Sadaļas Sadaļas

PAREIZAIS VIEDOKLIS par zelta ķēdi

Sakarā ar mīklaino notikumu Jūrmalas domē – iespējamu mēra amata ķēdes pazušanu, PAREIZĀ VIEDOKĻA konsultants tika aicināts palīdzēt šī noslēpuma atklāšanā. Iepazīstinām ar pirmajiem secinājumiem.

Fakts: Jūrmalas domes deputātam Mārim Dzenītim ("Reģionu alianse") ir aizdomas par mēra amata ķēdes pazušanu; viņaprāt, pie tā ir vainojams iepriekšējais kūrortpilsētas vadītājs Gatis Truksnis.(c) LETA

Latvieši ir pacietīga un mierīga tauta. Kas notiktu, ja pazustu Britānijas karalienes kronis?! To katrs var iedomāties, un nekas nebūs pārspīlēts. Bet nozīmīgas Latvijas pilsētas virsvadītāja galvenās amata zīmes pazušana pie mums tiek uztverta mierīgāk par „kuram uznāca un kuram nogāja” vakar pērkons.

Pēc kārtas. Vērīgais Jūrmalas deputāts Dzenītis pamana, ka mēram Visockim (īsti Jūrmalā nevar zināt, bet ticami, ka tieši viņš ir mērs) sezonas atklāšanā nav tās amata ķēdes. Pats Visockis ir tik latviski pārpieticīgs, ka kautrējas par to runāt, bet kad mazāk latviskais Dzenītis uzstāj, atzīst – ķēdes viņam nav. Un, atšķirībā no 13 krēslu Vorobjaņinova kunga, viņš nebūt nav to vakar nodzēris. Nē. Viņam tās pat nav bijis. Seifs esot tukšs.

Iepriekšējam Jūrmalas mēram Gatim Truksnim ķēde vēl esot bijusi, ko liecina šeit pievienotais foto.

Pilnīgi droši tas nav, bet par to mazliet vēlāk. Nu rodas aizdomas, vai tik Truksnis nav to ķēdi nospēris. Parasti tādos gadījumos to pavaicā pašam eksmēram. Šoreiz tā nenotiek. Kādēļ? Ir vairākas versijas – Dzenītim no viņa bail; viņš nezin kā Truksnis izskatās (var ieskatīties pievienotajā foto); eksmērs ARĪ ir pazudis. Ticamāka šķiet trešā versija jo vairāki ziņu avoti, kā censoņi uz slidenas laipas, viens aiz otra klūp ar izsaucienu – „ar Gati Truksni nav izdevies sazināties”. Vienīgi LETAs aģentūrai IR izdevies sazināties ar minēto kungu, bet tas mums maz ko dod. Esot ļoti gribējis ķēdi dot, bet nākamais mērs nav gribējis ņemt. Taču lielais jautājums - KUR IR ĶĒDE, johaidī!!!?? - paliek neatbildēts.

Domes aktīvisti „apsvēršot iespēju vērsties” tiesībsargājošās iestādēs, bet pareizi vien ir, ka ar to nesteidzas. Lielu, mistisku noziegumu vēsture liecina, ka tos drīzāk atšķetinās cita kaluma ļaudis – Holmss, Megrē vai Aņiskins. Loģiski, ka šajā gadījumā pareizā izvēle bija piesaistīt PAREIZĀ VIEDOKĻA konsultantu, kas arī veiksmīgi noticis un varam caurspīdīgi ziņot par tiem faktiem un versijām, kuri uz šo brīdi ir mūsu rīcībā.

Vispirms gan PAREIZAIS VIEDOKLIS kritiski norāda uz primitīvo rīcību meklēt ķēdi seifā. Nopietnu pašvaldību vadītāji seifos parasti glabā diplomus par uzvarām skolas daiļlasīšanas konkursā, rezerves zeķu pāri un tamlīdzīgas lietas.

Bet tagad par versijām

- Ķēdes nemaz nav. Tas ir vienkāršs hologrāfisks efekts ar mērķi novērst uzmanību no galvenajām problēmām. Par to Jūs varat pārliecināties paši.

Paņēmiens ir vienkāršs. Novietojiet Jūsu displeju tieši 111 grādu leņķī pret horizontu. Pretī ekrānam pusotra metra attālumā citu uz citas novietojiet trīs vienāda lieluma taburetes. Uzkāpiet uz tām. Sakiet, lai neviens netur, jo tad efekts būs vājš. Nostājieties uz vienas kājas un viegli šūpojoties uz priekšu-atpakaļ, cieši vērojiet pievienoto attēlu displejā. Ja pēc trīs minūšu vērošanas Jūs ķēdi vēl arvien redzat, tad droši, ka tā ir ilūzija. Jebkurš reāls spožs priekšmets retinātā gaisā, kāds ir pie griestiem, praktiski kļūst neredzams. Tas ir tā saucamais Tupaka efekts. Dižais indiāņu virsaitis šādi esot pratis atšķirt viltotas dāvanas no īstām. Diemžēl, viņš jau kādu brīdi ir miris.

- Ķēde ir Jūrmalas domes tualetē. Pirmkārt tur jau, kā zināms, risinājušies citi vēsturiski notikumi. Un otrkārt…nu neklātos sabiedriskajā medijā klāstīt detaļas, bet rezumējot – tualetes tradicionālā izmantošana ar ķēdi ir apgrūtinoša. Var iznākt nesmukums glaunā pieņemšanā. Gluži cilvēcīgi - darba dunā mērs, vienalga – eks- vai faktiskais, ir aizmirsis ķēdi uz nagliņas. Priekšlikums tualeti aizzīmogot un pret vakaru atvērt kopā ar mediju pārstāvjiem. Šo efektu labi izmantojuši gan senlaikos Šķēle, gan jaunlaikos Ķīlis.

- Ķēdi paņēmis atpakaļ īpašnieks. Jūrmalā daudziem ķēdes. Arī biezākas. Kāds no ķēžu cilvēkiem vienu no tām iedevis Gatim panēsāt. Nu situācija mainījusies un īpašnieks pareizi izsecinājis, ka nav ko vairs zīmēties, labuma tāpat nekāda. Un atprasījis atpakaļ. Kas viņam!? Brīvs cilvēks brīvā valstī.

- Nopietna starptautiska sazvērestība. Skatāmies faktus. Amata zīme ir pazudusi, Truksnis tikpat kā pazudis, Vaškevičs pazudis. Arī Nellija Jezdakova gandrīz pazudusi. Un Inguna Sudraba. PAREIZAIS VIEDOKLIS ir, ka šīs mistiskās lietas ir cieši saistītas ar mērķi destabilizēt stāvokli mūsu valstī pirms eiro ieviešanas. Kā jau iepriekš teikts – amata ķēde ir viltus māneklis.

Tā vai citādi, svarīgākais šobrīd prevencijas jautājums – ko darīt, lai līdzīgas neizprotamas amata zīmju pazušanas neatkārtotos. Sevišķi nozīmīgi saistībā ar tuvajām pašvaldību vēlēšanām.

PAREIZAIS VIEDOKLIS ir, ka mēru amata ķēdes, pirmkārt, sanitāru apsvērumu dēļ jāveido īsākas.

Otrkārt, uzsākot amata pienākumu pildīšanu, ritualizētā pasākumā ķēdi apliek ap kaklu un pieslēdz. Tādā veidā ķēdes pazušanas gadījumu skaits ievērojami samazinātos. Fiziski to varētu kaut kur atstāt tikai kopā ar mazu gabaliņu no pašas amatpersonas. Tā var gadīties, bet, jādomā, retāk.

Jautājums paliek atklāts – kurš tādā gadījumā būs zelta ķēdes atslēgu glabātājs? Te nu ir brīvs lauks versijām cienījamai publikai. PAREIZAIS VIEDOKLIS noteikti respektēs un publiskos inovatīvākos ierosinājumus.

Ar cieņu
Bundžu Jānis, ļoti neatkarīgs konsultants

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt