Te Bardaks pa tālo no bēniņiem. Visu kreisu!

LTV1 un Bērnistaba.lsm.lv no 25. septembra sestdienu rītos būs skatāms jauns oriģinālraidījums pirmsskolas vecuma bērniem “Bardaks bēniņos”. Raidījuma galvenais varonis Bardaks un 3D tēli – Burka, Adata, Radio un Zābaks – aicinās bērnus izzināt pasauli un stāstīt stāstus.

Kā jau daudzās mājās un to bēniņos, arī raidījumā būs sastopams īsts Bardaks. Viņš jauc visu lietu kārtību, regulāri pazaudē domas, garastāvokli un kopumā jūtas apjucis. Tādēļ bērni ik dienu nāk uz bēniņiem, lai jautri pavadītu laiku un mēģinātu palīdzēt Bardakam ieviest kaut nelielu skaidrību.

Bardaks bērniem savukārt mācīs, kā nebūt perfektiem un nebaidīties būt atšķirīgiem, dabiskiem un cilvēcīgiem.

Par raidījuma tapšanu stāsta LTV režisore Zane Gargažina, Grafikas nodaļas vadītājs Edgars Sviklis, māksliniece Madara Botmane un tituldziesmas autors Jānis Šipkēvics jeb Shipsi.

“Raidījuma mērķis ir satikties, runāties, izzināt sevi un pasauli. Vēlamies, lai bērni nebaidās stāstīt stāstus! Katra sērija, katra sestdiena būs liels piedzīvojums,” teic LTV režisore Zane Gargažina. “Visinteresantākais un reizē visizaicinošākais ir sadarbība ar jauniešiem – viņi ir neparedzami, spridzekļi! Bērniem ir tik daudz ideju, viņi ir tik atvērti, pasaules uztvere ir pilnīgi savādāka nekā bija mums.”

Pirmoreiz Latvijas Televīzijā radīts oriģinālraidījums bērniem, ieviešot saturā radošus digitālos risinājumus – 3D tēlus.

Raidījuma galvenā varoņa Bardaka tērpu un tēlu veidoja māksliniece Madara Botmane, viņa līdzdarbojās arī bēniņu scenogrāfijas un digitālo tēlu – Burkas, Adatas, Radio un Zābaka – radīšanā: “Man ir sajūta, ka šādā raidījumā zemei ir jābūt īstai, bet sliekai – digitālai, jo to pieprasa mūsdienu bērni. Caur tādu prizmu viņi šobrīd skatās uz pasauli.” Tēlus izstrādāja arī mākslinieki Aija Baumane, Mārtiņš Dāboliņš, Jurģis Peters un Alvis Misjuns.

“Raidījuma scenogrāfijai tika izvēlēta senila, vecišķa stilistika, jo tādi ir bēniņi – vecs ir vecs, cilvēki neko no tur noliktā vairs negrib. Bēniņos viss ir iespējams, no plākšņu apakšas var izlīst jebkas! Bet telpai jābūt mājīgai un dzīvai. Kad telpā ienāca bērni, redzēju, ka viņiem ir interesanti šeit būt – meklēt, atvērt, izvilkt, atrast. Aizmirsa, ka viņus filmē.”

“Reizēm, skatoties bērnu raidījumus, nepamet sajūta, ka bērnu šur tur uzskata par tādu mīļi dumjāku. Bet “Bardakā bēniņos” vēlamies parādīt, ka bērni ir tie gudrie. Jo diemžēl vai par laimi, laikmets ir tāds, ka jaunākais kļūst gudrāks nekā vecais.”

Par Bardaka tēlu Madara Botmane teic: “Nekas novatorisks Bardaka kostīmā nav, jo tam jāiztur liela slodze, aktierim tajā jāstrādā. Man pašai ļoti patīk viņa jaka, kurā var salikt jebko. Vēroju bērnus – viņi vienmēr pieķeras Bardaka jakai, vēlas to apčamdīt, iebāzt kaut ko iekšā. Ļoti gribēju, lai mūžsenais Bardaks ir stilīgs. Man šķiet, ka ir sanācis!”

“Liels prieks un lepnums par mūsu komandu, ka izmantojam mock-up tērpus – līdz šim Latvijā nekas tāds nav bijis! Pasaules elpa kaut nedaudz Latvijas Televīzijā un tieši bērnu raidījumā.”

Raidījuma tituldziesmu sarakstījis Jānis Šipkēvics jeb Shipsi, savukārt par tēlu tituldziesmām un raidījuma muzikālo noformējumu rūpējās Zane Dombrovska.

Jānis Šipkēvics par dziesmas radīšanu teic: “Muzikāli centos sabalansēt savu fantāzijas pasauli un radīt dziesmu kā nelielu mākslas darbu. Lielākais un reizē patīkamākais bija atrast viduspunktu, kurā rakstu bērniem, bet ne pārāk bērnišķīgi. Jo viņiem jau ir sava pasaules uztvere, intereses un uzskati. Vēlējos aizraut, bet ne ucināties.” “Ne tikai raidījums, bet visa pasaule ir viens liels bardaks bēniņos, tāpēc vajadzētu izārdīt priekšējo slāni, aiz kura var atrast un iepazīt daudz interesanta! Ir taču tik daudz jautājumu, uz kuriem ir daudzas, ne tikai viena vienīga atbilde.”

“Bērns ir vislielākā vērtība un iedvesmas avots – gan manis paša bērnības atmiņas, gan sajūtas, kas raisās, veroties savos bērnos. Dziesmā dzirdams, ko redzu visapkārt un ko šobrīd jūtu!”

Raidījuma “Bardaks bēniņos” scenārija autore ir Liene Bērziņa. Bardaka lomā – aktieris Raivis Mediss.

Režisore Zane Gargažina: “Bardaks visu laiku putrojas, vārdi vienmēr sajūk, viņš apmulst, kaut ko nesaprot. Bet jaunieši un bērni ir tie, kas viņam mēģina skaidrot, kā izprot pasauli. Jo katram jautājumam ir skaidrojums un atbilde!”

Raidījuma galvenais varonis teic: “Te Bardaks pa tālo no bēniņiem. Man patīk, ka nekad neko nevar saprast un atrast. To es saucu par īstu Abraka Bardaka! Es tagad uz brīdi pazudīšu. Visu kreisu!”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti