«Pilnīgs sviests»: Vēlēšanu kūlums apēsts, gaidām jaunu

Vēlētāju aktivitāti ietekmēja melu un ķengu kampaņa. (Solvita Āboltiņa un daudzi citi).

Raža savākta, rati aizbraukuši, talcinieki pa mājām. Vēlēšanu rezultāts ir tāds, kāds ir. Izlaidīsim paldiesu teikšanu vēlētājiem, tad mēs ar to pašu arī beigtu, bet ķersimies pie nopietnākas sviesta analīzes.

Kā zināms, vēlēšanas noslēdzot, vienmēr vairāk ir to, kam varēja iet labāk. Kaut arī pirmajās stundās pēc iecirkņu slēgšanas visi ziņo, ka rezultāts ir vienkārši ideāls, laikam ritot, šur tur pasprūk asaras un brēcieni, un varam dzirdēt tos iemeslus, kas nav ļāvuši sasniegt pelnītos augstumus. Šeit pieminēsim galvenos šķēršļus, kuri visbiežāk tika izkliegti.

Jādomā, uz pirmo vietu pretendē sabiedriskais radio un televīzija. Tie nav rādījuši un runājuši, kā vajag, ko vajag un ar ko vajag. Domājams citkārt, kādu mēnesi pirms vēlēšanām šīs kaitīgās iestādes vajadzētu gluži vienkārši slēgt. Ja nu vienīgi noteiktās minūtēs atstāt laika ziņas.

Otrs iemesls neveiksmēm – masveidā zaga partiju avīzes. Šo fenomenu pieminēja gandrīz katrs, kurš tās avīzes vispār bija drukājis. Diezgan drošs varētu būt pieņēmums, ka paši gan drukāja, gan zaga. Jo raugi – šitāds posta darbs vēlētājā rada žēlumu un viņš nobalso, ko citkārt varbūt nebūtu darījis. Diemžēl avīzes zaga visiem, un žēluma efekts sadalījās un izčākstēja.

Vēl bieži minētais iemesls labāko cilvēku palikšanai ārpusē ir bijusi šausmīgā melnā kampaņa. Melnā kampaņa ir kaitīga pilnīgi baltiem un dezinficēti tīriem politiķiem, tādēļ skaidrs, ka ievēlēti vairāk tādi pelēki raibi, jo tiem melnumus tik labi neredz.

No citiem jāpiemin – krustiņu un mīnusiņu nejēdzība, par maz naudas, visi domā tik par karu, nav izauguši līdz saprašanai… Ak, jā, blakus sīrupainiem pateicības vārdiem tomēr nenoturējās iemesls – vēlētāji ir gluži vienkārši glupi. Visbiežāk tas skanēja zaļo zemnieku un Artura Kaimiņa gadījumos. Protams, ne no pašu mutēm.

Vai kādā gadījumā teica, ka vainīgi paši? Ko jūs! Kaut gan svētdienas pēcpusdienā varēja sadzirdēt kaut ko tādu kā – mums būs ļoti nopietna valdes sēde, kur būs ļoti nopietna saruna par kampaņu un rezultātiem. Tas liek domāt, ka vēl gaidāmi interesanti pavērsieni.

Bet „Pilnīgais sviests” līdz ar šo ir apēsts un uz kādu brīdi jūs atstāj. Gan jau nāks jauns kūlums, ko atkal visi kopā varēsim nosmeķēt. Uz sadzirdēšanos!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt