Podkāsts «Kultūrdeva». 9. epizode. Ar Ralfu Eilandu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eirovīzija, homofobija un būšana par mācītāju ir šī, devītā, Kultūrdevas podkāsta trīsvienība. Vai mākslinieka būtība ir spoguļot sabiedrību vai tās daļu, vai jābūt par skaidras nostājas paudēju? Un ko darīt, kad tevi nesaprot un mēģina nokost no visām malām? Ralfs Eilands dalās savos stāstos.

Runājot par aktualitātēm savā ikdienā, Ralfs saka, ka gadu ilgā savā ziņā bezdarbība ir radījusi daudz lielāku nemieru nekā agrākais vāveres ritenis, jo mierā būt ir vēl grūtāk nekā iepriekš. Miera tēma arī viņa jaunākajā singlā ar tādu pašu nosaukumu – “Miers”. Dziesmas, kas radīta kopā ar reperi Edavārdi, video klipā galvenajā lomā redzams Dailes teātra aktieris Ģirts Ķesteris, un nesen kā iznākušo klipu sabiedrība uzņēma ar sajūsmu, par ko liecina arī lielais klausījumu skaits "Youtube". Ralfs stāsta, ka kopā ar kultūrtelpu “Hanzas perons” gatavojas arī pilotkoncertiem un pauž neizpratni, kāpēc koncertdarbība nevar atsākties, ja reiz Eiropā šādi koncerti notikuši un ir skaidrs, kādi varētu būt rezultāti, tiesa gan, kā un kad tas varētu notikt Latvijā, un kādi testi būtu Latvijā pirms koncertiem, Ralfs nepaskaidro.

Podkāsts «Kultūrdeva». 9.epizode. Ar Ralfu Eilandu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Raidierakstā arī temats par Ralfa Eilanda kļūšanu par “mācītāju”, tādejādi paužot protestu pret pandēmijas sākumā spēkā bijušo kārtību, kad varēja notikt dievkalpojumi, bet koncerti ne, kas nu jau pāraugusi tādā kā viņa cerībā un sūtībā jeb vēlmē tikt aicinātam uz kāzām un salaulāt tos, kas to vēlēsies. Ralfs neklusēja un pauda savu viedokli arī pēc “Zelta mikrofona” ceremonijas, kurā redzamie kadri, viņaprāt, neatspoguļoja solidaritāti ar sabiedrību pandēmijas laikā, par ko zina, ka daudzi viņa kolēģi ir, bija un būs neizpratnē.

Savu piedalīšanos Eirovīzijā 2013. gadā grupas "PER" sastāvā Ralfs atstājis pagātnē un to vairs īpaši necilā, bet seko līdzi notikumiem šī gada Eirovīzijā, par ko liecina ne tikai viņa ieraksti tviterī pirmā Eirovīzijas pusfināla laikā, bet arī interese par to, uz kurieni tad Eirovīzija dodas. Ralfs saka: “Man pietrūkst tā karnevāla Eirovīzijā, kad bija kāds, par ko kārtīgi pasmieties. Aizdomājos arī, vai Norvēģijas baltais eņģelis ar melno četru kritušo eņģeļu četrotni apzināti ķircinās, vai savu priekšnesumu uztver nopietni. Paklausījos arī Beļģijas grupu “Hooverphonic” un varu teikt, ka viņu koncertu arī Latvijā pēc šīs uzstāšanās var izpārdot.” Ralfs arī izmetis joku, ka ir gatavs skatīties Eirovīzijas pusfinālus un finālu kopā ar kādu par noteiktu naudas summu, jo, kā nekā, to ir piedzīvojis ar visu savu būtību.

Runājot par sabiedrības neiecietību un katra sabiedrības locekļa tiesībām būt atšķirīgam, Ralfs pauž nostāju, ka pandēmija gluži vienkārši ir izgaismojusi šo tematu, un ir apbēdināts, ka Latvijā ir ļoti polarizēta sabiedrība, kā arī valda liela neiecietība un homofobija.

Vēlot mieru un patīkamu klausīšanos, atgādinām, ka kultūra dziedē.

Par podkāstu

Podkāstu “Kultūrdeva” ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu Kristīne Komarovska kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, “Kultūrdevas” skatītāju sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti