Tviterapskats: Būtiskākās lietas valstī – alus tilpumi un īsta latvietība

Kas ir būtiskākās problēmas valstī? Kāds teiks - korupcija, kāds teiks - satrupējušais Valsts ieņēmumu dienests, izglītības vai veselības sistēmu agonija. Nē, ir vēl būtiskākas problēmas, kuras jārisina gandrīz 100 gudrajiem – jālemj, kādos tilpumos alu drīkst tirgot, kam drīkst rakstīt pasē latvietis un kam ne.

Kamēr KNAB priekšnieka izvēles sāga vēl tikai ieskrienas, Saeima atgriezusies no vasaras brīvdienām – arī iesildās, lemjot valstiski svarīgus jautājumus. Aizliegt divlitrīgos plastmasas alus un neatļaut rakstīt pasē tautību latvietis, ja nav latviskas izcelsmes.

Dīvaini, spriež Daniels Bondars ‏@bondars:

Tiešām dīvains lēmums, komentē arī Voldemārs Burģis @voldemars:

Una Bergmane @UnaBergmane vaicā:

Viens likums – viena taisnība gandrīz visiem, tādēļ Viesturs Liepkalns @Liepkalns, gluži kā daudzi citi, padzirdot Saeimas lēmumu, sāk domāt - vai maz ir latvietis? Šis tas no poļa, šis tas no ebreja un čangaļa. Kaut kāds imigrants sanāk.

Bet kas ir īsts latvietis un kas nav, kā to noteikt un definēt? Jautājums, par kuru Saeima tā īsti nepadomāja – aizrauj vairākus tviterlietotājus. Tā kā īsti nevarot atšķirt Ingunu Rībenu no nesen slavu guvušās pamatiedzīvotāju ķēniņienes – un vienīgā atšķirība ir tikai tas, ka pie galvas daktera sūta Saeimā neesošo – Rībena par latvieša etalonu nederēšot, spriež tviterlietotājs Maestro @Reinis_Me.

Sanita Jemberga @jemberga piedāvā:

Tik vienkārši gan nebūs to noteikt, pārliecināts Guntars Meluškāns @GMeluskans. Viņš uzskata, ka visas zinātnei atvēlētās kapeikas jānovirza vienam mērķim - ir jāatrod latvieša gēns.

Viss ir vienkārši, nevajag sarežģīt. Tviterlietotājs ar vārdu @DikembeSakamoto novērojis, ka latvieti atpazīst pēc auras starojuma īpašā toņa un intensitātes.

Vēl latvieti varētu atpazīt pēc tā, ka viņš dzer alu. Bet, iespējams tādēļ, lai tas pa gabalu nebūtu tik labi redzams un nosakāms, Saeima šonedēļ lēma aizliegt tirgot šo dzērienu divu litru plastmasas pudelēs jeb tautā sauktos "bamšļos".

Diez tieši kuram ienāca prātā doma, ka trauka tilpums samazinās alus dzeršanu?! Vaicā Ivo Kiršblats @kirshblac, piebilstot - @AldarisAlus sāciet ražot Ašeradena stiprināto divlitrenēs. Jūtams potenciāls.

Kur tieši ir problēma, tā arī nesaprotu... tilpumā, plastmasā, alkoholā? 2l nevarēs, 1,75l varēs? Stikla 3l burka ir ok? Vaicā Kristine Garina @KristineGarina

Ir teiciens krietnajam kareivim Šveikam par to, kas notiek ar politiķiem, ja tie aiztiek alus cenu... Tāpat Tālis Linkaits @Talis_L prognozē par valdošo koalīciju:

Iespējams, lēmuma pamatošanā, lieti politiķiem būtu noderējis ekonomista Pētera Strautiņa @Strautins_DNB padoms un skaidrojums pozitīvajai ietekmei:

Bet kurš gan par pilnu ņems padomu no cilvēka, ekonomista, baņķiera, kurš Eiropas Banku federācijas sanāksmē aizdevis grieķu kolēģim telefona lādētāju. Ar cerību, ka gan jau atdos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti