Tviterapskats: 1.septembris, hokeja kaislības un Šrēdingera Karimovs

Skolā iet kam gribas, kam negribas, bet septembra pirmajai nedēļai tomēr ir savs diskrētais šarms – satiksmes sastrēgumi savijas ar sapostiem knīpām un knauķiem, kuru gladiolas lielākas par pašiem, pastiprināta policijas uzraudzība, kas pārvēršas par teju vai komandantstundu vēlākās vakara stundās, uzmanot, vai kādi sadzērušies antiņi nekāpj stikla kalnā. 

Visam pa vidu lipmaniskas hokeja kaislības, ne dzīvs ne miris Šrēdingera Karimovs Uzbekistānā, un izrādās, ka tieslietu ministrs, pārvadājot skapjus, precoties un riktējoties personālizstādei, piemirsis mūs visus painformēt par to, ka korupcija valstī sen vairs nav problēma. To visu, protams, apspriež arī tviterī

1. septembris. Izšķīlušies no olām, iet cāļi uz skolu ar gladiolām. – tā Egita @eegita ilustrē 1.septembra sajūtas Ziedoņa vārdiem, piebilstot, liftā jau satikts tikko pamodies cālis.


Kam prieki, kam bēdas. Bet pāriet uz ziemas laiku vajadzētu tieši 1.septembrī. Un pārbīdīt tos rādītājus par vismaz stundām divām atpakaļ - samiegojies rosina Ivars Svilāns @ivarssvilans.

Saskumis ir skolnieks Toms Zvirbulis @tomszvirbulis – viņaprāt, 1. septembris ir vispasaules vasaras apbedīšanas diena!

Un, lai gan politiķi naski sociālajos tīklos sveic skolēnus, skolotājas un vecākus, tikai “Vienotības” jaunatnes organizācijas pārstāvis Krišjānis Bušs iedomājas apsveikt arī tos, kam pa īstam svētki, – tos, kam sākas brīvdienas. Viņš apsveic visus skolēnu vecvecākus ar 1.spetembri un rudens brīvdienu sākšanos.

Zinību dienu noslēdz divi iereibuši jaunieši, kuri kāpuši uz Gaismas pils jumta. Viens tur gribējis uzsmēķēt, otrs nofotografēties. Un, lai gan policisti plānus izjaukuši un abiem draud nepatikšanas, sociālajos tīklos tautas atbalsts ir jauniešu pusē. Jo kurā gan citā dienā,  ja ne 1.septembrī, jauniešiem vajadzētu tiekties pēc jaunām zināšanām, būt apņēmības pilniem uzkāpt slidenajā stikla zinību kalnā. Pilnīgi normāla ideja, saka Ilze Jaunberga @IlzeJaunberga, tā varētu kļūt par tradīciju – prognozē Gundars Davidsons @gdavidsons


Nevajag uzcelt bibliotēku kā Antiņa stikla kalnu un pēc tam brīnīties, ka jaunie zinībumīļi centīsies tajā arī uzkāpt.. Par jauniešu tiesībām sasniegt un modināt Saulcerīti iestājas arī vīterotājs Arthur Stream @Arthur_Stream

Tiekšanās pēc gara gaismas vienmēr rada nepatikšanas, secina rakstnieks Artūrs Snips @ArtursSnips

Vismazāk mums vajadzētu satraukties par to, ka divi jaunieši kāpj stikla kalnā, vēl jo mazāk viņus sodīt, vairāk ir jāuztraucas par to, ka „Latviešu literatūras klasikai nav ietekmes. Tikai divi jaunieši vēlējās uzrāpties stikla kalnā”, nobažījies ir politiķis Uģis Rotbergs.

Maz mums ir Antiņu, maz. Pēdējie jāsaudzē jo rūpīgi.

Bet nesaudzīgi pret tieslietu ministru izturas tviterī. Viņaprāt, ASV viceprezidenta Baidena izteiktā kritika tieslietu sistēmai Latvijā un švakajām sekmēm cīņā ar korupciju ir balstīta uz novecojušu informāciju. Latvijā viss jau sen kā ir kārtībā, tik Baltā nama mājaslapā tas neesot nopublicēts, to ministrs pārbaudot regulāri. Gan neprecizēja cik - kā zināms, arī Ziemassvētki un olimpiskās spēles notiek regulāri, daži arī precas un šķiras ar zināmu regularitāti. Dienas joks. Jauki, ka ministrs bez kompleksiem. Kā zināms, ASV vispār visu balsta uz novecojušu informāciju, smaida un sauc ļaudis tviterī.

Bet kā tad viņi uzzinās, kas jauns, ja (ministra partijas biedrs) Jānis Iesalnieks nobloķējis visu Ameriku – pamatoti nevēlamo viedokļu paudēju bloķēšanas māniju atgādina Edgars Eglītis @eedgars. Droši vien Baidenu pēc vizītes arī abi tviterī jau ir bloķējuši.

Nesaudzīgi ir arī pret Lipmanu, kurš kārtējo reizi radījis kaislības Latvijas hokeja saimniecībā. Trenera atlūgums, jo neizmaksāta alga, jauns treneris vietā, un tas viss gada nozīmīgākā turnīra priekšvakarā. Tā var notikt tikai Latvijā, jo Āfrikā hokeju nespēlē un viņiem nav Lipmana. Tā kunga skatījumā – Beresņevs nav patriots, notikušas ir „pasūtījums” un algu neizmaksāja, jo grāmatvede bija atvaļinājumā. Viena taisnība, viens Lipmans! Par situāciju ironiski smaida Edgars Priede @Prizhs. Ņemot piemēru no taisnīgā vīra, turpmāk valstī pie visa vainīgas būs grāmatvedes – spriež Ilgvars Imša. Īsi par situāciju valstī visās jomās: “grāmatvede bija atvaļinājumā”.

Tikai - vai var pārmest patriotisma trūkumu citiem, ja pats mīl Krievijas hokeja tikumus – netieši vaicā Lauris Lizbovskis @bowskis: Kirovs mīl Krievijas hokeja tikumus - lepojas par kaimiņzemes puišiem, kuri mēnešiem ilgi spēlē par spīti neizmaksātām algām :)

Lai nu kā arī būtu ar to hokeja izlasi un olimpisko spēļu kvalifikāciju, viens ir skaidrs, Lipmans kā kaķis – neatkarīgi no apstākļiem kritīs uz kājām un izķepurosies, pat ja būs ielikts potenciāli radioaktīvā, slēgtā kastē. Kā Šrēdingera piedāvātās teorijas kaķis, kurš, kamēr kaste nav atvērta (un nav zināms, vai radiācija to skārusi vai nē), ir ne dzīvs, ne miris.

Bet ir varenāki vīri ar vēl lielāku taisnību: Uzbekistānas prezidenta - Šrēdingera teorijas kaķa stāvoklis nedēļas garumā, kurā tas ne dzīvs, ne miris, vienlaikus satrauc un arī uzjautrina tviterlietotājus. Te miris, te dzīvs, te miris, te atkal dzīvs – virmo ziņu virpulis sociālajos tīklos un bez jokiem te, lai kā ciestos,  neiztikt.  Uģis Lībietis ‏@darbvedis vaicā:

Tviterlietotāji zīlē, kas tālāk notiks Karimova valstī – vai tur krievi vai radikāli džihādisti ieperināsies, varbūt novecojušās informācijas zemes amerikāņiem būs kāda interese, vai tur būs kontrolēts vai nekontrolēts bardaks – spriež, spriež, bet gudri, protams, netiek.

Jo, lūk, ļaudis to sauc par reālu diktatūru – (kā redzējām nedēļas garumā) nevienam citam vispār nav nekādu tiesību pat diktatora nāvi izsludināt. Guntars Meluškāns @GMeluskans liek tādu punktu šai diskusijai.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti