«Soči 2014» sociālajos tīklos: Kopsavilkums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

22. ziemas olimpiskās spēles Sočos tuvojas savam noslēgumam, un arī jūs noteikti atzīsiet – kas par sporta un emociju piepildītām divām nedēļām tās bijušas! Tās aizrāva visus – sākot ar skolēniem un beidzot ar cilvēkiem, kuri ikdienā ar sportu ir uz „Jūs”.

Atskatoties uz notikušo sociālajos tīklos, varam tikai piekrist Soču olimpisko spēļu organizatoriskās komitejas vadītājam Dmitrijam Černišenko, kurš pirms spēlēm uzsvēra sociālo mediju nozīmīgumu šajās spēlēs. Jo, iespējams, daudzi no jums pat vairs nevar iedomāties skatīties kādas lielas tiešraides vai notikumus bez asprātīgiem komentāriem un līdzi jušanas tviterī.

Taču tagad par piedzīvoto. Jau pirms spēlēm sociālie mediji spēļu sakarā bija karsti, galvenokārt jau spēļu organizatorisko iemeslu dēļ. Bildes ar nepabeigtām viesnīcām, dīvainiem telpiskajiem risinājumiem un tā tālāk. Taču, kā minēja vairāki žurnālisti, arī citās spēlēs šādas problēmas, sākoties sporta sacensībām, pieklust. Un Soči nebija izņēmums. Tat speciāli izveidotais tviterkonts „Soču problēmas” pēc spēļu pirmajām dienām palika gaužām kluss, beigās jau pat ziņojot par spēļu rezultātiem un lūdzot konta sekotājiem izteikt savu prognozi par, piemēram, hokeja mača iznākumu. Asprātīgi un arī mazāk asprātīgi komentāri tika izteikti spēļu atklāšanas ceremonijas laikā, kuros galvenokārt tika pieminēta olimpiskā apļa neatvēršanās.

Par sportu. Latvijas tvitervidē vislielāko popularitāti izpelnījās, protams, mūsu hokeja izlase. Mačs pret Kanādu gāza visus tviterrekordus, un, kā pat atzina Latvijas Institūta pārstāve – tā bija lieliska reklāma mūsu valstij. Netika aizmirsti arī citi sportisti – gan mūsu kamaniņu braucēji, kuri izcīnīja divas bronzas ieskaites medaļas, mūsu bobslejisti, kā arī atzīstamais biatlonista Andreja Rastorgujeva sniegums šajās olimpiskajās spēlēs. Visa Latvija priecājās arī par mūsu skeletona karaļiem – Dukuru ģimeni, taču vienlaicīgi arī atzīmējot, ka Martins bija pelnījis nostāties uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Un dažādās sazvērestību teorijas, kas pārņēma Latvijas un vēlāk arī Krievijas medijus, rezultātu nemainīs. Taču Korejā pēc četriem gadiem izdosies.

Daudz tika diskutēts arī par sporta veidiem, kuros Latvijas sportiski nepiedalījās vai arī ieņēma zemākas vietas. Tā, piemēram, snovbords, daiļslidošana un kērlings. Tviterī bija sastopami arī dažādi ieraksti, kas netieši bija saistīti ar spēlēs notikušo, kā piemēram, nevis SOČI, bet SKOČI 2014, un bilde ar olimpiskajiem apļiem, kas sakombinēti no skočiem.

Par statistiku. Soči aizgājušo divu nedēļu laikā bija pats populārākais sarunu temats tviterī. Savas pozīcijas tas zaudēja tikai šīs nedēļas beigās Ukrainas notikumu dēļ. Ievērojamu popularitāti lielu panākumu vai medaļu gadījumā Soči ieguva arī citos sociālajos tīklos, tādos kā Facebook, Draugiem.lv, Instagram un citos.

Šo nedēļu laikā, veidojot apskatus, centos atainot sociālajos medijos notiekošo – gan prieku, gan sarūgtinājumu, pārsteigumu un humoru - visas šīs emocijas un īpašības, kuras padara sportu un tieši olimpiskās spēles tik ļoti aizraujošas mums visiem.

P.S. Sveicam Latviju ar 4.olimpisko medaļu šajās spēlēs!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti