Par ministru garderobi, preambumbulēšanos un Zviedrijas medijiem

Ministru garderobes izvērtējums, preambumbulēšanās un divu Zviedrijas mediju vides pārzinātāju divkauja. Lai gan pēdējo nosaukt par divkauju ir visai pārspīlēti, jo viens no dalībniekiem praktiski padodas bez cīņas. Tādi ir spilgtākie aizvadītās nedēļas notikumi sociālajā tīklā „Twitter".

Pēc Nacionālās apvienības slepenās kultūras ministres atklāšanas - viņi amatam virzīs Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori Daci Melbārdi - ,tā uzreiz nekā pārāk slikta, ko teikt par jauno kandidāti, nav. Kāds atgādina par Dziesmusvētku biļešu sāgu un dārdzību, bet tā... pagrūti. Bet kaut kur piekasīties vajag! Un, tviterdāmas atrod tematu sarunai - Indra Sprance [email protected] raksta –„Labi. Esmu nejauka un piekasīga. Bet kas par lāstu ar tiem kultūras ministriem? Vienai grūtības notrāpīt svārku garumu, nākošā ministres kandidāte - leopardraksta jaciņā". Anda Burve-Rozīte [email protected] piebalso – „Stils ir briesmīgs, tā nu tas ir. Īpaši uzkrītoši tieši kultūras ministres amatā".

Krista Baumane [email protected]_Baumane oponē – „Pēc iepriekšējās ministres traģiskā substances trūkuma esot sīki piekasīties nākošās leoparda apdrukai. Turklāt tas viss ožot pēc seksisma - viņa neatceroties, kad būtu apspriestas vīriešu ministru drēbju apdrukas".

Tviters laba lieta atmiņai: lai gan vīriešiem tas esot vienkāršāk - uzvelk kreklu, uzvalku un grūti nošaut greizi - tomēr ļaudis atgādina gan Repše strīpaino ādas vai tā izstrādājuma uzvalku, Kamparam esot bijušas briesmīgas šlipses un arī nabaga nelaiķis Valdmanis īsbiksītēs uz darbu atnācis.

Bet atpakaļ pie topošās ministres – „Ne vienmēr kultūras cilvēks, kam ar intelektuālo un kulturālo substanci viss ir ok, vienlīdz labi orientējas lupatās..." saka Ineta Krodere [email protected], bet politoloģe Iveta Kažoka [email protected] aicina izbeigt šo diskusiju – „Tā jūs aizbiedēsiet visus kaut cik sakarīgos ministru kandidātus! Šī nav nekāda modes skate".

To arī cenšas paveikt Madara Fridrihsone @MFridrihsone: „Varbūt kādu apbēdināšu, bet regulārā "labāk ģērbtā starptautiskā dalībniece - hercogiene Alba - jau sen ir leģitimizējusi leoparda žaketes". Ja jau legāli, Rudīte Spakovska lūdz, lai hercogiene legalizējot arī spīdīgu zebras žaketīti, viņai tāda mājās gadiem jau mētājoties.

Bet, ja jau jautājums par labo ģērbšanās stilu tik svarīgs, varbūt arī to vajag iekļaut Satversmes preambulā ironizē @Gunta Sloga. Preambulas apspriešana un retoriski jautājumi par tās saturu jau vairākas nedēļas ir tviterī dzīva tēma, un, lai atrisinātu visas domstarpības un problēmas, Aigars Freimanis @AigarsFr rosina - darīt kā ar visām problēmām šajā valstī - tai pieaicināt „Prudentia" speciālistus par konsultantiem. Tad gan var gadīties, ka beigās sanāk, „Prudentula". Bet kādēļ gan šo konsultantu ar neiekļaut valsts eksistences jēgā?

Ivars Motivāns [email protected]_Motivans gan ir viens no tiem daudzajiem, kurš "ar nepacietību gaidu to brīdi, kad preambula pametīs tviteri."

Saistībā ar preambulu un ne tikai vēl aizvadītā nedēļa tviterī interesanta ar divu Zviedrijas mediju pārzinātāju, kuriem abiem patīk pamācīt Latvijas mediju par to, kā lietas pareizāk jādara un kā to vislabāk prot darīt Zviedrijā, savstarpējo kritiku un kašķi. Sandra Veinberga @sandraveinberga un Didzis Melbiksis @didzis_m dala ietekmes sfēras. Pirmā - noziņojusi vairākiem Latvijas medijiem, ka Zviedrijas radio ne visai smuki par preambulu izrunājusies komunikācijas zinātniece Olga Procevska @Olga_Procevska, piesaukusi fašismu un vispār tas Zviedrijas Radio jau ar tāds kreiss. Bet, arī zviedru mēli pārvaldošais Didzis oponē, tulkojums Sandrai esot sanācis ar pievienoto vērtību, jo Olga par šausminošu fašismu neesot teikusi ne vārda, turklāt - neesot arī skaidrs, kādēļ Zviedrijas radio kļuvis kreiss. Didzis skaistākos vārdus nemeklē un sauc vien Veinbergu par meli. Uz ko Sandra Veinberga - visticamāk, inteliģentā tonī - sūta Didzi pastudēt, piemin arī kaut ko par krīzes sabiedriskajām attiecībām un vēl šo to gudru. Neko sīkāk skaidrot tviterī neesot jēgas. Lielākā daļa tviterlietotāju ir Didža pusē. Iveta Kažoka aicina žurnālisti atsaukt nepareizos faktus, bet Kaspars Gasūns @kaspars_gasuns <https://twitter.com/kaspars_gasuns> lietā saskata etniskā naida kurināšanu, un tie neesot nieki. Lai nu kā - tviterī ir uzsākta kampaņa pret žurnālisti Sandru Veinbergu ar vienu un diezgan skaidru mērķi - ir jāpanāk viņas izolācija, saka galvenais kurinātājs Didzis Melbiksis, lai NEVIENS medijs viņu neuzklausa.

Bet, lai tviterapskats neizskanētu uz kašķīgas nots: ja vēl pirms nedēļās visi traucās uz Siguldu baudīt rudeni - ļoti ātri ir ieradusies ziema - vismaz veikalos -, tviterī ļaudis ziņo par tajos skanošām Ziemassvētku dziesmām un lētiem mandarīniem, dažiem tas izsauc vēlmi lamāties, citi saskata iespēju pieprasīt veikaliem uzsākt arī Jāņu vainagu un Jāņu siera tirgošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt