Tviterapskats: Dīvaino ideju un pārpratumu nedēļa

Spožo, nesaprasto, pārprasto un dīvaino ideju nedēļa sociālajos tīklos. Demokrātijas likvidēšanas dienas atzīmēšana patriotiskā garā, „nokrišņu nodoklis”, kārtējā veselības ministra ideja, vēstule Obamam, rīdzinieku privilēģiju tirgošana un visam piedevās vēl kāda koledža pataisa sevi par muļķi, jo  naska visus citus apvainot, tikai ne savas pareizrakstības kļūdas atzīt - visi šie temati šonedēļ sociālā tīkla "Twitter" lietotāju uzmanības centrā.

Sākšu ar svētkiem - ikgadējais Nacionālā apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK rīkotais karogu brauciens Rīgā un citur Latvijā. Daļai tviterlietotāju nav skaidrs, kas tie pa svētkiem, akciju – arī paši Nacionālās apvienības pārstāvji tādi izvairīgi – piemēram, partijas Jelgavas nodaļas vadītājs Roberts Šlegelmilhs @Slegelmilhs retoriski vaicā – vai tad vajag svētkus, lai ar LV karogiem pabraukātos?

Un, lai gan ideja saliedēt latviešus, radīt kopīgu pacilātības sajūtu nav peļama un to arī nekritizē tviterī, tomēr kā īlens no maisa lien ārā izvēlētais brauciena datums – 15.maijs - Kārļa Ulmaņa īstenotā valsts apvērsuma gadadiena. Tas liek paraudzīties mazliet citām acīm uz brauciena patieso mērķi - būtībā tiek svinēts fakts, ka Latvijā tika atmesta demokrātija par labu diktatūrai, tā iInterpretē žurnāla "Rīgas Laiks" redaktora asistents Helmuts Caune  @HelmutsCaune.

Šis ir vēl viens iemesls no miljona, kādēļ mūsu valsts ir īpaša, teic Edgars Engīzers @EngizersE, jo parlamentā pārstāvēta partija, kas kūrē Tieslietu ministriju, ar karogu braucienu atzīmē valsts apvērsuma gadadienu.

Un, lai gan Nacionālās apvienības piekritēji visi kā viens teic – pasākums ir lielisks, saliedē tautu, izņemot to tautas daļu kuri svin 9.maiju, pēc tiem jāvēdina gaiss, un vispār arī Ulmaņlaikiem nebija ne vainas, lai gan ir pamatotas aizdomas, ka daudzi no viņiem Ulmaņlaikus varētu arī nebūt piedzīvojuši, - jāsaka Erika Zarahoviča vārdiem @originalLNO Labāk nebūtu braukuši, bet palikuši savā vietā kā Ulmanis savējā:)

Mierā nosēdēt šonedēļ nespēja arī Saeimas opozīcijas frakcijas „Saskaņa” priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs. Viņš vēstulē vērsies pie ASV prezidenta Baraka Obamas pēc palīdzības nepilsoņu jautājumā. To vajagot atrisināt, un tad Obama varēšot savā paveikto darbu sarakstā ierakstīt vēl vienu rindiņu – turklāt tā būtu diezgan daiļrunīga: atrisinot nepilsoņu jautājumu Latvijā, pasaulē kļuvis par vienu draudu mazāk, bet vairāk par 200 000 cilvēku ieguvuši iespēju izmantot demokrātiskās tiesības pilnā apmērā.

Interesanti, ka Urbanovičs nepilsoņus uzskata par draudu… nu i laiki pienākuši vīpsnā jau šodien pieminētais Engīzers. Silva Vikmane spriež @silvavikmane.

Ja kaut ko grūti pašam atrisināt, tad vieni iet uz baznīcu, citi gaida Ziemassvētku brīnumu, bet vēl daži raksta vēstuli Obamam. Vajadzētu arī pāvestam palūgt, smīn @AinarsZabers.

Bet lielākā daļa gluži kā Sanita Jemberga @jemberga vaicā – vai Urbanovičs negrib palūgt nepilsoņiem to pašiem atrisināt naturalizējoties, ko katrs bez ierobežojuma var darīt kopš 1999.gada?

Var jau pasmaidīt par vēstules sūtīšanu Obamam, tomēr jāsaprot - ja ''Saskaņas'' Jānis līdzīgu vēstuli ar lūgumu risināt nepilsoņu jautājumu būtu sūtījis Putinam, viņu šeit nesaprastu vēl vairāk.

Viņš nonāktu līdz Belēviča vai ''lietus nodokļa'' idejas līmenim. ''Rīgas ūdens'' turpmāk iekasēs maksājumus arī par nokrišņu ūdens nonākšanu kanalizācijā – un šāds nokrišņu nodoklis pašvaldības uzņēmuma budžetā no neskaidrām debesīm nesīšot 125 000 eiro gadā. Kaut kā tas viss atgādina Džanni Rodari darbu „Sīpoliņa piedzīvojumi”, teic partijas ''Latvijas attīstībai'' vadītājs Juris Pūce @pucej. Nils nopietni pieķēries minētā darba metodēm, lai papildinātu iztukšoto Rīgas kasi.

Šķiet, daudziem jau ir skaidrs, kāds būs nākamais nodoklis; ja nu ne – to var pateikt arī eksperti - Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors tviterī prognozē – nākamā ziņa būs: Rīga iekasēs elpošanas nodokli...

Bet tā jau ir – ir divas lietas, no kā nav iespējams aizbēgt – no nodokļiem un nāves. Lai ļaudis pārāk naski necenstos neizvairītos no otrā, mums ir veselības ministrs un viņa idejas. Jaunākā ideja ir taupības un rindu mazināšanas vārdā ierobežot pieeju vēža pārbaudēm. Kapraču lobijs? - vaicā žurnālists @juriskazha.

Jūs varat iedomāties cilvēku, kas tāpat, sava prieka pēc un bez aizdomām, iet uz onkoloģiskajiem izmeklējumiem?! Bet Belēvičs var, saka Sanita Jemberga ‏@jemberga.

Starp citu, ministra kungs, ziņa jums - Latvijas problēma ir pārāk vēlā vēža diagnostika, nevis pārlieku daudzi nosūtījumi - ministru uzrunāt cenšas Pēteris Krišjānis ‏@pecisk, bet velti, ministrs dzird tikai sevi... Trakākais, ka šis pataloģiski stūrgalvīgais, nevienu citu, izņemot sevi, nedzirdošais cilvēks ir tieši veselības ministrs, paskaidro Bens Latkovskis ‏@BensLatkovskis.

Aktuāls jautājums tviterī ir – cik vēža slimnieku līķus vajadzēs, lai Belēvičs atkāptos no amata? Kad zaļie zemnieki sapratīs, ka ministrs pelnījis ko vairāk par pļauku, un vēl virmo cerība, ka būs taču reiz mirklis, kad arī premjers sapratīs, ka Belēvičam ir laiks atkāpties.

Bet labu mācību stundu visiem korporatīvo kontu turētājiem šonedēļ sniedza Alberta koledža. Jā, ja domā, kur studēt, @AlbertaKoledza ir reāla iespēja nekad neuzzināt, kā raksta vārdu 'absolvents', tviterī uzjautrinās Kristīne Melne @K_Melne.

Pie sava tvīta pievienojot arī foto no koledžas video reklāmas, kurā minētais vārds uzrakstīts ar burtu ''p'' – apsolventi.

Izlasot, ka 99% "aPsolventu" gada laikā atrod darbu, pārņem šausmas par IQ līmeni darba tirgū, spriež Vēsma Lēvalde ‏@Vesma_Levalde , bet Alberta koledža ir gatava tūlīt pat nodemonstrēt savu IQ līmeni un atbild ar to pašu - vēl lielākas šausmas pārņemtu, uzzinot, ka nekritiski izplatīt dīvainu joku, @K_Melne falsificētu it kā mūsu reklāmu.

Alberta koledžas tviterkonts nežēlo laiku un daiļrunību, lai apvainotu pirmā tvīta autori melos un sliktos nodomos. Galu galā izrādās, ka kļūda patiešām video reklāmā ir un redzama pat koledžas mājaslapā. Klusi klusītiņām tā pazūd no interneta ārēm, paliek tikai neizdzēšamās pēdas par muļķību un vērtīga mācību stunda, ko pasniegt saviem studentiem par to, ko vajag un ko nevajag darīt sociālajos tīklos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti