PAREIZAIS VIEDOKLIS par eiro mīlēšanu

Neesat vēl publiski paudis savu viedokli par eiro ieviešanu? Tad arī nevajag. Ir jau pietiekoši. Atliek tik paņemt pareizo. Un rīkoties.

Fakts: Eiropas Komisija (EK) trešdien oficiāli pauda atbalstu eiro ieviešanai Latvijā.(c) LETA

Kā parasti tādās dienās notiek, žurnālisti sacentās, kurš augšāmcelšanās vēsti paziņos vēl pirms paša notikuma. Tur nekā pārāk aizraujoša nav. Interesantāki bija viedokļi. Parastie viedokļi. PAREIZAIS VIEDOKLIS nekad nav bijis vīzdegunīgs pret parastiem viedokļiem un arī šeit tos izliek tautas apspriešanai, pirms pateikt, kā ir pareizi.

Dombrovskis (Valdis) teica, ka TĀTAD ir gandarīts, un paziņoja negaidītu vēsti – gala lēmums arī visticamāk būšot pozitīvs.

Dombrovskis (Vjačeslavs) nevarēja atrast laiku. Bija jānoskaidro, kādā valodā un kādiem burtiem jāizsūta relīze.

Finanšu Vilks laikam jau dzēra. Sociālajā tīklā izskanēja tosts – par izaugsmi un stabilitāti!!! Un, ka nu mēs vienreiz būsim riktīgi ieintegrējušies.

Eiropas Piebalgs, svešā vidē dzīvojis un zaudējis latvisko pieticību, sauca, ka esot lepns. Viņš varēja izskriet kādā jaunās galvaspilsētas laukumā, atraut kreklu tā, ka pogas aizripo, un dauzīt ar kulaciņiem pa krūtīm (savām), skaļi saucot zināmo Olēolēolēolē! Latvijā! Uzvarā! Starptautiskās preses rezonējums būtu lielisks. Milzums ļaužu uzzinātu, kur ir Latvija (fonā jāuzliek karte). Nu, neiedomājās, bet var paspēt arī pie tā galīgā paziņojuma.

Ventspils Lembergs vēlējās būt oriģināls un intervijā lielajai Ventas avīzei diplomātiski pauda – kā patriots viņš esot pret, bet kā Lembergs par. Elektorāts apmulsa. Bet arī tā var rosināt domāt.

Valmieras Boķis, kā vienmēr izteicās ar 0 grādu temperatūru.

Kāds vīrs ar uzvārdu Eiroskeptiķis teica, ka tiesāsies. Pats gan negribēja žaketīti smērēt – viss būšot Satversmes tiesas rokās. Notikšot arī mītiņš. Varot vērtēt, ka dalībnieku skaits pat sasniegšot desmit. Kas tas esot, ka valdība runājot tautas vārdā, ja viņš jau runājot tautas vārdā!

BBC teica, ka Latvijā esot jūtams liels entuziasms. Bet kāds Taizemes izdevums informēja, ka eiro skeptiķu esot pāri 60%. Draugi, vai tad īpaši jānorāda, kuram ticēt?

Viens no visamizantākajiem šajā parasto viedokļu rindā bija Eiropas Komisijas naudas komisārs Rēns. Vispirms viņš uzmundrinoši izsaucās, ka eiro - tās vēl nebūšot beigas. Diemžēl, komisārs neuzzīmēja, kādas tās beigas būs. Un kad. Tad nāca rosinošs norādījums, ka Latvijai jāstrādā tā, lai eirozonai no tā būtu kāds labums. Par pašas Latvijas labumu norādīts netika. Un vēl – ja labi nestrādāšot, tad…nē, nesagaidījāt, no eirozonas ārā nemetīs. Ja nestrādāšot labi, tad būšot slikti.

Vispār – caurmērā gaiši, piekrītoši viedokļi.

Tomēr. Kāds tad ir PAREIZAIS VIEDOKLIS?

Eiro gadījumā ar viedokli vien nepietiks. Eiro ir jāiemīl. Un te vēl ir sastopami trūkumi. Lāga negribot mīlēt.

Ar varu mīļš nekļūsi. Tādēļ būšot liela informēšana un pārliecināšana, ka šī nu ir tā īstā mīlestība. Lai nebūtu pārpratumu, Saeimas komisijā tiekot gatavots saraksts, cikos pulksteņos un cik gari jāveido mīlestības raidījumi Latvijas Radio un LTV, kuri būšot runātāji, kādi jautājumi jāuzdod. Tā kā vajadzēšot arī pretējo viedokli, tad pašlaik tiekot uzrunāti lielākie jefiņi, lai opozīcijai ierādītu pienācīgu vietu. Bet par dalību maksāšot visiem vienādi. Un mīlestības naudas būšot, kā mēdz sacīt Piejūrā - „pilli ķeši”. Pietikšot arī portāliem, vortāliem un emuāriem.

PAREIZAIS VIEDOKLIS norāda vēl uz būtiskām lietām.

Latvija tos Māstrihtas kritērijus esot izpildījusi AR UZVIJU.

Uzviju neviens neprasīja. Prasīja, lai izpilda. Jānoskaidro, cik liela ir uzvija. Un to var droši izmantot "Liepājas metalurgam" vai velojoslu ierīkošanai, vai sadalīt tiem, kam vairāk vajag.

Kā liecina veco, gudro valstu pieredze, kritēriji jāievēro līdz kāzām. Pēc tam var atlaist brīvi. To arī darām. Laicīgi jānoskaidro – uz kuru pusi atlaist.

Un vēl. Notikumi var būt neizbēgami. Tomēr nav absolūti labu vai pilnīgi sliktu notikumu. Kas no tā visa MUMS atleks, to komisārs Rēns nepateiks. Ja teiktu, tāpat neticētu. Kaut kā būtu pašiem jāizdomā. Ar savu galvu, nevis nopirktos mīlestības raidījumos.

Ar cieņu
Bundžu Jānis, ļoti neatkarīgs konsultants

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt