Miroslavs Kodis: «Triānas parka» uzvara «Supernovā» izraisījusi sajūsmas vilni

Grupas “Triānas parks” uzvara “Supernovā” izraisījusi pozitīvisma un sajūsmas vilni ''Eirovīzijas'' fanu vidū ārvalstīs, taču galvenais jautājums ārvalstu faniem – kur Latvijā ir tāds parks?

Šīgada “Supernovas” fināls atšķīrās no iepriekšējiem gadiem ar lielāku intrigu. Līdz pēdējam brīdim nezinājām, kurš tad vinnēs un brauks uz Kijevu. Saglabāt intrigu palīdzēja arī vairāki jaunumi, kuri ir saistīti ar balsošanu. Pirmo reizi nacionālajā atlasē rezultātos tika iekļauti vietnes "Spotify" dziesmu klausījumu skaitļi, kā arī skatītajiem, balsojot telefoniski, bija iespēja nobalsot tika vienu reizi no katra tālruņa. Tāpēc godīga iespēja uzvarēt tika dota katram finālistam.

Žūrija finālā balsot nevarēja, tiesa gan ietekmēt skatītājus varēja gan – pēc katras dziesmas žūrijas locekļiem bija iespēja izteikties, un, protams, arī norādīt, kurai dziesmai tad vajadzētu braukt uz Kijevu un kurai ne. Pēc plašiem pārmetumiem “Supernovas” organizētājiem par diskriminējošo žūrijas sastāvu finālā žūrijas vidū parādījās arī sieviete. Marijas Naumovas viedoklis un pieredze bija svarīgi, jo viņa ir gan uzvarējusi “Eirovīzijā”, gan vēlāk arī pati vadījusi konkursa lielo finālu.

Grupas “Triānas parks” uzvara “Supernovā” izraisījusi pozitīvisma un sajūsmas vilni ārzemju ''Eirovīzijas'' fanu vidū. Šodien visos lielajos “Eirovīzijas” blogos un portālos raksta tieši par mūsu pārstāvjiem.

Lielākais jautājums, ko uzdot ārvalstu fani ir: “Kur Latvijā ir tāds parks ar nosaukumu “Triana”? Un kā tur nokļūt? Kāda zviedru fane komentāros pat raksta, ka viņa naktī ar “Google Maps” palīdzību ir meklējusi “Triānas parka” atrašanas vietu Latvijā un neko nav atradusi.

Pieļauju, ka jautājums par nosaukumu būs viens no daudzajiem, uz kuru Agnesei un komandai būs jāatbild žurnālistiem Kijevā. Bet svarīgākais jautājums tagad – kas tiks uzlabots un papildināts priekšnesumā un dziesmā?

Līdz braucienam uz Ukrainu ir divarpus mēneši, un visu šo laiku būs cītīgi jāstrādā. Kaut arī patlaban atsauksmes par mūsu dalībniekiem ir pozitīvas, tomēr atslābināties nedrīkst. Ir jāizdomā visas detaļas – priekšnesums, vizualizācija, drēbes.

Lielākā daļa “Eirovīzijas” skatītāju dziesmu “Line” redzēs un dzirdēs pirmo reizi ''Eirovīzijas'' pusfinālā, tāpēc svarīgi trijās minūtes ielikt visu, lai Eiropa pēc pārējo dziesmu noklausīšanās atcerētos un nobalsotu par mums.

Grupai “Triānas parks” ir viens trumpis – dziesma “Line” nav balāde. Ik gadu uz “Eirovīziju” tiek sūtītas lēnas dziesmas, un arī šogad mūsu pusfinālā no deviņām jau izvēlētajām dziesmām bija vairākas balādes. Tāpēc droši var teikt – Latvija “Eirovīzijā” tiks pamanīta. “Line” ir enerģiska, jautrs electro-pop stila skaņdarbs, kurš noteikti atšķirsies no pārējiem.

Šogad mūsu pusfinālā atbalsta no Lietuvas un Igaunijas nebūs, jo abi kaimiņi ir otrajā pusfinālā, taču esmu pārliecināts, ka dziesmai būs atbalsts no citām pusfināla valstīm un “Triānas parkam” ir visas iespējas iekļūt finālā, un varbūt pat labākajā desmitniekā.

7 komentāri
..
"Sajūsmas vilni"? :D Jūs palasiet kaut ko drusku tālāk par feisbūka aptaisījušos fanu pulciņu - jebkurš sevis cienīgs mūzikas cienītājs ir neviltoti pārstiegts par to, kā tik viduvēja grupa vispār nonāca līdz Latvijas pārstāvēšanai starptautiskā konkursā. Atliek tikai brīnīties, vai mums tiešām vairs nav palicis talantīgu mūziķu, vai arī vienkārši talantīgie mūziķi nepiedalās šādās nožēlojamās masu izklaidēs.
pīpīlācis
Dziesmas melodija nepaliek atmiņā.Ja tā nebūtu,tad droši vien mēs to jau sen klausītos caur EHR.
es
ar tadu dziesmu - nebusim finalaa, labaki bij Radians,
Lai veicas, bet...
Tur visi ir tādi paši tingel-tangeļi - diez vai šiem izdosies izcelties. Tur drīzāk var izcelties ar vienkāršību. Muzikāli pilnīgi garām. Vizuāli - klaunāde. Jaunībā Triānas parks bija jēdzīgāks. Brīnos, ka Agnese mācot dziedāt citiem!?
armanc
Nesapratu, kas tad būs Ukrainā, kas tad bija tagad? Vietējā atlase, vai arī jau paņēmām 1. vietu Eiropā?
Dupsis
Kā tad nu nezinājām, kurš uzvarēs... Pusfinālā par TParku sabalsoja visvairāk, bet konkurenti viņiem bija tikai Radiants.
darīsim tā:
"Ja mums trūkst park', tad mēs tos iekopj'!"
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti