PAREIZAIS VIEDOKLIS par Saskaņas centra pirkstu

Ņemot vērā milzīgos attālumus, tikai tagad līdz mums atceļojusi vēsts, ka pagājušā gada vasarā jaunu cilvēku pulciņš no Rīgas piedalījies Krievijas rīkotā militāri - ideoloģiskā nometnē. Mūsu Aizsardzības ministrijas formas tērpos. Neviens neko neesot zinājis. Tad kādēļ troksnis jāceļ, ja neko nezina? Tur būs kāds netīrs pirksts pielikts.

Fakts: Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) šonedēļ izlems, vai pieņemt Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra vadītāja Druva Kleina atlūgumu, taču formastērpu skandālā viņš saskata arī Saeimas opozīcijā esošās apvienības "Saskaņas centrs" pirkstu.(c) LETA

Senos laikos bija tāds Brežņevs. Viņš skaitījās toreizējās PSRS valsts lielākais priekšnieks. Brežņevam bija daudzas kritizējamas īpašības – viņš bija stagnāts, ķerts uz varoņu nosaukumiem un zvaigznēm, slikti runāja utt. Tomēr katram jau ir arī kaut kas labs. Proti, Brežņevs netaisīja reformas, jo bardaka (latv. – reformas) pietika arī bez tām. Un centās nevajadzīgi nesatraukt darba tautu ar visādiem ziņojumiem par desu trūkumu, dzīves līmeni kara zaudētājā Vācijā vai vēl kaut kādiem disidentiem. Lai nebūtu nevajadzīgas runas un jucekļi.

PAREIZAIS VIEDOKLIS ir, ka tagad priekšnieki daudz labāki – smuki runā, taisa reformas uz bardaku (latv.- reformas) neskatoties, bet arī saprātīgi pārņēmuši Brežņeva pozitīvo devumu – necelt nevajadzīgu un tautai nogurdinošu troksni par lietām, kur tai (tautai) maz saprašanas. Diemžēl, ne visi izprot šādas rīcības nozīmīgumu. Tā, redz, Latvijas Televīzijas raidījums „De facto” rada lieku satraukumu, parādot senu notikumu no pagājušās vasaras, kad kādi Rīgas jaunekļi piedalās krievu ideoloģijas nometnē „Sovetskij Sojuz ura”.

Uzvalkus dalībai esot devusi Aizardzības ministrija, suvenīrus gādājusi Rīgas Dome. Nav skaidrs, kurš deva ēst. Ticams, ka krievi.

Ja tā ir noticis, vajadzēja tūlīt celties no galda un ar vārdiem – takoi pohļopka nam ņe nužen (latv.- nevajag mums tādu hokeju) doties uz autobusu pieturu. Nu, modrības un ideoloģiskā brieduma trūkuma dēļ nenotika. Kam negadās.

Ko tagad pēc gada cilāt vecas lietas!? Pie tam sīkas. Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) iedotie suvenīri, piemēram, bijuši tādi mazi mazītiņi. Tik niecīgi, ka tos varot saskatīt tikai speciālā mikroskopā.

PAREIZAIS VIEDOKLIS uzsver - vai tiešām nav lielo lietu, par ko tērēt sabiedriskā medija naudu? RTAB pamatoti vērsīsies pie Latvijas Televīzijas, lūdzot vērtīt un pētēt, piedodiet, pētīt un vērtēt sīkumaino sižetu.

Bet ministrs Pabriks jau skaidri norādījis, ka skandālā var redzēt pirkstu. Saskaņas centra (SC) pirkstu. Protams, nevar redzēt roku, jo visi Saskaņas centra pirksti šobrīd aizņemti. Nav vienīgi pateikts, kuru pirkstu ministrs redzējis. PAREIZĀ VIEDOKĻA vērtējums ir šāds:

 • SC rādītājpirksts noteikti tika izmantots un, diemžēl, veiksmīgi – norādot, par kuru dziesmu Latvijai jābalso Eirovīzijā,
 • īkšķi SC tagad lieto komunikācijai ar Rīgas pensionāriem,
 • mazais pirkstiņš aizņemts ielu un tiltu remontos,
 • zeltnesis rezervēts Amerikam.

Pirkstu kopskaits ir 5 (pieci). Viegli izsecināt, kuru redzējis Aizsardzības ministrs.

To, lūk, vajadzēja pētīt žurnālistiem! PAREIZAIS VIEDOKLIS uzskata, ka drosmīgais ministrs to pirkstu ir ne tikai pamanījis, bet arī nošņāpis, ierastā pieticībā ar to nemaz neplātoties.

Tomēr visā šajā notikumā ir pietiekami neskaidras situācijas.

Dīvainības

PAREIZAIS VIEDOKLIS pamanījis, ka medijos pieejamos skaidrojumos ir acīm redzamas dīvainības. Tām pagaidām nav izskaidrojuma.

Nu, piemēram. Ir tāds burvju mākslinieku triks – te ir, te nav. Konkrēti – ministrs Pabriks ir bijis pirmais vīrs, kurš ļoti laicīgi, bezmaz vai pirms notikuma pagājušajā gadā ziņojis drošībniekiem par tādām aizdomīgām krievu nometnēm, kur ieviļ neapdomīgus Latvijas skolniekus. Bet drusku pašķirstot ziņu lapas, lasām, ka par skandālu uzzinājis ŠONEDĒĻ. Te ir, te nav.

Tas gan nav traucējis ministra kungu norādīt citām ministrijām un drošībniekiem „nebūt akliem”. Nevajadzētu uztraukties un sašust, sak’ kā nu ministrs tik vīzdegunīgi var izpausties un tā. Šis ir vienkārši draudzīgs brīdinājums, kas balstās to dīvaino notikumu pieredzē, kas arī vijas ap šo gadījumu, proti, neviens neko nav zinājis.

 • Kleins (Jaunsargu priekšnieks) NAV ZINĀJIS par nometnes ideoloģisko raksturu. Rusiņš (deputāts) palūdzis, viņš palīdzējis,
 • Rusiņš NAV ZINĀJIS par ideoloģisko raksturu. Īvāns (Sergejs) palūdzis, viņš palīdzējis,
 • Arī RTAB laikam neko NAV ZINĀJIS. Atnākuši skolnieki ar Rusiņa vēstuli, viņi palīdzējuši. Iedevuši mazītiņus suvenīrus.
 • Rogaļeva (34 vidusskolas direktore) NAV ZINĀJUSI, kur tad skolnieki brauks. Neviens arī nav suvenīrus prasījis.
 • Pabriks (ministrs) NAV ZINĀJIS, ka uzvalciņi tiks izmantoti Krievijas viesizrādēs, viņam arī neviens neko nav ne lūdzis, ne prasījis.
 • Vienīgais, kurš varbūt IR ZINĀJIS, sanāk Īvāns. Līdz redakcijas slēgšanai PAREIZAJAM VIEDOKLIM neizdevās ar viņu sazināties. Nekas. Daudz zināt nav labi.

Ja neskaita pēdējo, no harmonijas izkrītošo zinātāju, tad šeit iederētos vēl viens punkts. No konsultācijas sākumā teiktā.

 • Vairāki memuāristi apgalvo, ka LEONĪDS BREŽŅEVS 70.-80. gados NAV ZINĀJIS, kas valstī notiek. Un arī nav gribējis zināt.

Progress ir manāms. Politiķi pie mums grib zināt. Varbūt ne tik daudz, kas notiek, bet  - kurš pirksts vainīgs pie notikušā.

Kā situāciju labot? Te nu nekādus papildu konsultantus nevajag. Ministrs Pabriks zina atslēgas vārdu. Citēsim aģentūru LETA: Lai arī ministrija pagājušajā gadā panāca papildu 100 tūkstošu latu piešķiršanu Jaunsardzei, Pabriks ar to vien nesamierināsies, un AM 2014.gada budžetā prasīs VĒL NAUDU aktivitāšu sponsorēšanai.

Ar cieņu

Bundžu Jānis, ļoti neatkarīgs konsultants

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizais viedoklis
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti