«Soči 2014» sociālajos tīklos: Bronza!

Spēļu piektā sacensību diena nesusi pilnu emociju gammu. No lieliem priekiem par pirmo medaļu līdz tikpat šokējošam un pat negaidītam iznākumam hokeja mača izskaņā.

Olimpiskās spēles pilnībā ir pārņēmušas tviteri. No 10 populārākajiem un pieminētākajiem (trending) vārdiem Latvijas tvitervidē seši vakar bijuši saistībā ar olimpiskajām spēlēm. Heštegs jeb mirkļbirka #hokejs, Šici, #Sochi2014, Masaļskis, Latvia (angļu izrunā), un vārds Soči lokatīva formā – Sočos.

Neliela retrospekcija. Diena iesākās diezgan mierīgi, galvenokārt žurnālistiem atjaunojot savus tvitera kontus ar jaunāko un interesantāko informāciju no Sočiem. Tā Latvijas Radio žurnālists Tālis Eipurs min: „Kurš te par sniegu Sočos bažījās?”, tvītam pievienojot bildi ar stipri apsnigušu Latvijas sportistu namiņu kalnu ciematā.

Pēcpusdienā savus startus sāka mūsu divnieku kamaniņbraucēji, kā arī ātrslidotājs Haralds Silovs. Par ātrslidošanu min arī Uģis Lībietis:

Tajā pašā laikā pirmo braucienu noslēdz arī brāļi Šici un Latvija vēl nenojauš (nu varbūt tikai mazliet), ka pēc divām stundām tā iegūs savu pirmo medaļu šajās ziemas olimpiskajās spēlēs. „Mazliet jokaini ar Šiciem. Ātrums lielākais, bet piektais laiks. Cerības uz medaļu gan ir”, tā Ilmars īsi pēc 1.brauciena. Un cerības attaisnojās. Andris un Juris Šici jau otrajās olimpiskajās spēles pēc kārtas kāpa uz goda pjedestāla. Tviteris šajās minūtēs bija pārpildīts ar apsveikumiem, prieku un patiesu laimi par brāļiem un viņu sasniegto.

Savukārt Matīss atzinies, ka tikai divas reizes līdz šim skatījies kamaniņu divniekus, un abas reizes Šiciem "olimpiskais medālis”. Ar apsveikumiem tviterī dalījušās arī Latvijas amatpersonas, tajā skaitā valsts prezidents Andris Bērziņš, bijušais premjerministrs Valdis Dombrovskis un pašreizējā premjerministre Laimdota Straujuma.

Dace Gulbe no Latvijas Olimpiskās komitejas gan izteikusies, ka viņa vēlētos redzēt tādu pašu atbalstu no politiķiem, arī balsojot par sporta budžeta jautājumiem.

Taču vakara noslēgumā mūs sagaidīja ilgi gaidītais hokejs. Cīņa starp Latvijas un Šveices izlasēm. Tviteris bija karsts visas spēles laikā, lietotājiem uzteicot arī Masaļska lielisko spēli vārtos. „Masaļskis šodien ēnoja hokeja Dievu!", tā, saistībā arī minot Latvijā vakar notikušo Ēnu dienu, rakstīja Amanda. Taču 8 sekundes pirms 3.perioda beigām mūs visus pārņēma šoks. Arī tviteri. Sekoja neskaitāmi tvīti vairāku minūšu, pat sekunžu laikā, kuri bija pilni ar sāpi, dusmām un neizpratni. Tā lietotājs Lucifers savā tvītā pieminēja tikai kādreiz Anatolija Kreipāna teikto: „Neiemet Tu, iemetīs Tev”.

Lai arī zaudējums ir sāpīgs, nav pamata skumt, jo hokeja turnīrs turpinās un, galu galā – esam ieguvuši savu pirmo medaļu šajās ziemas olimpiskajās spēlēs. Un ir visi iemesli domāt, ka tā nebūs pēdējā. Turpināsim turēt īkšķus par mūsējiem Sočos!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti