Tvitera apskats, 21.04.2013.

Beidzot pavasaris strauji klāt, tā pazīmes tiek ķertas un manāmas arī sociālajos tīklos. Pirmo pikniku un plūdu bildes šonedēļ dominē. Netiek gan piemirstas arī citas tēmas un aktualitātes - piemēram pašvaldību vēlēšanu tuvums - tviteris te kalpo kā likumam atbilstošas aģitācijas uzraugs. Plašāk stāsta Jānis Ramāns.


Beidzot ilgi gaidītais pavasaris klāt un tā pazīmes, protams, arī tviterī. Dāmas atskaitās par noskrietajiem kilometriem, veikto "presīšu" skaitu un samazinātajiem gramiem un kilogramiem, puiši novērtē rezultātu un mulst par vasarīgi ģērbtajām kolēģēm, putnu vērotāji gavilē par katru jauni pamanīto lidoni, bet ugunsdzēsēji savā tviterkontā apstiprina: Tagad mēs zinām, pavasaris ir iestājies arī Rīgā! Lielupes ielā dzēšam 2 ha degošās kūlas. Pavasara iestāšanos gan ne visi ir pamanījuši, jo glābēji ziņo arī par ūdenī nokļuvušu zemledus makšķernieku izķeksēšanas operācijām. Un vēl pāris pavasaru novērojumu no Kristas Baumanes @Krista_Baumane viņa manījusi kafejnīcā auksto biešu zupu un jauniešus rīkojam pikniku ar tetrapaku vīnu lielveikala autostāvvietā. Savukārt Ilze Vanaga @vanadziene ziņo - man tikko uzbruka ods.

Glābēji gan vairāk aizņemti ar plūdiem Ogrē un Pļaviņās un padomu došanu tiem, kuri plāno doties skatīties tos. Un padoms visai vienkāršs - nebraukt tur, kur glābējiem visvairāk darba, jo tas apgrūtina palīdzības sniegšanu. Labāk doties turp, kur lielākie plūdi jau aiz muguras un apskatīt sekas, lai zinātu kur īpašumus neiegādāties. Tviterī visai iecienīta kļūst fotogrāfija kurā redzama kāda applūdusi ēka, tā tiek pārdota par nieka 2000 latu.

Plūdu bildes un video ir tas saturs ar ko dalās un pārsūta viens otram tviterlietotāji, vēl padiskutējot, vai tie ir parasti pavasara pali vai tomēr ārkārtas plūdi. Lai nu kā -jauki tomēr ir dzīvot virs jūras līmeņa. Nu, vienkārši virs līmeņa - secina Rūdolfs Gediņš @gedins. Un šķiet politiķi, pavisam droši - dzīvo pavisam citā līmenī. Vismaz tā, kā no realitātes atrauta, tiek uztverta novēlotā valdības ārkārtas sēdes sasaukšana piektdienas vakarā. Raivis Šulcs @McRaivii spriež - Būt par krīzes sēdes sasaucēju, laikam ir baigi prestiži. Lasot tviterī - tad Pabriks, tad Sprūdžs, tad tomēr pats premjers. Tāds kā Ļeņinabaļķis.

Ārkārtas svarīgā sēde var teikt - noslēdzas ne ar ko - ar lēmumu pagaidīt līdz pirmdienai, jo valdības prāt - nekāda ārkārtas stāvokļa redz neesot. Tviterī par to vien iesmej, un par asprātīgāko varētu nominēt Paganela @Paganels stāstīto, ka pēc ārkārtas valdības sēdes ir pieņemts (tikai viens) lēmums - plūdu novēršanai piesaistīt Prudentia speciālistus. Ņemot vērā, ka tie tiek piesaistīti pilnīgi visu glābjamo uzņēmumu problēmu risināšanā - nebūtu nemaz tik neticami - jokam pievienojas Tālis Linkaits @Talis_L - kāpēc ne, viņiem noteikti atradīsies pierādāma pieredze plūdu pārņemšanā un restrukturēšanā .


Saistībā ar plūdiem - tviterlietotājiem rodas arī pāris jautājumi. Saistībā ar vēlēšanu tuvumu - kā nu tagad vērtēt plūdu doto iespēju izteikties un medijos gozēties pilsētu vadībām, varbūt tas ar jāieskaita priekšvēlēšanu izdevumos. Piemēram, KNAB rēķins Ogres mēram par nokļūšanu upē un tā atspoguļojumu medijos varētu sanākt visai sālīts. Tas protams vairāk kā joks, tomēr Korupcijas apkarotājiem gan, skaitot priekšvēlēšanu izdevumus un administratīvo resursu izmantošanu - tviteris varētu būt labs palīgs, jo to lietotāj vērīgajām acīm maz kas paslīd garām. Piemēram, Rīgas pašvaldības portālā ievietoti politiski paziņojumi ātri vien tiek izgaismoti. Tie gan pēc atklāšanas tik pat ātri no portāla pazūd tā, ka KNAB i ne aci nepaspēj pamirkšķināt.

Savukārt Rīgas galva - par pārmetumiem tik tviterī atrauc - lai tik raksta iesniegumu KNABam, SABam un prokuratūrai.
Ar sašutumu, ironiju, un patiesu izbrīnu tviterī tiek novērtēts kūrortpilsētas Jūrmalas jaunais vadītājs un partijas Vienotība pirmais numurs Juris Visockis. Arvis Villa @Skepse spriež - vispār Visockis ir īsts atradums Vienotībai... ja izslēdz bildi un skaņu deformē - liekas ka Šlesers reinkarnējies. Rupjš kā zirga deķis novērtē Ilze Vanaga @vanadziene, bet Inga Spriņķe @IngaSPR baidās, ka Visockis pat nesaprata jautājumu "Vai valstij vajag nacionalizēt Ķemeru sanatoriju?" Par Daudz svešvārdu tajā.
Protams, vīterotāji seko līdzi arī Bostonas maratona spridzinātāju ķeršanai. Par to jau ziņās daudz, tomēr - tviterī gluži kā sēnes pēc lietus top vajāto tviterkonti. Mazliet slima un dīvaina tendence, kura - dažuprāt - ir savdabīgs apliecinājums aizdomās turamo iecelšanai, tā kā, varoņu kārtā. Bet ja nu kādam šķiet, joki par amerikāņu ģeogrāfijas zināšanām varētu būt pārspīlēti - diemžēl tā nav - vismaz tviterī - ne viens vien štatu iedzīvotājs - svēti pārliecināts - čečeni dzīvo k-kur tur pie Krievijas - tajā Čehslovākijā vai Čehijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti