Mājas režīma modes. Glīti tikai no vidukļa uz augšu?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pērles, kleitas, uzvalks vai tomēr apakšveļa un treniņtērps - kā cilvēki ģērbjas vai neģērbjas sociālās distancēšanās un mājas režīma apstākļos? Apkopoju komentārus un viedokļus no mikroblogošanas vietnes "Twitter", lai apjaustu, kas notiek aiz slēgtām durvīm un kas cilvēkiem ir mugurā. 

"Twitter" veicu nelielu aptauju par to, kā cilvēki staigā pa mājām. Sociālās distancēšanās un mājas režīma laikā droši vien varētu būt mainījušies paradumi tam, kā un ko velkam mugurā, kad un vai vispār to darām. Lai iegūtu plašāku skatu uz mājas režīma modi, izmantoju arī sociālās vietnes meklētāju, lai uzzinātu vairāk. 

Viena no lielākajām izmaiņām ir darba ikdiena: saziņa video konferencēs un sapulcēs nosaka to, ka cilvēku redz no vidukļa uz augšu. Tāpēc svarīgi, lai šī ķermeņa daļa ir ievīstīta glīti un sapucēta pieklājīgi, kamēr otra ķermeņa puse var būt brīva vai nu brīvā mājas apģērbā, pidžamā, apakšveļā vai kaila. 

Lielākā daļa cilvēku mājās uzturas brīvā apģērbā (58,3%). Aptaujā, kas maksimums var piedāvāt 4 variantus, brīvais apģērbs ietver treniņtērpu, apakšveļu vai pidžamu. Tas arī būtu saprotams: ja no rīta izdodas pamosties un pēcāk nav iemesla doties laukā, satikt cilvēkus, kuri varētu vizuālo tēlu vērtēt kā atbilstošu darbam, draudzībai vai citām attiecībām, kāpēc būtu lieki jāiespringst? 

Tomēr ir cilvēki (31,3%), kas uzsver, ka saģērbšanās darbam atbilstošās drēbēs, ļauj viņiem labāk pārslēgties no mājas režīma uz darba režīmu un vēlāk vakarā atpakaļ uz mājas režīmu. 

Vismazākā daļa aptaujāto norādīja, ka uzvelk izejamās drēbes (2,6%). Ir cilvēki, kas norāda, ka tagad katra iziešana no mājās saistās ar pucēšanos.

Viens iemesls ir tas, ka ir lietas, kuras gribas uzvilkt, vai gribas sevi iepriecināt. To apstiprina arī tas, ka cilvēki izvēlas kaut ko īpašu, ja viņiem ir svētki. 

Nedaudz pārsteidzošs tvīts, kas parādās kontekstā ar krīzes laika apģērbu, ir jautājums par kleitām.

Es, protams, neesmu eksperts, bet apgalvot, ka visi staigā kleitās, neuzdrošinātos. Pieņemu, ka ir viens dzimums, kurš kleitas lieto ļoti reti. Ja tomēr mājas apstākļi palīdz arī šim dzimumam vairāk lietot kleitas un svārkus, varu tikai to atbalstīt, jo tas ir ērts apģērba gabals. To atzīst arī skoti.

Salīdzinoši maz cilvēku (7,8%) izvēlas pa māju pārvietoties kaili. Ir arī maz komentāru par to, kāpēc šāda izvēle vai kādas ir sajūtas. Tomēr vietnē ir atrodamas norādes, kur cilvēki karantīnā to apraksta kā savu ikdienu.

Izteikšu pieņēmumu, ka to atļaujas tie, kas dzīvo pāra attiecībās divatā slēgtā mājsaimniecībā vai tie, kas dzīvo vieni. Pārējie, kas ikdienā satiek bērnus, vecākus vai blakusistabas kaimiņus, droši vien izvēlas tomēr lietot apģērbu. To apstiprina arī atrastie tvitera lietotāju ieraksti.

Pieņemu, ka ir mājsaimniecības, kur bērni biežāk staigā kaili, bet viņi nelieto minēto mikroblogošanas vietni un šajā rakstā nav daudz pārstāvēti.

Aptauja ir niecīga un tā noteikti nedrīkst tik uzskatīta par sabiedrību reprezentējošu. Tajā piedalījās 115 respondentu. Jāņem vērā, ka tā veikta manā personiskajā "Twitter" kontā, kura sekotāji nereprezentē visu sabiedrību: vien daļu, kas uzturas "Twitter", seko man, piedalās šādās aptaujās un šoreiz vēlas izteikties par mājas apģērbu sociālās distancēšanās un mājas režīma laikā. Aprakstā iekļauti arī mikrobologšanas vietnes lietotāju ieraksti, kas nav saistīt ar aptauju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti