Podkāsts «Kultūrdeva». 10.epizode. Ar Juri Rubeni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jūnija pirmajā Kultūrdevas raidierakstā Kristīne Komarovska sarunājas ar kontemplācijas skolotāju, integrālās izglītības institūta direktoru un vairāku dažādās valodās izdotu grāmatu autoru Juri Rubeni, kurš nesen klajā laidis savu jaunāko grāmatu “Starp divām bezgalībām” un pats to raksturo kā, iespējams, savu personiskāko grāmatu, kas tapusi ilgu garīgo meklējumu un atradumu ceļā. Saruna par kultūras un mākslas lomu cilvēka dzīvē un pieredzi, ko tā sniedz cilvēkam un viņa dvēselei, kā arī par to, kā būt atvērtam un ļauties pārmaiņām savā garīgajā izaugsmē, piekopjot prakses, kas veicina cilvēka izaugsmi.

Juris Rubenis aizvadījis visai darbīgu gadu un pēdējos mēnešus, kas saistīts ne vien ar to, ka punkts pielikts grāmatas “Starp divām bezgalībām” tapšanai, bet arī to, ka Lūžņā, no kurienes Juris pieslēdzas raidierakstam, norit aktīva darbība, lai atsāktos klātienes semināri. Jura Rubeņa ikdiena ir visai aizņemta dažādās lekcijās un semināros, ko viņš vada digitāli, bet mirklī starp tiem – saruna par klusumu un mūziku Jura dzīvē, kā arī par robežām un garīgumu, kultūras uzdevumiem cilvēka dzīvē.

Podkāsts «Kultūrdeva». 10.epizode. Ar Juri Rubeni
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Juris Rubenis stāsta, ka pandēmijas gadā daudz klausījies mūziku Spotify un vēlreiz novērtējis mūzikas kā fenomena pastāvēšanu vispār, bet atzīst, ka nav ļāvies digitālajiem kultūras risinājumiem, piemēram, baudīt teātri, koncertus un citus kultūras notikumus internetā.

“Klusums ir skatuve, uz kuras var notikt jebkas. Iekšējs stāvoklis, kurā es beidzot esmu spējīgs uztvert un dzirdēt, kas notiek. Tas ir jaudīgākais rīks pasaulē,” kādā mirklī sarunas gaitā Juris saka Kristīnei. Par klusuma periodiem un to nozīmi, kā arī spēju sadraudzēties ar klusumu šajā laikā aizdomājās ne vien kultūras pārstāvji, kuri tā vai citādi cieta klusumu. Ne tikai iekšēju robežu pārskatīšana un ārējo aizvēršanās, bet daudzi citi jautājumi gluži kā tornado izgājuši cauri daudzu cilvēku dzīvēm pandēmijas gadā.

“Laba māksla ir dzimusi no intensīvas dvēseles pieredzes māksliniekā, un laba māksla pamodina manu dvēseli,” par mākslu un māksliniekiem saka Juris Rubenis un sarunas nobeigumā iesaka vērtīgas grāmatas, kuras izlasīt, baudot vasaru.

Par podkāstu

Podkāstu “Kultūrdeva” ir iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. To veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija. Podkāsts iznāk divreiz mēnesī, un tajā ik pārnedēļu Kristīne Komarovska kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, “Kultūrdevas” skatītāju sarunājas par aktuālajiem kultūras tematiem. Raidierakstā iespējams arī ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti