Rudīte Spakovska: #EsArī spoguļattēlā

Nu sievietes varētu darīt tāpat, tad būtu līdzsvars – tā par mirkļbirku #EsArī man teica daudzi vīrieši.

Nē. Vienkārši nē. Bet vispirms – ja nu kāds nav pamanījis, mirkļbirka #MeToo jeb #EsArī kā uguns pakulās izplatījās sociālajos tīklos pēc skandāla ap Holivudas producentu Harviju Vainstainu.

Viņu par seksuālu uzmākšanos apsūdzēja, nu jau šķiet, vairāki desmiti sieviešu, tajā skaitā arī vairākas slavenas aktrises. #MeToo jeb #EsArī ir veids, kā pateikt – seksuāla uzmākšanās, vardarbība notiek visapkārt.

To piedzīvojusi lielākā daļa sieviešu. Arī Latvijā. Pēc tam upuri aizmirst, vaino sevi, nopriecājas, ka paveicās un tika cauri ar apgrābstīšanu vai komentāriem.

Bet atgriežoties pie jociņa, ka sievietēm arī vajadzētu rīkoties tāpat. Zemāk ir teksts, ko uzrakstīju pirms gada. Tajā ar samainītiem dzimumiem ir stāsts par reālu notikumu, kur upura lomā nonācu #EsArī. Cerams, vīriešiem, kas šo tekstu lasa, kļūs skaidrāks, kādēļ šī "neveiklā flirtēšana", "komplimentu izteikšana", "stulbais jociņš" sievietes biedē. Brīdinu, teksts domāts pieaugušajiem un lieto ar seksu saistītus terminus un ķermeņa daļu nosaukumus.

____________
Vecrīga. Plkst. 6 no rīta. Pie unīša dzer un mētā milzīga izmēra rozā mākslīgo dzimumlocekli grupa stipri iereibušu sieviešu, kas izskatās pēc cīņas sporta izlases.
Viņām tuvojas neliela auguma vīrietis, acīmredzami dodas uz darbu.
Ieraugot viņu, dāmas lietišķi noliek pudeles un iebāž mākslīgo dzimumlocekli celtnieku kombinezona kabatā.
– D...a, d...a, kāda salda tev d...a*! Viņas kliedz vīrietim un dodas pārtvert viņu.
– Paver mums savu d***iņu*! Izkliedz augumā lielākā sieviete.
Tramīgi skatoties uz sievietēm, vīrietis maina virzienu. Viņa sejā ir satraukums. Piecas dāmas stāv priekšā ceļam, kurš ir drošākais un ar visvairāk satiekamiem puslīdz skaidrā cilvēkiem. Pārējie maršruti ved pa tukšām šaurām ieliņām.
Vīrietis izdara izvēli, cerot, ka tur sētnieki jau strādās. Kā lēni, bet apņēmības pilni zombiji, sievietes viņam seko. Vīrietis neatskatās, lai neprovocētu, bet no muguras iereibusi lepnuma pilna sievietes balss kliedz
– D....*, paskaties, kas man ir, domāts tieši tev!
Nez, vai tās ir konfektes, nodomā vīrietis, un pieliek soli.
Par laimi, sievietes ir pārāk iereibušas, lai panāktu nu jau bezmaz bēgošo vīrieti.
Klāt Līvu laukums ar puķu tirgotājiem, atvērtiem bāriem. Paveicās!

___________

Un šīs draudu sajūtas varas un spēka neproporcionalitātes dēļ strīdos ar katru, kurš saka, ka tie ir tikai stulbi komplimenti. Un ka es nesaprotu jokus.

*Vulgārisms

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti