Latviju piemin «Netflix» šovā un «Dvēseļu putenis». Interneta apskats #9

Kas ir apspriestākie kultūras notikumiem Latvijas interneta vidē aizvadītājā nedēļā? "Kultūrdeva" piedāvā savu izlasi.

ĪSUMĀ:

"Dvēseļu puteņa" ekranizējums

Skaidrs, ka pēdējā laika karstākais kultūras temats pašmāju sociālajos tīklos ir režisora Dzintara Dreiberga filma "Dvēseļu putenis".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tās pirmizrāde notika 14 kinozālēs vienlaicīgi, un daudzi sociālo tīklu lietotāji aprakstījuši noskaņu zālē pēc filmas - skatītāji visu titru laiku sēdējuši pilnīgā klusumā. Daudz, ko apdomāt.

Šķiet, ka interneta lietotāji radījuši jaunu latviešu filmu vērtēšanas kritēriju - ir vai nav kauns, filmu skatoties. Edvards norāda, ka kauns nav bijis nevienā brīdī un slavē aktieru darbu, kuri nav deklamējuši, bet lomas izdzīvojuši.

Daudzi skatītāji izsaka atzinību par to, ka filma ir bez lieka patosa. Jeb, kā saka interneta personība Jānis Krīvēns, tā nav "apkaisīta ar auseklīšiem".

Šim viedoklim tviterī piekrīt arī Alija Birzniece, sakot paldies par kaujas ainām, kas filmā ir bez mūzikas. Brīžiem esot bijis pat grūti paelpot - tik ļoti redzētais nospiedis sirdi. Ja atveram grāmatu, nevarētu teikt, ka rakstnieka Aleksandra Grīna kauju aprakstos trūktu emociju un patosa, tā savā "Dvēseļu puteņa" recenzijā min kino kritiķis Agris Redovičs, piebilstot, ka tas, kā šo izjūtu spektru dabūt uz ekrāna - ir "meistarības jautājums".

Inga Ieviņa priecājas, ka "Dvēseļu puteņa" pirmizrāde notiek tieši tagad - gadu pēc simtgades "šurumburuma", kas mums ļauj dot filmai "vajadzīgo telpu, laiku un ... pauzi". 

Filmas tapšanas procesā mums ļauj ielūkoties Einārs Jaunzems, kurš, visticamāk, piedalījies masu skatu filmēšanā. "Katra filmēšanas diena ledainajā Tīreļpurvā beigās ir apmēram 3 līdz 5 sekundes uz ekrāna".

Daudzajiem sociālo tīklu lietotāju viedokļiem pat ir grūti "izurbties" cauri, bet kopsaucējs ir viegli atrodams - Dzintara Dreiberga "Dvēseļu puteņa" noskatīšanās ļaus atsvaidzināt vai papildināt zināšanas par 1. pasaules karu un latviešu strēlniekiem, ļaus arī acis izraudāt. Atceries vien, ka skaties filmu, nevis lasi grāmatu.

Latvija pieminēta "Netflix" šovā

Pārceļoties uz mazākiem ekrāniem, straumēšanas vietnē "Netflix" klajā nākusi pasaulē populārā seriāla "Pasaules gals" otrā sezona.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Šis tulkojums ir labākais, ko varu piedāvāt, ņemot vērā, ka oriģinālo nosaukumu sabiedriskajos medijos jums saukt es nevaru.. :)

Akdies, akdies, akdies, The End of the F***ing World ir jauna sezona! Tik duālas sajūtas. Ja nu nebūs labi?

Jaunā seriāla sezona apspriesta arī pašmāju sociālajos tīklos, galvenokārt tādēļ, ka tajā pieminēta arī Latvija!

Vienā no ainām kādam seriāla tēlam grūtības sagādā Latvijas galvaspilsētas nosaukšana.

Filmu producente Inga Jerzjukova izsaka pieņēmumu, ka seriālā veidojuši vairākas versijas šai ainai - pielāgojot to konkrētam tirgum. Vairāki "Twitter" lietotāji gan šo ideju noraida. Latvijas vārdu atkal ir dzirdējusi pavisam globāla auditorija.

Neturiet viedokli sevī, uzticiet to sociālajiem tīkliem!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti