Labrīt

«Pilnīgs sviests»: Jauns ministru iesaukums

Labrīt

Īles mežos sākta kailcirte - saruna ar aktīvisti Anitu Bitenieci

«Pilnīgs sviests»: Ministru prezidenta draudzene

«Pilnīgs sviests»: Ministru prezidenta draudzene

Var jau teikt, ka “Pilnīgais sviests” visus notikumus skata satīriskā, bieži kariķētā, pārspīlētā formā un tas realitātē nekādi nevar notikt. Taču notikumi valdības veidošanā tomēr ir tik savdabīgi, ka “Pilnīgā sviesta” novērojumi un prognozes bieži ir tuvu realitātei. 

Vakarrīt prognozējām, kādi jauni ministru amati varētu tikt izgudroti, lai katram kaut kas būtu un nekas par to nebūtu. Piedāvājām Eiropas naudas ministru, Āfrikas un speciālo īpašo gadījumu ministru. Nopietnais letiņš to nosauktu par muļķībām. Tukša muldēšana par nodokļu maksātāju naudu. Lika drusku pagaidīt.

Saule vēl nebij uzlēkusi, kā – bāc! Aprindās skata demogrāfijas lietu ministra posteni. Vēlreiz – bāc! Tiek vērtēts Ministru prezidenta biedra amats. Nav tālu no Āfrikas un speciālo īpašo gadījumu portfeļiem.

Vispirms par demogrāfijas lietām. Interesanti, ka tieši šis (demogrāfiskās situācijas labošana) bija viens no premjera amata kandidāta Māra Kučinska iecerētiem visu ministriju kopīgās darbības virzieniem. Skaidrs, ka tādā gadījumā lauri sadalītos visiem. Lauri, kurus sviedriem vaigā diedzējusi Nacionālā apvienība. Lolojuma nodošana lietošanā visiem vienkāršā sabiedrībā tiek apzīmēta ar pavisam nepiedienīgu vārdu. Skaidrs, ka demogrāfijai jādzīvo pie mammas.

Ministru prezidenta biedra amats ir nopietnāka kategorija. Pēdējais laiks gan atbrīvoties no iesmakušā „biedra” apzīmējuma. Kāds norādīs uz pirmā Ulmaņa laikiem, tomēr sabiedrībai labākā atmiņā padomju nomenklaturščiki, Ministru prezidenta Šķēles septiņi biedri kā rūķīši sarkaniem deguniem, cits par citu mazāki, un Ministru prezidenta biedrs Ainars Šlesers. Vai to mēs gribam? Nē, to mēs negribam.

Tādēļ arī eiropeiski un humāni – Ministru prezidenta draugs. Vai draudzene. Vīpsnātāji lai vīpsnā, jo Kučinskim var pārmest angliešu valodu, bet morālā sejā pat piekasīgākie urķi neko nav atraduši. Tātad Ministru prezidenta draudzenes amats pilnībā atbildīs tikai darbam valsts un vēlētāju labā. Ne vairāk. Un ne mazāk.

Ko Ministru prezidenta draudzene darīs? Var just, ka arī politiķiem jautājums līdz galam nav skaidrs. Dzird primitīvas domas, ka atbildēšot par ekonomiku par ārlietām… Nenopietni.

Kā ir uzņēmumos? Pirmā persona pārstāv kompāniju ārpusē, prezentē plānus un ieceres, runā ar medijiem…nu, varbūt nākamais premjers dažu apstākļu dēļ ne tik daudz pārstāvēs ārpusē kā iekšpusē, bet citādi tāpat vien ir.

Otrā persona jeb mūsu gadījumā Ministru prezidenta draudzene dara melno darbu – pārrauga, uzpasē un sabar cehu priekšniekus (šeit – ministrus) pārdala naudiņas, sagatavo papīrus parakstīšanai… Paraksta Pirmais, viņš arī taisnojas par sekām, atbild uz nogurdinošiem jautājumiem, viesojas pensionāru sapulcēs un tādā garā. Precīzs un atbilstošs sadalījums.

Kura varētu būt labākā Ministru prezidenta draudzene? Mums daudz mācīts, ka medijiem nebūt nav viss jāpasaka priekšā, bet jārosina domāt pašiem. Vēl jo vairāk, ka te īpaši daudz pat nav ko domāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt