Tviterapskats: Dienā, kad nevainīgai Pūcei uzziedēja aste

Dienā, kad nevainīgai Pūcei uzziedēja aste, noģība princese baltajā zirgā un valdība ar', bet Rīgas runcis no siltās vietas prom neiešot: tā teicis, tas apgriezās un aizgāja iepirkties uz "Maximu", jo tur šovakar rindas mazākas. Tā, pavisam īsi varētu raksturot norises sociālajos tīklos šonedēļ.

Traģēdija Zolitūdē, protams, joprojām ir centrālais sarunu temats sociālajos tīklos. Sekojot līdzi jaunākajām ziņām un versijām par to, kādēļ ēka sagruva, - un apgalvojumos, ka viss noticis tā, kā to paredz likumi. - Edgars Untāls ?secina @CCGedgars Sajūta tāda, ka visi dzīvojam vienā lielā SIA - sabiedrībā ar ierobežotu atbildību. Atbildīgs nav neviens. Lai gan no būvnieku teiktā var secināt: lielveikals sabrucis nelikumīgi. Ķiķina Rudīte Spakovska [email protected] Un viņai piebalso Mārtiņš Pavasaris [email protected] sakot - pat nebrīnīšos, ja beigās pateiks, ka tā Maxima pati tur uzradās un cilvēki nomira normatīvo aktu ietvaros.

Pašlaik vainīgie sanāk Šics (kurš atklāja bojāgājušo sarakstu) un skrūvju veikals, kas pārdeva tās celtniekiem, speciāli nebrīdinot, ka tās ir lētas, jo nav paredzētas slodzēm. Rezumē Rihards Gailums [email protected]

Bet Šica atstādināšanas kontekstā Anda Burve-Rozīte [email protected] trāpīgi raksturo mūsu politisko iekārtu. Valsts, kurā birokrātija aprīs, ja rīkojies pēc sirdsapziņas, ne burta, un nenotiesās, ja rīkojies pret sirdsapziņu, bet it kā pēc burta.

Tādas atbildes, protams, tvitersabiedrību neapmierina. Un tiek pieprasīta atbildība no politiķiem. Tiem, kas atbildīgi par būvniecības nozari valstī un Rīgā, tas ir - pašvaldībā, kuras var kontrolēt un noteikt, kas, ko un kā tās teritorijā būvē. Vēl nedēļas sākumā Monvids Palens @Monvids saka: „ir ļoti skumji, ka ir jāapzinās skaudrā patiesība - ir kaudze politiķu, bet neviena valstsvīra".

Visai nikni ir tviterlietotāji pret Ingunu Sudrabu, kura šonedēļ izvēlējās traģēdijā bojāgājušo glābēju bēru dienā paziņot par nākšanu politikā, solot to viņai nepiedod un atcerēties. Tai pašā dienā - pēc sarunas ar prezidentu atkāpjas premjers, uzņemoties atbildību par traģēdiju, krīt valdība un krīt arī Sudraba. Ko īsti savā preses konferencē teikusi par princesi baltā zirgā dēvētā Sudraba, no tvitera nesaprast -, galvenā ziņa - viņa noģība. Arvis Villa @Skepse norāda, ka to kā iznesties preses konferencēs Sudraba būs mācījusies no labākā - no „raudošā Šlesera" un pārliecinoši to pārspējusi.

Zinot, ka preses uzmanības centrā patīk būt arī Rīgas mēram - Ušakovam, Gints Knoks @Knoks rekomendē, lai turētu līdzi - Ušakovam atliek vienīgi nodot KNAB Ameriku vai atzīties, ka viņš ir Putina ārlaulības dēls.

Jā, pēc Dombrovska demisijas daudzus nepamet sajūta, ka atkāpies nav īstais, atbildība drīzāk būtu jāuzņemas tiem kungiem - Rīgas rātsnamā. Rīgas mērs - operatīvi visus nomierina tvītojot, ka atkāpties negrasās un sasauc preses konferenci. Tomēr, lai gan iepriekšminētos ieteikumus viņš nav ņēmis vērā, konference kļūst vēsturiska. Tvitervēsturē tā ieies ar to, ka Latvijas galvaspilsētas mērs sasauca žurnālistus, lai nolasītu viņiem savu tvītu.

Nils Ušakovs rīt varētu sasaukt preses konferenci, lai paziņotu, ka joprojām ir Nils Ušakovs - saērcināti saka Ikars Kublins [email protected]

Un, lai gan Rīgas kungu atkāpšanās šķiet neiespējama, Pāvils Jurjāns domā [email protected] Iespējams, par 20% no valsts budžeta, varētu sarunāt arī RD atkāpšanos. Vēl viens variants, ko rekomendē tviterlietotāji - ir iet piketēt pie Krievijas vēstniecības, pieprasot Ušakova atsaukšanu.

Jau kopš traģēdijas vakara sociālajos tīklos gaisā virmo aicinājumi boikotēt "Maximas" veikalus, neiepērkoties tajos. Bet, šķiet, pēdējais piliens lielai daļai tiem, kas vēl šaubījās, ir "Maximas" Latvijā vadītāja Jasinska teiktais - „atkāpjas tikai tie, kas jūtas vainīgi". Maxima būtu ar mieru tirgot arī cilvēka gaļu, ja vien Latvijā tā nebūtu tik lēta - spriež tviterlietotāja saprge [email protected] Daudzi sola "Maximai" turpmāk iet ar līkumu, publicē sagrieztas veikala lojalitātes kartes, citi domā labākos variantus, kā tieši pateikt "Maximas" vadībai, ka tās izturēšanās ir ārpus labā un ļaunā kategorijām.

Andris Ušackis [email protected] iesaka piebraukt pilnas veikala stāvvietas, pastaigāties pa veikalu zaglīgiem skatieniem, bet neko nepirkt. Mārtiņš Āboliņš [email protected] rekomendē pirkt tikai sērkociņus un obligāti norēķināties ar bankas karti. Jānis Erlihs [email protected] lūdz, lai kāds piezvana arodbiedrību līderim Krīgeram - un pastāsta, ka arodbiedrību jēga ir iestāties par cietušo un vēl necietušo tiesībām.

To visu redzot - pat Aleksandra NEživija parodiju konts @nizivijs iesaistās - rekomendējot jaunu latviešu sakāmvārdu, īpaši veltītu Maximai: :"Reputāciju nomazgāt nebūs tik vienkārši kā vecus salātus!"

Ziņa par veikala ķēdes vadības - Jasinska atlaišanu, protams, nedaudz iepriecina tviterļaudis, tomēr reputāciju diez vai tas glābs. Savukārt Jasinska kungam tagad jāsūta CV uz Rīgas Domi... tādus kadrus tur garām nelaidīs. Iesaka Gints Stankevics [email protected]

Iemācīt, kas ir atbildība, "Maximai" ir apņēmies tviterlietotājs un uzņēmējs Neils Kalnins @Neils_Kalnins, kurš vienatnē uzsāk "Maximas" sagādes bāzes blokādi uz A7 šosejas, par to ziņojot tviterī un aicinot pievienoties. Sociālie tīkli ir atsaucīgi un ātri - un pēc neilga laika, miermīlīgajā protestā akcijā jau ir ap desmit automašīnu. Izmantojot sociālos tīklus, šobrīd tiek organizētas vairākas "Maximas" veikalu boikotu un protestu akcijas. To sekas un panākumus, visticamāk, redzēsim jau drīz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti