Pilsoniskās līdzdalības problēmas karikatūrās: Kā uzrunāt sabiedrību

Pilsoniskās līdzdalības un iedzīvotāju iesaistīšanas jomā Latvijā aizvien pastāv problēmas, uz kurām domnīca "Providus" piedāvā paskatīties arī caur karikatūrām.  

"Ja jums rūp un vēlaties dzirdēt patiesu viedokli no reprezentabla iedzīvotāju kopuma, ne tikai no aktīvākajiem kopienu pārstāvjiem, bet arī tiem, ko ikdienā nesastopat, daudzveidīgiem gan vecuma, gan iesaistes ziņā, tad iesaistieties kopienās un esiet daļa no ikdienas procesiem! Jums ir jābūt tuvāk tautai un tās vajadzībām! Būt nesasniedzamām rokzvaigznēm un likt iedzīvotājiem fanot par uzceltām ēkām ir jauki, tomēr būtiskāk ir veicināt iedzīvotāju līdzdalību procesos, kur to viedoklis ir īpaši svarīgs, jo ietekmēs to ikdienu!" norāda Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa.

"Sabiedriskā apspriede kā rokkoncerts jeb festivāls. Proti, valsts pārvaldei, kurai nepieciešama sabiedrības iesaiste sava redzējuma paplašināšanai, nevis apstiprināšanai, ir jārada formāti, kas uzrunā sabiedrību, rada vēlmi un vilkmi tajos līdzdarboties. Protams, veidojot sabiedriskās apspriešanas, kurām iedzīvotāji reāli redz jēgu būtu visbūtiskāk, bet, lai cilvēki vispār sāktu iesaistīties un noticētu to spēkam, pirmais solis ir radīt vidi un formātu, kurā cilvēks pats vēlētos iesaistīties. Labs piemērs ir sarunu festivāls LAMPA, kurā valsts pārvalde veido tiešu un nepastarpinātu komunikāciju ar sabiedrību – festivāla atmosfērā, un ticiet man, cilvēki nudien vēlas sarunāties!" saka fonda atvērtai sabiedrībai "Dots" administratīvā direktore, juriste, sarunu festivāla LAMPA programmas kuratore Egita Prāma.

 

Karikatūras izstrādājusi domnīca "Providus" Aktīvo iedzīvotāju fonda projekta "Ilgtermiņa risinājumi sekmīgākām konsultācijām ar sabiedrību" ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Komiksi un karikatūras

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti