Pilsoniskās līdzdalības problēmas karikatūrās: Kas notiek pēc tam?

Pilsoniskās līdzdalības un iedzīvotāju iesaistīšanas jomā Latvijā aizvien pastāv problēmas, uz kurām domnīca "Providus" piedāvā paskatīties arī caur karikatūrām.

“Līdzdalība lēmumu pieņemšanā diemžēl ne vienmēr nozīmē, ka solītais kritīs makā - pēc iesaistīšanās nevar par solīto "aizmirst", paļaujoties, ka gan jau solītāji - politiķi, institūcijas - rīkosies atbilstoši. Var būt dažādas situācijas, kuru dēļ lēmumu pieņēmēji no solītā atkāpjas vai atliek lēmuma īstenošanu: piemēram, tā var būt kāda spēcīga lobija ietekme vai lielākas situācijas izmaiņas (pandēmija, Krievijas karš Ukrainā), kas var likt lēmumu pārskatīt. Tāpēc ir ļoti svarīgi turēt roku uz pulsa un sekot līdz procesiem, lai nepieciešamības gadījumā atkal iesaistītos, atgādinātu par solīto un uzturētu sabiedrības interesēm atbilstošāko risinājumu dienas kārtībā,” norāda Dace Akule, ilgtspējas eksperte, “Zaļā brīvība”.

Karikatūras izstrādājusi domnīca "Providus" Aktīvo iedzīvotāju fonda projekta "Ilgtermiņa risinājumi sekmīgākām konsultācijām ar sabiedrību" ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Komiksi un karikatūras

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti