LSM komikss: Nepatiesais detektors

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģerns (''KPV LV'') paziņojis, ka nākamā Valsts policijas priekšnieka atlasē izmantos iztaujāšanu ar melu detektoru. Lai gan nevienā citā drošības iestādē Latvijā šādus testus neizmanto, ministrs ir apņēmības pilns kopā ar iekšlietu nozares ekspertiem sagatavot jautājumus potenciālajiem kandidātiem. 

Tas, visticamāk, gan nepalīdzēs noteikt kandidātu godīgumu, jo, starptautiskie pētījumi liecina, ka melu detektors ir neuzticams un bieži vien kļūdains. Kā raksta Amerikāņu psiholoģijas asociācija (APA), poligrāfa tehnoloģija balstīta un novecojušiem zinātnes pieņēmumiem, ka melošana prasa piepūli un tādēļ ir konstatējama. Taču šobrīd zinātnieki nav guvuši apstiprinājumu šiem pieņēmumiem, un tādēļ ASV tiesu sistēmā melu detektora iegūtie rezultāti netiek ņemti vērā.

"Šobrīd, lai arī ideja par melu detektora izmantošanu var būt mierinoša, praktiskākais padoms ir būt skeptiskiem par jebkuru atbildi, kas iegūta ar poligrāfu," teikts APA ekspertu kopsavilkumā par melu detektoru patiesumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Komiksi
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti