Podkāsts «Kultūrdeva». 17.epizode. Ar Zani Daudziņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Podkāsta “Kultūrdeva” vadītāja Henrieta Verhoustinska raidieraksta 17. epizodē sarunājas ar Zani Daudziņu. Zane jau divdesmit gadus ir Latvijas Kultūras akadēmijas jauno teātra studentu runas pasniedzēja. Nu jau vairākas aktieru paaudzes izgājušas viņas balseņu, šņāceņu un citu skaņu treniņam, arī koviddrošai skaņu izrunai. Runu Zane pasniedz arī Viestura Meikšāna runas skolā.

Podkāsts «Kultūrdeva». 17.epizode. Ar Zani Daudziņu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pirms kļūt par runas pedagoģi, Zane jau bija kļuvusi par aktrisi, viņa studēja vienā kursā ar Valmieras teātra aktieriem Ievu Puķi un Krišjāni Salmiņu, dramaturģi Aivu Birbeli, Jaunā Rīgas teātra aktrisi Sandru Kļaviņu, Dailes aktieri Daini Gaideli un vēl, un vēl.

Zane ļoti daudz darbojas komisko monoizrāžu žanrā Pannas Teātrī – te jāmin bestsellers “Tāda es esmu”, izrādes “Puse no sirds” un “Bruņota un bīstama” un jaunākais hits “Sieviete kā konfekte”. Bet pamats skatītāju mīlestībai tika ielikts ekscentriskās, ar krievu akcentu runājošās Helēnas lomā seriālā “Ugunsgrēks”.

Lielākais jaunums Zanes dzīvē – apgādā “Zvaigzne ABC” iznākusi viņas pirmā grāmata – “Dienasgrāmata”, kas aptver pirmo pandēmijas gadu un atklātā, sirsnīgā veidā dokumentē Zanes ikdienu un pārdomas par apkārt notiekošo. Tostarp par sūro cīņu starp vilkmi pastrādāt dārzā un nepieciešamību rakstīt promocijas darbu par skatuves runu. Zanes Daudziņas “Dienasgrāmata” jau ieguvusi lasītāju atzinību un grāmatnīcās tiek aši izpirkta.

Par podkāstu

Podkāstu “Kultūrdeva” ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts jeb raidieraksts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu Henrieta Verhoustinska kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, “Kultūrdevas” skatītāju sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti