Tvitera apskats, 19.05.2013.

Eirovīzija, hokejs, Ernests Gulbis un teniss, „Liepājas metalurga”, Rīgas domes un vēstures skolotāja kratīšanas, kā arī „100 grami” ir aizvadītās nedēļas karstākie temati sociālajā tīklā „Twitter”.

Jo siltāks laiks ārpusē, jo mazāka aktivitāte tviterī, lai gan par ko iekarst un apspriest čivinātājiem ir gana arī šonedēļ. Jūtam līdzi saviem hokejistiem pasaules čempionātā, šajā nedēļā gan tos vairāk slavējot nekā peļot, tomēr gluži kā pirms nedēļas - spilgtākās emocijas raisa Krievijas izlases spēles. Visupirms jau spēle pret Austriju, kurā ne vienam vien nākas atzīt - visai neveikls brīdis ir tā pirmā reize… Laura Bērziņa @laurabjork <https://twitter.com/laurabjork> - Tas ironiskais brīdis, kurā Latvijai jāfano par Krieviju. Pēc dramatiskās Krievijas izlases uzvaras var priecāties - Latvija paliek elites grupā. Bet kā saldais ēdiens vīterotājiem ir Krievijas pārliecinoši apkaunojošais zaudējums ASV valstsvienībai ceturtdaļfinālā.

Par ikgadējo Eirovīziju. Kā jau ierasts - neviens to it kā neskatās, bet visiem ir viedoklis. Īsumā - krāsains balagāns. Par mūsu grupas „PeR” rezultātu - lai gan finālā netikām, šoreiz mākslinieki pie tā netiek vainoti - vainīga ir Eiropa, kura jau atkal mūs nesaprata. Tviterlietotāja Sweet Heart. =^.^= [email protected] vērtē - Nodziedāja perfekti, vienkārši ideāli eirovīzijā. Tikai jūs esat pārāk labi, lai kāds jūs prastu novērtēt.

Latvijai iegrieza politiskais balsojums - pārliecināti vīterotāji, lai gan varbūt taisnība ir arī Mārītei Lipša [email protected]_Lipsa, viņasprāt, Latvijas kļūda Eirovīzijā - mūsējie negaudo par nelaimīgu mīlestību, kas laikam ir aktuāli Eirovīzijas publikai - mājsaimniecēm un minoritātēm.

Abi iepriekš minētie temati citiem jau gan sāk apnikt, tādēļ - Tievais [email protected]_Puika ierosina - Latvija vispār varētu atteikties no dalības Pasaules čempionātā hokejā un Eirovīzijā, vismaz uz vienu gadu?! Tā teikt, tad mazāk kreņķu būtu.

Tas gan īsti nav tiesa, jo bez šiem abiem pasākumiem šonedēļ būtu bijuši vieni vienīgi kreņķi un nebūšanas. Kulturālākie un arī tie, kuri labi prot lietot necenzētus vārdus, tos liek lietā, uzzinot par Latvijas Televīzijas plāniem - pārcelt vienīgo kultūras raidījumu „100 grami kultūras” tuvāk nakts stundām, jo īstie „kultūristi” to tāpat atradīšot un redzēšot internetā, bet ierastajā laikā tautai tikšot kas līdzīgs Lauku sētas šovam. - Negribu, negribu, negribu "Lauku sētu" „100 grami kultūras” vietā un laikā! . raksta Zanda Lukasevica [email protected], un viņa nav vienīgā. Lai gan tviterlietotāji smej, ka bez 100 gramiem pavisam noteikti jau nu neiztiks arī lauku sētā, tomēr sāk meklēt atbildes uz jautājumu - ko darīt, lai „100 g kultūras” paliktu savā vietā? Un izdomā arī - sociālajos tīklos tiek vākti paraksti petīcijai par raidījuma saglabāšanu ierastajā laikā un pret kultūras diskrimināciju Latvijas Televīzijā. Ja tas netiks darīts - petīciju parakstījušie draud rīkot pilsoniskās nepakļaušanās akcijas.

Vienlaikus tviterī tiek aicināts nepakļauties grāmatu izdevniecības „Zvaigzne ABC” grāmatu vilinājumam - tās ignorēt un nepirkt. Tā tviterlietotāji reaģē uz ziņām par vēstures skolotāja Pāvela Jura iespējamo saukšanu pie kriminālatbildības par vēstures grāmatas publicēšanu internetā un viņa mājā veikto kratīšanu. - Dīvaina tā Latvija, - spriež Jānis Karāns III [email protected]_Karans: valsts iedod atzinību par interneta lapu, kurā publicēta grāmata un tad par to pašu ieliek ķurmā… jeb cietumā.

Skolotājs, kurš, labu gribot, pārkāpis likumu, tviterī aicina savus kolēģus (Pāvels Jurs [email protected]) - Esiet uzmanīgi, lūdzu, neatkārtojiet manas kļūdas! Piedodiet, @zvaigzneabc, bet principa nepirkšu jūsu grāmatas! Starp citu, arī sarunas par izlīgumu ar „Zvaigzne ABC” un autoru notiek tviterī, kur izdevēja īpašniece Kilbloka aicina skolotāju sazināties ar advokātiem. Beigās tiek rasts izlīgums, tomēr viena lieta šajā valstī top skaidra, patīk tas Hokeja federācijas prezidentam un „Liepājas metalurga” sāgā iesaistītājam Lipmanam vai nē - Kilbloka ir par viņu ietekmīgāka, un, kā saka Guntis Bojārs @GuntisBojars - krutāka. Pēc viņas iesnieguma, Ek. policija "sakratījās" jau pēc 3 mēnešiem, bet Lipmanam un LM bija jāgaida 9.

Trešā kratīšana - Rīgas domē - gan tviterlietotājiem nešķiet pārāk nozīmīga, un tā vienkāršoti tiek uztverta un tulkota kā priekšvēlēšanu cīņas aktivitāte. Starp citu - tviterī arī pāris jautri novērojumi par to, kā tiek veikta aģitācija un cik ļoti daži domes priekšsēdētāji cenšas - nav gan zināms kurā pašvaldībā tas noticis: Raicis Šulcs @McRaivii stāsta - Mans draugs no sava novada domes priekšsēdētāja saņēmis kinderolu. Tas tomēr ir vairāk…nekā vienkārši banāns :)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti