Labrīt

«Pilnīgs sviests»: Nacionālā maksātspēja

Labrīt

«Pilnīgs sviests»: Ministru prezidenta draudzene

«Pilnīgs sviests»: Jauns ministru iesaukums

«Pilnīgs sviests»: Jauns ministru iesaukums

Iespējams, ka valdības portfeļu dalīšana sāks ieilgt un rīt, pretēji orākulu pareģojumiem, kauliņi nesakritīs un uz veikalu jāskrien nebūs.

To, ka lietas neiet, kā gribētos, rāda jaunu pēkšņi parādījušos ministru amatu nosaukumi, kā arī dedzība, ar kuru šāda iespēja tiek kritizēta, nonākot gandrīz līdz valsts drošības riskiem.

Tātad vakar pēkšņi parādījās gan Eiropas lietu ministra apspriešana, gan nekavējoša noraidīšana. Arī žurnālistiem tika, uzrejot, ka tie naivi ņemot pretī pilnīgi visu veidu makaronus un kliņģerus, ko šeftmaņi karinot uz ausīm. Pazibēja arī zaļo lietu ministra iespēja. Pazibēja un apdzisa. Sabiedrība to negribot. Tā kā sabiedrībai neviens nav prasījis, nākamās jaunu ministru versijas vēlams izsniegt ar rozā lentīti uz kuras rakstīts "sabiedrība pieprasa". Sabiedrības pašpilnvarotu runas meistaru mums pāri paliek.

Par kļūdām hipotētisko ministru izvirzīšanā. Eiropas lietu ministru arī es būtu noraidījis. Līdzīgi Ojāram Kalniņam, Laimdotai Straujumai, Artim Pabrikam un kam tur vēl paspēja noprasīt. Iemesls –  nepareizs iesaiņojums, vienkāršāk – nepareizs nosaukums, kas samulsināja apjautātos. Lūk, Eiropas NAUDAS ministrs būtu pilnīgi citādi. Racionālais skaidrojums arī gatavs - neiet pietiekami raiti ar Eiropas fondu apguvi. Interesanti, kurš iebilstu.

Savukārt, zaļo lietu ministra vietā ir jāvirza zilo lietu ministrs. Agrāk šo sauca par jūrlietu ministriju, bet tas ir šaurs skatījums. Redz, ir arī okeāni, līči, ezeri, upes un citi objekti, ko kartēs apzīmē ar zilo krāsu. Latvijas ģeogrāfiskais izvietojums noteicis zilās krāsas dominanci tās ekonomikā jau gadsimtiem. Zilo lietu ministra pārraudzībā būtu arī Latvijas ostas un tas uzreiz šo amatu ierindo pavisam citā kategorijā. Te ir īstais laiks apskriet politikas smagsvarus pēc vērtējuma. Īpašs lūgums pavaicāt arī Aivaram Lembergam.

Vienam papildu ministram jābūt katram partnerim. Parasti ir amats, un tad meklē kandidātu. Latvijā ir viena unikāla kombinācija, kur cilvēks jau gatavs absolūti. Jānis Dombrava. Vai gan kāds zinās piemērotāku kandidātu šobrīd aktuālajam Āfrikas lietu ministram? Naudas tur nav, bet gods, atbildība un īpaša dedzība…ah, vai gan vēl jāskaidro…

Premjerministru pārstāvošajai frakcijai tomēr pienāktos vairāk nekā citiem. Politikā var notikt pilnīgi neparedzamas lietas, tādēļ tas būs īpašu uzdevumu ministrs speciāliem gadījumiem. Lūk, Artuss Kaimiņš pie noteikta krāsu salikuma ir gatavs atbalstīt jauno valdību un skaidrs, ka vienmēr gatavs īpašiem gadījumiem. Nav variantu.

Var gadīties, ka jauno ministru meklējumi nebūs tik veiksmīgi, kā te aprakstīts. Bet būs noteikti. Tāpat kā materiāls PILNĪGAJAM SVIESTAM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti