Tviterapskats: Brangais algas pielikums, Rasnača precības un Rio – bez medaļām

Lai gan olimpisko spēļu rezultāti nedod mums pārāk lielu pamatu svinībām, labi, ka ir valdība – un tviterlietotāji ar neviltotu sajūsmu sveic tās lēmumu palielināt algu gan Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadībai – līdz 8100 eiro, gan arī visiem pārējiem, minimālās algas saņēmējiem pieliekot brangus 10 eiro. Bez uzmanības nepaliek arī tieslietu ministra Dzintara Rasnača (Nacionālā apvienība) centieni kāpināt noslēgto laulību skaitu valstī.

Ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis, gluži kā Evija Unāma ‏@EvijaUnama sēžot sastrēgumā uz Brīvības ielas, pilnīgi jūt, kā pārvēršas par būvdarbu ekspertu.

Ja kāds jums vaicā –  kāds tev plāns šim vakaram, bet nekādus kopīgus plānus ar vaicātāju nevēlaties, tad drošākā atbilde būs – plānoju braukt pa Brīvības ielu, joko Andris Rubīns @Rubins.

Daudzus jo daudzus ir nokaitinājuši gausie remontdarbi Rīgas ielās. Vai nu tviterī ienācis, vai arī pa Rīgu izbraucis, vai, visticamāk, sapratis, ka līdz vēlēšanām lentītes var arī nesanākt pārgriezt – dusmīgs kļūst arī Nils Ušakovs ("Saskaņa"), un ir atlaists Satiksmes departamenta direktors Reinbahs. Ušakovs nav tas populārākais tēls tviterī latviski tvītojošo vidū, tomēr viņam tiek veltīti atzinīgi vārdi. Malači! Sen bija laiks tur ieviest kārtību, saka Dzintars @Dzindzis2. 

Vairāk gan pārsteidz izvēle Reinbaha vietā ielikt bijušo "tēvzemieti" Emīlu Jakrinu. Bijušo "tēvzemiešu" skaits "Saskaņas centra" struktūrās un shēmās sāk vienkārši pārsteigt, tā saka "zaļzemnieku" Kārlis Seržants @karlis_serzants. Publiski gānās, bet kadrus aizdod: Straume, Požarnovs…. Jakrins – tā uzskaita Andris Skrastins @andrisskrastins. 

Bet var jau būt, ka šie ļaudis tikai beidzot precizē – par kādu tēvzemi tie iestājas. 

Tikmēr valdībā valda algu palielināšanas noskaņojums. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) piedāvā VID vadītāja algu noteikt 8100 eiro apmērā. Te domas dalās – daļa uzskata, ka patiešām, lai pievilinātu augstas klases vadītāju, ir jāmaksā arī atbilstoša alga. Pretējas domās gan ir liela daļa tviterlietotāju un arī tiesībsargs Juris Jansons, nosaucot to par algas nesamērīgu kāpināšanu un absurdu. Viņam varbūt arī nevajadzēja tā runāt, jo, atšķirībā no daudziem, tviterī ir cilvēki ar labu atmiņu – viņi atgādina, ka pērn pats Jansons rosināja savu algu palielināt par 77%. 

Un, lai gan var piekrist tiem, kas aizstāv lielo algu, – taisnība ir arī Erikam Belindzevam @EriksBelinsky, kurš, iesākot ar garu "hmmm", jautā:  – bet, vai Latvijā tādi "topmenedžeri" vispār ir, kuriem būtu jāmaksā daudz. Pagaidām novērotas tikai visādu līmeņu dresējamas marionetes, kuras izpilda norādījumus.

Lai parastā tauta varētu labāk sagremot četrciparu atalgojumu, kurš sākas ar astoņi – skaidrs, ir jāpamet arī tai kāda kapeika, un tā arī tiek darīts - no nākamā gada minimālo algu paaugstināt par 10 eiro. Vairāk nevarot, jo uzņēmējiem tas ir bīstami. Tas ir graujošs panākums cīņā ar nabadzību un nevienlīdzību, priecājas tviterlietotājs MJ @uzhosnah. Mēs jau sen to bijām pelnījuši. Paldies, saka Anna Platpīre @anna_platpire.

Tiešām iespaidīgi – pēc nodokļu nomaksas pat sanāk kādi nepilni pieci braucieni sabiedriskajā transportā Rīgā. 

Tviterlietotāji uzgavilē arī nacionālajam tieslietu ministram Rasnačam, kurš apprecējies jau ceturto reizi. To novērtē arī politiskie oponenti – partijas "Latvijas attīstībai" pārstāvis Juris Pūce @pucej saka  – Rasnačs - malacis! Izpilda valdības uzdevumu vairot laulību skaitu! Gan vēl nav tik liels malacis kā Džilindžers, bet sacensība ir atklāta.

Inese Liepiņa @LiepinInese piefiksējusi, ka gredzeni mīti Gruzijā, kas īsti nacionālim nepiedien. Viņa cer, ka vismaz to Tieslietu ministrijas pirmslaulību programmu būs izgājuši. Ja nē – vai tad nevajadzētu atkāpties no amata, to jautā vīterotāja ar vārdu @lidzigsezim.

Labi, ka olimpieši šoreiz pieticīgāki rezultātos, ietaupīsies nauda prēmijām – tā rēķina ne viens vien tviterī. Tie kas pukstējuši, ka nekas jau tur nebūs, sāk tvītot – bet es taču teicu, ka nekas nebūs. Protams, ir pa kādam, kurš met ar akmeni sportistiem. Bet te jāatceras, ka pat leģendu Jāni Daliņu pēc neveiksmes Berlīnes spēlēs mājās sagaidīja dusmīgs ļaužu pūlis. Saskumuši jau esam arī šoreiz, un netrūkst tādu kā Edgars Eglītis @eedgars kurš teic – Paturi manu alu, tūlīt parādīšu kā #Rio2016 medaļas pelnīt!

Bet vienlaikus – daudz vairāk sportistiem tiek veltīti labi un uzmundrinoši vārdi, jo īpaši Mārim Štrombergam. 

Cerības bija, medaļu nē. Kādam ir jāuzņemas atbildība. Lai gan Latvijas Olimpiskā komiteja, visticamāk, cer, ka atbildību uzņemsies teroristu grupējums ISIS, tviterī valda pavisam cits noskaņojums. Didzis Dejus ‏@didzisdejus uzskata, ka noslēguma ceremonijā karogs jānes Olimpiskās komitejas prezidentam Vrubļevskim un pēc tam jāatkāpjas no sava amata.

Ne tik ātri, sauc Inga Jākobsone @donis777. Pagaidiet! Tagad Pone peldēs un Latvijai būs medaļa Rio. Lidos, cerams, nevis peldēs, pielabo Dagnija Neimane @DagnijaNeimane.

Bet, ja tā godīgi izvērtējam, par ko visvairāk runāts šai olimpiādē – tad, viennozīmīgi, būtu ļoti simboliski, ja #Rio2016 noslēguma ceremonijā Latvijas karogu nestu Pone, tā uzskata Arvis Villa ‏@Skepse un, viņam piebalso arī Kristine Garina ‏@KristineGarina, jo tad viņš vismaz kaut ko tur būtu paveicis.

Bet, domājot jau par nākamo ciklu, Aigars Freimanis ‏@AigarsFr uzskata, ka novuss, tikai novuss var garantēt Latvijai mūžīgo olimpisko zeltu vīriešu, sieviešu un pāru mačos! Zoli pat nepiemin, jo Bahs tādai spēlei vēl nav gatavs.

Bet varbūt jāklausa Jānis ‏@Zalgauckis: Gribat Latvijai olimpisko spēļu medaļas? Nesēdiet tviterī – ejiet sportot!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti