«Soči 2014» sociālajos tīklos: Dažādās versijas

Sākusies sacensību pēdējā nedēļa, kas nozīmē fināla sacensību sākšanos tādās disciplīnās kā hokejā, kērlingā, bobslejā un citās. Taču arī, protams, vakar Sočos norisinājušās dažādas disciplīnas, tostarp sacensības sākuši mūsu bobslejisti. Sākums ļoti cienījams, taču jāatzīst, ka bobslejisti vakar nebija galvenā tēma sociālajos tīklos. Tas bija skeletons.

Jau vakardienas tviterapskatā minēju, ka, lai arī lielākā daļa no čivinātājiem priecājās par Martina lielisko sasniegumu un iegūto sudraba medaļu, iekšā tomēr gūla sāpe par notikušo – neiegūto zeltu un olimpiskā čempiona titulu. Tviterī mutuļoja dažādu ekspertu versijas (un ar vārdu "eksperts" šeit domāju visus ekspertus, kas izsakās šādās situācijās – gan komentāros pēc Eirovīzijas, hokeja čempionātiem un tā tālāk). Tika izteikti minējumi gan par ledus sildīšanu par labu krievu sportistam, neatļautām sliecēm, nepareiziem laika ņemšanas punktiem un rādītājiem. Un arī neticamais un identiskais Aleksandra Tretjakova starta laiks visos braucienos – 4,47. Taču, lai arī tās visas ir tikai un vienīgi dažādas tā saucamās konspirācijas teorijas, nav dūmu bez uguns. Arī Latvijas Televīzijas žurnālists Reinis Ošenieks pamanīja šīs nepilnības un nolēma šai lietai pieiet profesionālāk – izpētīt braucienu ierakstus.

Tā rezultātā noskaidrojās, ka neviens no Aleksandra Tretjakova startiem nav nofilmēts pilnīgi. Vienmēr režisoriem bijusi neliela aizture, vai nu rādot trenera emocijas vai sportista atbalstītājus. Par sižetā redzēto ļausim spriest katram pašam, taču, ņemot vērā faktu, ka Olympic Broadcasting  Services (OBS), kas veido visas olimpiskās translācijas, šādi rīkojušies, izraisa tomēr jautājumus. Šī reportāža dienas laikā apceļoja visu internetu un lielāko portālu slejas. Video plaši tika ievietots, un „padots tālāk”, kā arī ieteikts draugiem visos populārākajos sociālajos tīklos – Tviterī, Draugos, Facebookā un citos. Uz šo brīdi tas skatīts vairāk nekā 50 tūkstošus reižu, diskusijai turpinoties arī video komentāru sadaļā. Papildus tam reportāža nokļuva arī līdz Krievijai – par to rakstīja arī portāla sports.ru tviterkonts.

Skaidrs ir viens, troksnis ir sacelts liels. Šāds komentārs bijis Olafam, tvītojot: „Rādīt starta laikā fanus ir tas pats, kas futbolā pretuzbrukuma noslēguma fāzē parādīt spēlētāju soliņu!”. Viņš atzīst, ka tā varētu darīt režisors amatieris, nevis OS speciālists. Taču, Ralfs par visu iepriekšminēto rakstījis, ka mums beidzot ir jābeidz čīkstēt par Tretjakova zeltu.

Taču paralēli tam tviterī nedaudz tika apspriests arī hokeja turnīrs – Krievijas spēle pret Slovākijas izlasi, kura, atgādināšu, ka atkal tika aizspēlēta līdz pēcspēles soda metienu sērijai. Vakara pusē tika noskaidrots arī mūsu pretinieks kvalifikācijas spēlei uz ceturtdaļfinālu – tā jau atkal būs Šveices izlase. Lielākā daļa no lietotājiem, protams, atzina, ka vajadzētu tā kā parādīt šveiciešiem, ko mēs īsti domājam par pirmās spēles iznākumu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti