PAREIZAIS VIEDOKLIS un Ministrs Matrosovs

Aleksandrs Matrosovs bija sarkanarmijas zaldāts, kurš kādā kaujā esot apklusinājis vācu ložmetēju, uzkrītot ar savu augumu uz ambrazūras. Notikums apaudzis ar visādiem pārspīlējumiem, un vairs īsti nevar saprast, kā bija realitātē. Katrā ziņā šodien tas kļuvis par simbolu ne tik daudz varonībai, cik pārspīlētai un liekulīgai ārišķībai.

Fakts: Pēc Saeimas vairākuma ceturtdien pieņemtā lēmuma neierobežot pilnvaras kriminālvajātiem pašvaldību deputātiem vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) lemšot par palikšanu amatā. To viņš piektdienas rītā atzinis LNT raidījumam 900 sekundes, vēsta raidījuma tviterkonts. (c) Diena

Daudzi cilvēki ļoti grib būt KAUT KAS. Parasti tie ir cilvēki ar zināmām ambīcijām un arī kompleksiem.

Ministrs Sprūdžs noteikti grib būt KAUT KAS. LIELS KAUT KAS. Nu nav reālas iespējas kļūt par pasaules valdnieku, tas nav sakārtots. Par premjeru vecā stilā ieliek kādu nemitīgi kompromisējošu viduvējību. Nu labi, ies par vides ministru. Tur, kur visgrūtāk. Tur, kur ienaidnieka ložmetēji neļauj ne galvu pacelt. Visādi tirliņi līdz šim tā arī sabijušies gulējuši galvu nepacēluši. Lūk, celšos tagad tā, lai visi redz – televīzijā, sociālajos tīklos…ņemšu to ienaidnieka ložmetēju un sasiešu mezglā. Un atšķirībā no primitīvā krievu zaldāta Matrosova, saprotams, ka palikšu dzīvs, lai būtu ko daudzināt un ordeni iedot.

PAREIZAIS VIEDOKLIS ir pārliecībā, ka šāda vai līdzīga vīzija būtu mūsu vides un reģionu ministra cienīga. Protams, šajā amatā var izcelt lielo laimestu. Dažs vīrs hūtē pavisam nopietni savā augstmanībā ir nonācis līdz robežai, kur runāt par saprātu ir samērā drosmīgi. Tas būtu pamatīgs ķēriens, bet…kā saka - šai kokā jau laikam neviens nevar uzkāpt. Nav vairs Latvijā īstu vīru.

Kā tad nav!!! Re, kur Edmunds beidzot to burvju mezglu pārcirtīs. Prožektoriem mirdzot, tiek uzposts rings un izstrādāti labākie scenāriji. Sākums cerīgs, bet vēlāk…nu jau kādu laiku ziņu par panākumiem trūkst. Trūkst šādu ziņu arī par panākumiem miskastu sadalīšanā, novadu pārdalīšanā un citās frontēs. Ložmetēji apklusuši. Un tas ir pats nepatīkamākais.

Var sākt likties, ka Tevis nemaz nav.

Enerģiskais ministrs nolemj šo nelāgo klusumu pārtraukt. Reformu pieteikumu pagaidām pietiek, šajā virzienā nebūtu jēgas. Tiek izlemts cits trilleris, ai piedodiet, drīzāk dāmu romāns – VIŅŠ IES PROJĀM. Tagad fanu-vaimanātāju ansamblim centīgi jāpilda sava misija – vai, vai, vai - kā mēs tagad dzīvosim, kurš dalīs miskastes un cīnīsies ar tumsas spēkiem. Neviena tik drosmīga mums vairs nav un tik drīz nebūs.

PAREIZAIS VIEDOKLIS BRĪDINA - ar prom iešanas scenāriju jābūt ļoti uzmanīgam. Nedrīkst pieļaut, ka publika pēkšņi sāk interesēties ne tik daudz par traģisko Ministra/Matrosova likteni, cik jau par to, kurš tad nāks vietā. Tad var ievārīties ziepes.

Precīzi jājūt situācija. Citiem vārdiem – jānostājas uz sliekšņa, skaļi un izteiksmīgi jāsauc iemesli un arī cilvēki, kuru dēļ VIŅŠ IES PROJĀM. Bet, protams, nekur iet nevajag. Un tad, kas vēl svarīgāk – jānovaktē īstais brīdis skaistajiem vārdiem – nu, labi, ja tauta tik ļoti lūdz, tad paliks arī un uzupurēsies. Vēl jaukāk, ja šajā brīdi var nodiktēt vai skaļi nosaukt kādus noteikumus, kuri jāizpilda, lai ministrs tomēr paliktu. Noteikumiem jābūt tādiem, lai sabiedrībai elpa aizrautos – kā kaut ko tik drosmīgu vispār var pateikt. Tas nekas, ka vēlāk neviens tos nepilda.

Saprotams, ka prom iešanas un atpakaļ nākšanas jautājumu nevar cilāt mūžīgi.

Andris Šķēle arī gāja prom un nāca atpakaļ. Sākumā izdevās, vēlāk - ne visai.

Tādēļ jāizdomā arī citi notikumi, kuri varētu parādīt mūsu ministru pareizā gaismā. PAREIZAIS VIEDOKLIS ieteic dažus.

Diezgan maz pielietota ir sastapšanās ar bandītiem naktī pēc garas un produktīvas partijas sēdes. Vislabāk būtu, ja nelieši jau kādu noķēruši un gatavojas mocīt, bet te pēkšņi…nu jau vairs ne Matrosovs bet Zirnekļcilvēks vai Betmens!

Tālākā attīstība divēja – vai nu burlaki šausmās aizbēg vai tiek aizturēti un vēlāk lūdz piedošanu, atklājot arī, (kas sevišķi svarīgi), ko viņi pārstāv un kurš maksā... Pēc piedošanas saņemšanas ļaundari saprot savus maldu ceļus, pārdzimst un sāk strādāt pie sava morālā glābēja. Par neatkarīgiem konsultantiem.

Vēl viens scenārijs, kas dotu labus augļus ir – iet tur, kur visgrūtāk. Piemēram, ar ticamu ieganstu paziņot par pieteikšanos uz Rīgas mēriem. Tagadējās, visādi jaukās Reformu partijas (RP) kandidātes vietā, kuras uzvārds, piedodiet, aizmirsies. Šis kādu laiku varētu labi strādāt un arī paziņojumi varētu būt sabiedrību aizraujoši. Piemēram, aizliegt pa Rīgu VISPĀR braukt ar kaitinošiem auto – poršiem, bentlijiem, bmw utml. Arestēt visus pašvaldības uzņēmumu priekšniekus un vēlāk pa vienam laist ārā. Nekavējoši uzsākt nesmuko guļamrajonu nojaukšanu. Iespējas ir vēl, bet ja arī iepriekš nosauktos tiražē katru 3-4 dienas, laiks līdz vēlēšanām būtu teicami aizpildīts. Ložmetēji atkal dārdētu.

Vēl viena uzupurēšanās iespēja – ar lielu troksni iet uz pazeminājumu. Teiksim, iecelties par Rīgas Brīvostas priekšnieku. Pagaidām nemākulīgie pārraudzītāji gan nav spējuši tikt galā ar iepriekšējo. Āreče! Tas būtu vēl viens iemesls paziņot, ka VIŅŠ ATKAL IES PROJĀM. Tikai pēc kādiem trim mēnešiem. Lai iepriekšējā prom iešana labi aizmirstas.

Īsa PAREIZĀ VIEDOKĻA prognoze – neviens nekur projām neaizies. Bet būs jautri.

Ar cieņu

Bundžu Jānis, ļoti neatkarīgs konsultants

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizais viedoklis
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti