Podkāsts «Kultūrdeva». 22.epizode. Ar Katrīnu Gupalo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

LTV raidījuma "Kultūrdeva" raidieraksta "Kultūrdeva" 22. laidienā vadītāja Henrieta Verhoustinska sarunājas ar mūziķi Katrīnu Gupalo. Katrīna ir mūziķe-orķestris: ļoti īpaša balss, komponiste, pianiste, mūzikas izrāžu veidotāja, producente un aktrise.

Studējusi Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā (ASV) un Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā (Lielbritānija), guvusi atzinību dažādos starptautiskos konkursos. Viņas kontā ir izrādes "100 gadi ar Piafu" (2015) un "Pēc Pusnakts / After Midnight" (2016). Pirms četriem gadiem bijusi "Supernovas" pusfinālā. Kopā ar grupu "Katrina Gupalo & the Black Birds" izdevusi debijas albumu "Gentle and Done", kam sekoja "Septiņas skumjas zvaigznes" ar Imanta Kalniņa mūziku. Pēdējais lielais darbs – Ukrainai veltīta dziesma "Resistance", kurā Katrīna sapulcina lielu skaitu mūziķu.

Podkāsts «Kultūrdeva». 22.epizode. Ar Katrīnu Gupalo
00:00 / 00:00

Sarunā Katrīna atklāj, kā viņai izdevies sapulcināt "Resistance" ierakstam ap 80 mūziķu no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas un Krievijas. Viņa arī pauž savu attieksmi pret tik iemīļoto Imanta Kalniņa mūziku laikā, kad komponista simpātijas pret Krievijas diktatoru Putinu met garu ēnu pār mūziķa paveikto.

Katrīnas ukraiņu saknes izpaužas viņas mūzikā un attieksmē par darāmo, arī spējā aši un neatgriezeniski pieņemt lēmumus – piemēram, tomēr nepārcelties uz Ņujorku, kur iestājusies Džuljarda mūzikas skolā, jo Latvijā pavērusies iespēja tūrei ar muzikālo izrādi "100 gadi ar Piafu". Vai – pārdot māju, lai izdotu albumu ar Imanta Kalniņa mūziku.

Mūziķe arī stāsta, kas viņai ir labākās zāles pret nomāktību un skumjām, par kuru bīstamo pāraugšanu depresijā un pašnāvības domās Katrīna vēstīja dziesmā "Agonija". Viņa arī dalās pārdomās, kāpēc lielā krievu kultūra nebūtu kancelējama, neraugoties uz notiekošo Ukrainā. Uzzinām arī vairāk par Katrīnas lielajiem un mazajiem mērķiem.

Par podkāstu

Podkāstu "Kultūrdeva" ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts jeb raidieraksts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu Henrieta Verhoustinska kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, "Kultūrdevas" skatītāju sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti