Sadaļas Sadaļas

«Pilnīgs sviests»: Askētiskās Finanšu ministrijas askētiskie papildu pieprasījumi

Par to vēl zinātnieki ilgi strīdēsies, vai Ārlietu ministrijas saimniekošanā ir vairāk neprasmes vai nekaunības. Raugiet paši. Nupat beidzās prezidentūras pusgads, kur Valdemāra ielas nams spēlēja pirmo vijoli. Nauda netika žēlota ne smokingam, ne futrālim. Pirka, ko tik vien varēja, un vēl mazdrusciņ. Valsts kontrole tā kā iečīkstējās par mērķiem neatbilstošiem tēriņiem. Kā jau pierasts, informāciju pieņēma zināšanai.

Drīzi pēc lielā notikuma ārlietu resors izlūdzās jaunus mobilos telefonu no neatliekamajiem gadījumiem, jo vecos, iespējams, noklausoties. Nu jaunajā budžeta projektā pieteikti papildu 95 000 eiro mājaslapai. Vai tad nesen neizveidoja jaunu un smuku? Acīmredzot, runājot līdzībās – ja vecos telefonus iespējams noklausīties, tad veco lapu iespējams nolasīt. Nekārtība steidzami labojama.

Noteikti jāpiemin arī tāda jaunās politikas iniciatīva kā „Mēneša darba algas izlīdzināšana”, kas tulkojot latviski nozīmē – atalgojuma palielināšana. Ārlietu gadījumā gandrīz 211 tūkstoši eiro. Starp citu, šāda iniciatīva atrodama gandrīz visu ministriju budžeta skaidrojumos. Tomēr  Finanšu ministrijas papildu prasījumi ir kas īpašs. Lūk, bez „izlīdzināšanas” (papildu 214 000 eiro)  atrodams arī tāds „lai nodrošinātu funkciju efektīvu izpildi…” nieka 1,4 miljonu apjomā.

Bez tam klusu un mierīgi Valsts ieņēmumu dienestam piemērīti 1,2 miljoni „jaunas darba samaksas sistēmas ieviešanai”, kas atkal tā pati darba samaksa vien ir. Ak, jā, mēs taču zinām to savu laiku nokalpojušo VID ēku Talejas ielā. Skaidrs, ka tur uzturēšanai budžeta bāzē jau tāpat iemērīti krietni skaitļi. Tomēr, piedodiet, vecums nenāk viens, un nākamgad atkal 200 tūkstoši klāt „vēstures pieminekļa” uzturēšanai pie labas veselības.

Tad vēl tādas absolūti neatliekamas vajadzības kā nebeidzamā VID e-pakalpojumu uzlabošana. Papildus atkal trīs miljoni klāt. Vēl …ai, tas jau pavisam nieks – par papildu 30 tūkstošiem izskaidros sabiedrībai, kāpēc jāmaksā nodokļi. Tomēr par šo arī es balsotu. Redzot to garo papildu pieprasījumu virkni, kas nāk no Finanšu ministrijas, kura granītcieti iestājas par fiskālo disciplīnu, telpu, diētu un citiem fiskāļiem, kura aicina visus meklēt un meklēt iekšējās rezerves - te nu tiešām vajag papildu skaidrojumu – KĀPĒC tie nodokļi būtu jāmaksā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt