinās un mēģina saprast, kā jau sociālajos tīklos ierasts – zīmogs par nepatriotismu, tiek spiests pa labi un pa kreisi – pat latvju sociālo tīklu tēvs Guntars Meluškāns ‏@GMeluskans ironiski vaicā – Smaržu bizness nesmird?

Kā tāda vientuļa saucējbalss tuksnesī tik izskan Romāna Meļņika teiktais ‏@romans_melniks: visi, kas šokā par šo ziņu, ģeogrāfiju skolā nav mācījušies. Krima autonoma bija kā Ukrainas daļa. Tagad, Krievijas savākta, ir bez īpaša statusa.

Protams, ir arī budžeta veidošanas un apspriešanas laiks, un dažādi inovatīvi jauni nodokļi tiek likti galdā. Vieni sašutuši par izmaiņām auto nodokļos, citi par pensiju aplikšanu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Jānis Palkavnieks ‏@Palkavnieks, piemēram, vaicā  – Kāpēc likums nosaka, ka darba vietā obligāti jānodrošina WC, be,t ja nodrošini darbiniekam bezmaksas ēdienu, tad par to jāmaksā nodoklis?

Kritizēt, uzdot indīgus jautājumus jau, protams, ir vieglāk, nekā radoši izdomāt, kā dabūt naudu valsts tēriņiem tā, lai ļaudis politiķus pēc iespējas mazāk ienīstu un turpinātu vēlēšanās balsot.

Varbūt Saeimai noder tviterlietotāja Ģirta Birziņa ‏@nostradamusboy ģeniālā ideja:

Re, vēl viena jauna ieņēmumu pozīcija valsts budžetā gatava – un tie, ko tā skars, tie tāpat uz vēlēšanām paši pirmie skries.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt