Tvitera apskats: Vēlmju neizpilde, prezidenta debates un Krievijas «melnais saraksts»

 

Ar šādu tvitera lietotāja Meistara Jodas citātu arī sāksim šīs nedēļas tviterapskatu. Un vēlmju neizpilde ir pirmais darba kārtības punkts. Premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība"), acīmredzot konsolidācijas nogurdināta, ieviesa tādas orveliskas jaunrunas elementus Latvijā – vārdu konsolidācija nelietot, tā vietā – jaunrunas termins „vēlmju neizpilde”.

Tviteristi neatpaliek un aicina atteikties no vēl citiem netīkamiem vārdiem. No runas svītrot vārdus „atlaišana, bankrots” piedāvā Tālis Linkaits, bet Viesturs Krūmiņliepa piedāvā aizliegt arī tādus dzirdei netīkamus vārdus kā korupcija, krīze, bezdarbs, ēnu ekonomika, emigrācija, depopulācija, ..

Bet nu – nākamais darba kārtības punkts. Arī ar nopietnu vēlmju neizpildes risku. Prezidenta vēlēšanas. Televīzijā pārraidīta kandidātu diskusija rod atbalsi tviterī, tiesa, krietna daļa balsu ir līdzīgas Mārča Ločmeļa teiktajam - lietderības apsvērumu dēļ diskusijas vietā tiešraidē vajadzēja translēt saulrietu.

Par debatēm un klasisko prezidenta vēlēšanu procesu Latvijā, kur prezidentus atrod nevis publiskās diskusijās, bet zoodārzos, ironizē arī Andrejs Vaivars:

Zoodārzā uz apspriedi netikušajiem bija jāiztiek ar TV ekrānos redzēto un iespaidu, ko atstāja katrs no kandidātiem; to labi ieskicē Sanita Jemberga:  

Ar zināmu konsolidāciju, tfu,  vēlmju neizpildes devu saskārās arī 89 Eiropas politiķi, kam nu liegta ieceļošana Krievijā. „Šogad ies secen atvaļinājums okupētajā Krimā vai Sibīrijā,” ironisku rūgtumu neslēpj sarakstā iekļautais Eiropas parlamenta deputāts no Latvijas Atis Pabriks.

Palasīju Krievijas "melno sarakstu" un padomāju, ka tas ir baigi īss. Laikam švaki cenšamies, tviterī secina Ruslans Antropovs.

Turpinot par šīsnedēļas tviterpērlēm – par laimi politika nav vienīgais, kas nodarbina cilvēku prātus. Tā Gunita Gailāne sekojusi līdzi novadu kriminālhronikām un dalās ar šādu pērli:

Bauskas novads. 28.maijs. NO DĀRZIŅA KARTUPEĻU VAGĀM IZRAKTI KARTUPEĻI.

J. Sildniks turpina:  

Noslēgumā, ievērojot parunu: beigas labas, viss labs - tvīts, kas atgādina, ka - pat ja ievēl ne to prezidentu, pat ja vēlmes paliek neizpildītas, bet kartupeļi pa nakti izrakti, pasaule un Latvija ir viena brīnišķīga vieta.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti