Tviterapskats: Uz legālu kopdzīvi tautā, kam patīk «sliktie» politiķi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tviterī kā jau ikdienas notikumu spogulī daži aprunājamie temati mēdz būt visai cikliski un ik palaikam atgriezties apritē. Tā tas bija ar jautājumu, vai lielveikaliem jāstrādā svētdienās. Un tās tas bija arī ar nācijai tīkamāko politiķu topu. Sabiedrības viedoklis gan nepārsteidza.

Temats par to, vai lielveikalus svētdienās varētu slēgt, uzsilt sāka vēl iepriekšējās nedēļas nogalē. Mūsu tvītotājus runāt par šo tēmu šoreiz sakūdīja poļi, kas izlēmuši pāris gados pāriet uz to, ka septītā diena Polijas lielveikalos līdzīgi kā Bībelē būs atpūtas diena.

Tviterapskats: Uz legālu kopdzīvi tautā, kam patīk «sliktie» politiķi
00:00 / 06:21
Lejuplādēt
Tviteris nedēļas nogalēs arī parasti tādās atpūtas noskaņās, bet veikalu temats neļauj atslābt. Māris Luste vēl piektdienas vakarā raksta:

 

 

 

«Ja Latvijā svētdienās lielveikali nestrādātu tāpat kā (visdrīzāk) tas notiks Polijā, nācija vispirms kristu depresijā, bet tad sāktu apmeklēt muzejus un izstāžu zāles.»

«Vai tad [muzejos un izstāžu zālēs] nestrādā cilvēki?» Mārim retoriski atjautā Jāni Palkavnieks.

Bet Ģirts Birziņš piedāvā svētdienās slēgt visu: «Lai cilvēki brauc uz mežiem - aplūkot kailcirtes un saprast, ka uz 100-gadi nekas netiks atstāts nākamajām paaudzēm.»

Veikalu un brīvu svētdienu jautājumā tviterim atkal uzkarst divas frontes. Bet vēsākie prāti zina, kā situācija sakārtotos pati. Rudā kaija raksta: «Ja LV būtu patiešām spēcīgas arodbiedrības, tādas, kādas tās ir Skandināvijā. Ja tās cīnītos, lai katra virsstunda patiešām tiktu apmaksāta un darbs brīvdienās un svētku dienās būtu pēc brīvdienu tarifa, daudzi veikali brīvdienās nestrādātu.»

Bet brīvdienās naski strādāja žurnālisti, kam pirmdienās jāizdod avīzes. Tā «Diena» tviterpubliku satricināja ar vairākiem jaunumiem. Vispirms ar premjera Kučinska atklāsmi, ka jāvērtē iespēja apvienot Austrumu un Stradiņa slimnīcas. Oļģerts Tipāns rosina, ka «Pēc tam varētu apvienot visas skolas, un pēc tam visas ministrijas. Un visas kapsētas arī. Tik daudz naudas Kučinskim ietaupītos:)»

Savukārt Gunita Nagle tviterī meklē Kučinska plāna patiesos iemeslus: «Veselības ministrija, ko vada ZZS pārstāve, nespēj sakārtot reģionālo slimnīcu tīklu, bet premjers (ZZS) pēkšņi nāk ar fantastisku ideju resursu pārvaldības vārdā apvienot Stradiņa un Austrumu slimnīcas. Kas aiz tā slēpjas?»

Politiķi vīterotāju prātus uzbudināja ar vēl kādu, jāteic gan, regulāru ziņu. Proti, aptaujā noskaidrots, kas tad ir mūsu tautiešu mīlētākie tautas kalpi. Pārsteigumu it kā nebija, jo sabiedrībai visvisvistuvākie politiķi ir Vējonis, Lembergs un Ušakovs.

Atgādināšu, ka Raimonds Vējonis ir mūsu Valsts prezidents, Aivars Lembergs ir tiesājama persona, kas izliekas par Ventspils mēru, savukārt Nils Ušakovs ir Rīgas mērs, kam raksturojumu katrs var piemeklēt pats.

Tviterim tādi jaunumi liek kārtējo reizi atskārst, ka katrs ap sevi esam izveidojuši sev tīkamo pasauli. Liene Brizga-Kalniņa raksta:

 

 

Bet Artūrs Luņevs viņai atbild: «Tas burbulis ir liels, Lembis patīk ZZS vēlētājam, Nils Saskaņas vēlētājam - kopā tie ir 40-45% Latvijas. Tātad 55-60% viņi nepatīk. Kam patīk Vējonis? To gan es neizprotu.»

Drīz vien daudzus tviterī pārņem arī neizpratne par to, kas ievēl Garkalnes novada domes vadību. Jau tā bēdīgi slavenais un ilggadējais Garkalnes mērs «zaļzemnieks» ar garo vārdu Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš vispirms kaitināja sociālos tīklus ar vēsti, ka fiziski iespaidojis TV3 žurnālistu. Piektdien uzzinājām par varas cilvēku rokādēm domes vadībā, jo par krāpšanu notiesātais līdzšinējais vicemērs Juris Silovs vairs nevar būt domnieks. Tad nu viņa vietā iecēla citu «saskaņieti» līdzšinējo sporta centra direktoru Alvi Zīriņu, bet runā, ka atlaistais Silovs tikšot viņa vietā Sporta centrā.

Tviterim tādas rebes nepatīk. Jānis Eglītis raksta:

 

 

Savukārt Uldis Lavrinovičs piebilst: «Kad jūs māc šausmas par Garkalnes domi, atcerieties – iespējams, tieši jūs bijāt tas, kurš neaizgāja uz vēlēšanām vai tieši šos deputātus ievēlējāt...»

Bet šausmas šonedēļ pārņēma arī noteiktu politisko partiju, tās vadīto Tieslietu ministriju un tā dēvēto «Asociāciju Ģimene». Sabiedrības iniciatīvu portālā «Manabalss.lv» savākti nepieciešami 10 000 parakstu par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā. Daži droši vien nogāzās no krēsla, bet citi ķēra pēc sirdsdrapēm.

Tviteris kopumā priecājas, bet arī paredz, ka likumdevējs šo domu tāpat noraidīs. Sarmīte Kolāte saka:

 

Dace Kavasa gan piebilst: «Bet vajag tās "gara milžu" debates. Lai spīd visā pilnībā!!! Lai atklāj slēptākos smadzeņu nostūrus! Cirkā dzīvnieku nav - un nevajag. Būs Saeima!»

Viens nu gan ir droši – par Kopdzīves likumu un ideoloģiskajām šausmām ap to publika vārīsies vēl ilgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti