Karnevāls, Samanta Tīna un «Parazīts». «Kultūrdevas» interneta apskats

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

"Kultūrdevas" šīs nedēļas interneta apskatā "Supernova", karnevāls un naktī uz pirmdienu sadalītās "Oskara" balvas. Ko par to visu saka Latvijas interneta lietotāji? 20. sērija.

ĪSUMĀ: 

"Supernova 2020"

Sestdien tika aizvadīts viens no gada aktīvākajiem vakariem Latvijas sociālajos tīklos - konkursa "Supernova" fināls, par kuru, šķiet, viedoklis ir gandrīz katram.

Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Nīderlandē pārstāvēs Samanta Tīna ar dziesmu "Still Breathing", un šī ziņa, šķiet, (vis)vairāk iepriecina ārzemju Eirovīzijas fanus.

Latvieši - tradicionāli skeptiski. 

Izsaka viedokli, ka mūs Eirovīzijā šogad sapratīs tikai Balkāni un uzvarētājdziesma drīzāk varētu būt aktuāla 2010. gadā, ne tagad.

Viedokļi gan dalās, citi priecājas par Samantas Tīnas uzvaru un raksta, ka šogad noteikti tiksim pamanīti un jākaunas nebūs.

Dāvis Valters ziņo, ka, viņaprāt, ir cerības nonākt arī lielajā finālā.

Mārtiņš Pričins tvīto, ka šogad "Supernovā" nav bijis īstas konkurences, savukārt Artūrs Luņevs nācis klajā ar jaunu balsošanas kārtības ideju - ļaut balsot visiem Latvijas novadiem un līdz rītam paziņot "vēlēšanu" rezultātus.

Viedokļu par konkursu un tā rezultātiem ir daudz - skarbāki un mazāk skarbi, bet skaidrs ir viens - reti kad Latvijas interneta vide ir tik vienota un aktīva, kā "Supernovas" laikā.

Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls

Aizvadītajā nedēļas nogalē jau 82. reizi norisinājās ikgadējais Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls!

"Instagramā" karnevālu bija ļoti grūti nepamanīt, daudzi apmeklētāji dalījušies ar saviem tērpiem un interpretācijām par šīgada tēmu - "Utopija. Distopija.".

Tērpi visdažādākie - cilvēki ar briežu galvām, visdažādākās lampiņu kombinācijas, princeses no Mēness, bārbiju kroņi... Citi priecājas par mākslīgā sniega dekorācijām.

Ieva savukārt dalās ar pārdomām no tērpu un masku radīšanas procesa - ja tavs telefons joprojām atpazīst tavu seju, tu karnevālam neesi sagatavojies pietiekami.

Sadalītas "Oskara" balvas

Un visbeidzot - agrā pirmdienas rītā tika noskaidrots, kuri ir šīgada "Oskara" balvu saņēmēji! Šajā sakarā, protams, ir ko teikt arī Latvijas kino industrijas profesionāļiem un skatītājiem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jasmine Cephas Jones and presenter Anthony Ramos are making their way down the #Oscars red carpet.

A post shared by The Academy (@theacademy) on Feb 9, 2020 at 3:35pm PST

Daudziem par pārsteigumu par labāko tika atzīta Dienvidkorejas filma "Parazīts", kas ir pirmā reize, kad šis "Oskars" pasniegts filmai, kas nav angļu valodā.

Žurnāliste Sanita Jemberga gan izteikusies, ka filma viņai nav šķitusi izcila, tāpēc nav "Oskara" vērta.

Tam piekrīt arī komponists Edgars Raginskis, rakstot, ka, viņaprāt, līdz izcilībai traucēja aizsniegties primitīvs sociālo problēmu atainojums un banāls sižets.

"Twitter" lietotāja Zanda priecājas, ka "Oskaru" par labāko filmu beidzot saņēmusi kāda kinolente, kas to tiešām ir pelnījusi, arī Inga Spriņģe par filmu "Parazīts" izteikusies atzinīgi.

Turpiniet uzticēt savas pārdomas par kultūras notikumiem sociālajiem tīkliem, un uz tikšanos "Kultūrdevā"!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti