PAREIZAIS VIEDOKLIS par pareizu domāšanu

Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām tiek drudžaini meklēti „vienkāršajai tautai” interesanti un viegli saprotami piedāvājumi. Savulaik šo tradīciju skaisti aizsāka Joahims Zīgerists. Taču arī šodien gadās pa interesantai pērlei. Par vienu no tām interesējās PAREIZAIS VIEDOKLIS.

Fakts: 24.apr., LETA. Lai risinātu depopulācijas problēmu reģionos, nepieciešams primāri panākt pozitīvas izmaiņas sabiedrības domāšanā un nodrošināt iedzīvotājiem lielākus ienākumus, uzskata Madonas novada domes priekšsēdētājs un partijas "Vienotība" Madonas novada pašvaldības vēlēšanu saraksta līderis Andrejs Ceļapīters.

Nu ko vajag, lai cilvēki forši dzīvotu?

Uzreiz nāk prātā, ka nedrīkst Rīgu atdot krieviem. Tad arī jāieliek cietumā zagļi un Loginovs. Jāsalāpa ceļi. Jādzīvo zaļi. Jārada darba vietas. Vēl būs varianti četri pieci, bet ar to arī pamatā iespējamo darbību saraksts būs izsmelts. Īstenībā ir jau gan vēl citas versijas, bet tās šķiet pārāk vienkāršas, lai īpaši pieminētu. Sāks smieties un rādīs ar pirkstiem. Bet kas tās par versijām? PAREIZAIS VIEDOKLIS uzskata, ka tās ir – saņemt daudz naudas un domāt gaišas domas. Tas patiesi skan mazliet primitīvi, tādēļ svarīgi, KĀ to pasaka. Un te PAREIZAIS VIEDOKLIS pamanījis, ka pareizo pieeju ir atradis Madonas pilsētas mērs Andrejs Ceļapīters, viņš arī attiecīgā novada Vienotības saraksta līderis. Tā tikusi prezentēta Vienotības pašvaldību deputātu kandidātu forumā. Pie tam pieteiktie skaidrie un patīkamie mērķi esot daļēji sasniedzami bez lieliem ieguldījumiem.

Šāds rosinošs skatījums mudināja PAREIZO VIEDOKLI rūpīgāk palasīt, kas tad tur vēl rakstīts.

Viss ir ļoti vienkārši – lai saņemtu daudz naudas, tomēr vajag kaut kur strādāt - darba vietas. Pie tam nevis kaut kādas darba vietas, bet tādas, kur daudz var nopelnīt. Tātad jārada uzņēmējiem tāda riktīgi labvēlīga vide, ka viņi joņiem vien mestos ārā no Rīgas uz novadiem ar visu biznesu pičupaunā. Nepateikts paliek vien pats galvenais- KĀ tad tas tiks reāli izdarīts. Pateikts nav ne vienkāršos teikumos, kā savulaik Šleseram, ne sarežģītās ditirambās, kā tas sanāk premjerministram Dombrovskim. PAREIZAIS VIEDOKLIS, godīgi sakot, bija pārsteigts, dzirdot no pieredzējuša pašvaldības vadītāja šādu „racionalizācijas priekšlikumu”.

Tomēr krietni interesantāka šķiet Ceļapītera kunga receptes otrā puse – kā iestellēt to pozitīvo domāšanu. Lūk, šeit ir tā priekšlikumu daļa, kur naudu nemaz nevajadzēs, tikai gribēšanu un…pazemīgas lūgšanas. Vispirms citēsim precīzi paša Ceļapītera kunga teikto, kā to atreferē LETA.

"Man dažreiz bail paliek, kur ejam. Ja atveram jebkuru portālu, 80% satura ir negācijas un problēmas. Ja problēmu pietrūkst šeit, paņem no ārzemēm. Ko mēs darām ar šo negatīvo informāciju? Izķēmojam realitāti, iznīcinām cilvēkos pozitīvo domāšanu, kaut reāli dzīvē šīs negācijas ir 5 līdz 10%, bet pārējais ir pozitīvais un vēlme kaut ko darīt," novērojis Madonas mērs.

Pirmkārt, protams, būtu interesanti uzzināt, kurš avots norādījis, ka negācijas ir tieši 5-10%. PAREIZAIS VIEDOKLIS piemēram vakar, negācijas vispār neizjuta. Bet palūkosim, vai patiešām tās sliktās vēstis veidoja 80% no visām kaut vai vakardien, 24.aprīlī. Par ko tad portāli rakstīja, kā to izstudējis Madonas mērs.

Bijušajam Rīgas namu pārvaldnieka finansistam piešķir nosacītu sodu. Ir tā negācija vai nav? Nu, tak nosacītu sodu un varēs vēl pārsūdzēt. Bet, protams, ka varēja par šito nemaz nerakstīt. Tomēr satraucoši. Pieņemsim par pusnegatīvu ziņu.

Igaunijā saķerti naudas atmazgātāji. Tas mazgājums bijis kādi 64 miljoni eiro. Arī Latvija un Krievija pieminētas.

Pirmkārt, jebkuram kārtīgam letiņam būtu kluss prieks, ka tiem igauņiem arī vienreiz katliņš piededzis. Nu, labi, nevajadzēja to Latvijas vārdu tur maisīt klāt, vienkārši rakstīt – Krievijā un vēl kādās valstīs. Var uzskatīt par ¾ pozitīvu ziņu.

Dakteri Latvijā prognozē infekciju uzbrukumu, jo ļaudis esot laiski uz potēšanos, lai arī bērniem daudzas vakcīnas bez maksas.

Hm…teikt, ka prognozē infekciju sabrukumu, nebūtu gluži labi, jo runāja par uzbrukumu. Varbūt nav prasīts pareizajiem dakteriem. Bet visticamāk - nepareizi noformēts. Vajadzēja - cīņa ar slimībām norit lieliski un būs vēl labāk, ja visi vakcinēsies. Un noķert pāris garāmgājējus, kuri apliecina, ka tieši nupat dodas uz poti. Ziņa pozitīva un uzmundrinoša.

Prezidents Bērziņš pozitīvi vērtē sadarbību ar Azerbaidžānu. Nekā negatīva. Valsts nosaukta pareizi, nekādu negludumu ar kādām tur cilvēku tiesībām. Jauka ziņa, ko tur pētīt.

Daugavpilī iesvētīts Marka Rotko mākslas centrs.

Jānoskaidro, kas ir Marks Rotko un tad var spriest precīzāk. Bet izskatās bez aizdomīga negatīvisma.

Dortmundes Borussia uzvar Madrides Real. Čempionu līgā. Visjaukākais būtu neizšķirts, bet ko no sportistiem var daudz prasīt. Ziņa pa pusei pozitīva, ja pieņem, ka līdzjutēji dalās uz pusēm.

Ziņu par ministra Ķīļa slimību PAREIZAIS VIEDOKLIS nevērtēja, aicinot tāpat darīt arī portālu komentētājus. Bet tāda vēlme jau ir vēl fantastiskāka par Madonas mēra hipotēzēm.

Tātad kopumā 80% negatīvo ziņu nekādi neizdevās savākt. Tomēr stāvoklis IR bīstams un tur steidzami būtu jāveic uzlabošanas pasākumi. Tā kā ziņas pašas par sevi nemēdz būt ne pozitīvas, ne negatīvas, tad tās kaut kā savādāk jānosauc – par materiāliem, redzējumiem vai tamlīdzīgi.

Tomēr, kas sevišķi pozitīvi Ceļapītera kunga plānos - viņš nedomā negatīvos materiālus vai redzējumus medijos apkarot ar kādām policejiskām metodēm. Ne tuvu! Viņa doma ir PAZEMĪGI LŪGT ceturto varu, tā teikt, nespēlēties ar tautas likteni. Un, var noprast, vairāk runāt, rakstīt un rādīt labo, skaisto un mūžīgo.
Nu ko – kā mēdz teikt politiķi un advokāti – ir jāiepazīstas ar pazemīgā lūguma pilnu tekstu un tad varēs lemt par tālāko rīcību.

PAREIZAIS VIEDOKLIS vienīgi piebilst, ka šobrīd tos materiālu negatīvos procentus medijos vislabāk uzpumpē tieši vārdā nesauktu politisko partiju savstarpējās gānīšanās teātris. Bet visi apvienošoties un sadraudzēšoties uz Latvijas Eirosavienības prezidentūras laiku 2015.gadā. varbūt tieši tad arī varētu startēt Latvijas mediju Universālais Pozitīvo Pasākumu Projekts (PPP).

Ar cieņu,
Bundžu Jānis, ļoti neatkarīgs konsultants

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizais viedoklis
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti