Nedzirdīgajiem

RĪGAS DOMES ĀRKĀRTAS VĒLĒŠANU DEBATES pied. Rojs Rodžers un Kristiāna Grāmatiņa

Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

«Aizliegtais paņēmiens». Erudīcijas spēle politiķiem

Politiskie spēki «Aizliegtā paņēmiena» sacensībās mēģina tikt pie Rīgas atslēgām

Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens” piedāvā nevis tikai klausīties politisko spēku solījumos, kas būs vai nebūs Rīgā, bet iepazīt partijas, to komandas un cilvēkus no citas puses. Īpašā vēlēšanu projektā – sacensības "Rīgas vēlēšanu svētki" – iespējams ieraudzīt, kā politisko spēku pārstāvji spēj strādāt komandā, kādas ir viņu labās īpašības vai – arī gluži pretēji – kādi ir viņu trūkumi.

Mēru šķirotava

Salīdzini sevi, sev svarīgo ar partiju mēra amata kandidātiem "Mēru šķirotavā"

Darbības vieta – pašā Rīgas sirdī, un kur gan citur, ja ne Rīgas Centrāltirgū. Darbības lauks – četras dažādu uzdevumu zonas. Un darbības galvenie varoņi – astoņi politiskie spēki, kas pretendē uz varu Rīgas domē un kas pēc reitinga domē varētu iekļūt diezgan garantēti vai ir tuvu tam.

Spēles dalībnieki:

  • "Attīstībai/ Par!"/''Progresīvie''

  • Nacionālā apvienība "Visu Latvijai! - TB/LNNK, Latvijas Reģionu apvienība

  • "Jaunā Vienotība"

  • "Gods kalpot Rīgai"

  • Jaunā konservatīvā partija

  • "Saskaņa"

  • Latvijas Krievu savienība

  • Zaļo un zemnieku savienība

Uzdevumu mērķis ir noskaidrot erudītāko komandu, novērtēt politiķu radošumu un spēju strādāt komandā, kā arī risināt nestandarta situācijas.

Pirms nedēļas partijas veica pirmos divus uzdevumus  – "Straujā Rīga" un “Radošā Rīga”. 

Uzdevumā "Straujā Rīga" tika testēts, vai politiķi spēj savienot runāšanu ar darīšanu. Viņiem 30 minūtes bija jāminās uz velotrenežiera un tajā pašā laikā jāatbild uz dažādiem rīdziniekiem aktuāliem jautājumiem, piemēram, cik Rīgā maksā ūdens un siltums. Šajā uzdevumā labāko veikumu uzrādīja "Jaunā Vienotība" un "Gods kalpot Rīgai". 

Uzdevumā “Radošā Rīga” tika pārbaudīts politiķu radošums – spēja izveidot māla skulptūru rīdziniekiem. Rezultātu vērtēja tēlnieks Gļebs Panteļejevs. Viņa ieskatā visaugstvērtīgākais veikums bija "Gods kalpot Rīgai" darbs".

Savukārt šonedēļ "Aizliegtais paņēmiens" trešajā uzdevumā "Runā Rīga" vēlējās noskaidrot, cik partijas, it sevišķi to līderi, ir spējīgas kodolīgi formulēt savas politiskās idejas, cik harismātiski, interesanti un aizraujoši uzstāties. Politisko spēku pārstāvjiem bija jāizveido trīs videouzrunas konkrētām rīdzinieku grupām – jauniešiem, ģimenēm ar bērniem un senioriem, par pamatu ņemot sava politiskā spēka programmu. Vienas videouzrunas garums nedrīkstēja pārsniegt vienu minūti. 

Visas uzrunas vērtēja komunikācijas treneris Oskars Priede un divi jaunieši – Rojs Rodžers un Kristiāna Grāmatiņa. Priede visvairāk punktu piešķīra "Jaunajai Vienotībai", bet jaunieši Nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai! - TB/LNNK, Latvijas Reģionu apvienībai.

Ceturtajā uzdevumā "Rīgas atslēga" tika pārbaudīts, cik partijas ir apķērīgas un vai māk strādāt komandā. Politisko spēku pārstāvjiem Rīgas mēra kabinetā bija jārisina uzdevumi, lai uzzinātu seifa kodu un tiktu pie Rīgas atslēgām. Vispirms gan partijām bija jātiek garām mēra kabineta sardzei – Lidijas kundzei. Uzdevuma laikā partijām bija iespēja uzdot raidījuma vadītājam trīs jautājumus, uz kuriem viņš atbildēja ar “jā” vai “nē”. Uzdevumu bija jāveic 30 minūšu laikā. 

Visvairāk punktus par uzdevumu "Rīgas atslēga" saņēma "Attīstībai/Par!"/"Progresīvie". 

Kopvērtējums pēc visu uzdevumu paveikšanas:

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Spēles
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt