Tviterapskats, 06.10.2013.

Kam gan negadās tviterī ierakstīt kādu neapdomīgu tvītu, kuru pārlasot vai redzot citu reakciju, jānodomā - labāk nebūtu tā rakstījis. Var jau mēģināt neapdomību dzēst, tomēr, kas ierakstīts, tas ierakstīts, pat ja muļķība dzēsta - to tāpat kāds būs piefiksējis un tviterpoga 'dzēst' tāds apmāns vien ir - uz šī „interneta neizdzēšanas grābekļa” šonedēļ uzkāpa vairāki atpazīstami un populāri ļaudis.

Nedēļu iesākām ar budžeta peripetijām - un tviteris ir vieta, kur visātrāk varam uzzināt - politiķi par nākamā gada budžetu ir vienojušies. Finanšu ministrs Andris Vilks [email protected] to svarīgumā pielīdzina Romas pāvesta ievēlēšanai, sakot: No koalīcijas sēdes nāk ārā balti dūmi. Tātad budžeta portfelis rītdien dosies uz Saeimu! Laba ziņa Latvijai!

Koalīcijas padomes sēde, no kuras ministrs tvīto, laikam nav pārāk interesanta, jo arī ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts laiku kavē internetā - un steidz pajokot pretī [email protected]: Vēl jau nedeg :) Tas tā, lai VUGD nepārprot.

Lai gan tie ministri mums tādi faķīri gadās - piemēram, veselības ministre Ingrīda Circene pamanās tvītot pat TV tiešraides laikā. Uz to norāda Anda Burve-Rozīte @AndaBurve. Tā kā mobilo telefonu vai datoru tiešraidē neviens nav manījis ministres rokās, likumsakarīgi secināms - ministres kontu lieto kāds cits. Lai gan TV tiešraides laikā veiktie ieraksti tiek aši, aši dzēsti - internetu neizdzēst.

Par to pārliecinās arī TV3 ziņu seja Arnis Krauze, kuram, vērojot ministres un žurnālistes Ingas Spriņģes interviju, tviterī pasprūk amizants vērtējums sarunai - Arnis Krauze [email protected]: Klausos veselības ministres @ICircene un žurnālistes @IngaSpringe sarunu. Ingai psihiatres balss tembrs, ministrei - ginekoloģes.

Likumsakarīgi citi sāk jautāt - ko gan Arnis par ginekoloģēm zina? Bet Linda Ģībiete Arnim iesaka mainīt ginekologu, jo, redz, viņas ārstei balss vairāk līdzinās Ingas, ne ministres balsij. Sekojot ministres piemēram, TV zvaigzne arī šo ierakstu vēlāk dzēš, vaicāts kādēļ? paskaidro - ai, es pusi savu tvītu vēlāk izdzēšu. Lai nerodas maldīgs iespaids, ka to tik vien daru kā tvītoju. ;)

Hmm, bet tādā gadījumā - var rasties maldīgs priekšstats par tvītu dzēšanas iemesliem arī.

Aktuāla tēma sociālajos tīklos šonedēļ ir arī MTG grupas TV kanālu TV3 un LNT lēmums kļūt par maksas kanāliem. Pārlūkojot reakcijas - daļa tviterlietotāju ir saskābuši, tomēr cenšas atrast visā pozitīvo. Artūrs Toms Plešs [email protected] gavilē - TV3 un LNT pārtapšana par maksas kanāliem ir pozītiva ziņa. Cerams, ka vairāk cilvēku pievērsīsies grāmatu lasīšanai, nevis kvernēs pie TV. Priecīgs arī TOFIKblogs [email protected] Super! Ar janvāri pa 50% brīvāki vakari!

Visai populāri kļūst joks - ka tā var notikt tikai Latvijā: lai redzētu reklāmu kanālu, būs jāmaksā. Ilze @ilze_la domā - pareizāk būtu, ja TV3 un LNT maksātu skatītājam par šo kanālu skatīšanos.

Speciālisti spriež - MTG grupa veiksmīgi aptinusi ap pirkstu valsti un šādu scenāriju konkurences padome kanāliem apvienojoties nav paredzējusi, bet sporta fani pauž cerību, ka MTG grupas iegādātās sporta pārraides ar Latvijas izlases dalību, ieskaitot pasaules čempionātu - varētu atgūt Latvijas Televīzija. Tviterī runā - likumā rakstīts, ka Latvijas spēles jāraida bezmaksas kanāliem. Cik tur daudz patiesības un vai cerības pamatotas, gan jau tuvākajā laikā uzzināsim un noskaidrosim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti