Māris Rīmenis: Tas brīdis ir klāt!

Jā, tieši šīs nedēļas nogalē sāksies jaunā Pasaules kausa sezona bobslejā un skeletonā, ko ar nepacietību gaida daudzi Latvijas sporta līdzjutēji. Iepriekšējā sezona teicama izdevās ne tikai mūsu skeletonistiem, bet arī bobslejistiem. Ko līdzīgu mēs noteikti ceram sagaidīt arī šogad, kaut konkurenti arī nesnauž, un pirmais posms turklāt risināsies sarežģītajā Altenbergas trasē Vācijā. Visas izlases jau paziņojušas sastāvu, un šonedēļ Altenbergā jau notiek oficiālie treniņi.

Vispirms par bobsleju, kur faktiski visu komandu līderi arī šogad ir sastāvā, ieskaitot amerikāni Stīvenu Holkombu, kam pērnā sezona  neizdevās. Vāciešiem jau pamatīga pieredze Altenbergā – nupat tur aizvadīta pašu treniņnedēļa un arī šīs sezonas Vācijas čempionāts. Komandas līderis Frančesko Frīdrihs gan nestartēja sava stūmēja savainojuma dēļ un brauca tikai kā trases atklājējs. Par Vācijas čempionu gan divniekos, gan četriniekos kļuva Niko Valtera ekipāžas.

Izlases galvenais treneris  Kristofs Langens pirmajiem startiem pasaules kausa posmos Eiropā nominējis trīs pilotus – Frīdrihu, Valteru un arī Maksimilanu Arndtu. Jā, Arndts brauks arī divniekos, nevis perspektīvais Johanness Lohners, kurš kopā ar vairākiem citiem jaunajiem pilotiem šoruden apguva vairākas Ziemeļamerikas trases. Vāciešiem pašiem kādas radikālas izmaiņas bobos pagaidām neesot manītas (paliek FES ražojumi) , taču grūti ko spriest par slidām. Izmaiņas noteikti būs tērpos - ilggadējais līgums ar "Adidas" beidzies un nu līdz pat 2018.gada olimpiskajām spēlēm visus renes sporta veidu pārstāvjus ietērp Japānā bāzētā "Descente".

Latvija pirmajos posmos Eiropā  startēs ar trim ekipāžām - to ļauj gan mūsu valsts kopējais, gan arī pašu sportistu individuālais reitings. Pilotu līderis neapšaubāmi ir Oskars Melbārdis, taču par otro pozīciju vēl var paspēkoties Oskars Ķibermanis un Uģis Žaļims.

Šajā sezonā droši vien būs vairāki eksperimenti  ar stūmējiem, izlases treneris mēģinās nedaudz atslogot Daumantu Dreiškenu. Viņa vietā jau Altenbergas treniņos iemēģināts Matīss Miknis, un tā varētu būt arī šad tad sacīkstēs. Ne tāpēc, ka kāds cits jau būtu labāks par Daumantu, bet lai pasargātu no iespējamām traumām mūsu pieredzējušo stūmēju.

Tāpat  būs eksperimenti arī ar kamanām, tiks mēģināti arī "Eurotech" bobi. Sandis Prūsis teic, ka treniņos iet normāli, bet varēja būt labāk, neesam pirmie. “Četriniekos noteikti izmēģināsim "Eurotech" jauno bobu, divniekos paliksim pie mūsējiem. Trase ir sagatavota labi, bet vēl ir iespēja pašiem uzlabot braukšanu,” saka Sandis Prūsis. Treneris arī domā jau mačos šonedēļ izmēģināt Matīsu Mikni, jo Daumantam sāpot kāja un nav jēgas pārlieku riskēt. Četriniekos pavisam noteikti.

Sezonas sākums arī skeletonā. Dainis Dukurs kā mūžīgais dzinējs joprojām ir tehnikas meklējumos. Uzbūvēti jauni skeletoni, jauni aptecētāji, bet Dainis nerimstas un meklē vēl optimālākus variantus.

Esot radīts arī kāds jauns kamanu prototips Tomasam Dukuram – viņa garā auguma dēļ uzbūvēt ideālas kamanas esot grūtāk nekā Martinam. Brāļi jau mēģināja jauno tehniku ne tikai savā mājas trasē vien, arī nākamā pasaules čempionāta mājvietā Īglsā un arī Kēnigszē. Iespējams, būs vajadzīga arī kāda pārbūve jaunajām kamanām. Treniņu režīmā neviens tehniku nepārbauda, sacensībās darbojas tehniskā komisija, un tā jau pavisam cita lieta.

Nav zināms, kā žūrija uztvers kārtējos Dukuru jauninājumus, tādēļ Dainis ir piesardzīgs – varbūt viņam vajadzēs braukt pašam uz kādu no pirmajiem posmiem, varbūt arī nē. Lielais nezināmais ir korejiešu līderis Sungbins Juns – jau tā viņš bija ļoti spēcīgs un ātrs pērnajā sezonā, tagad esot uzrādījos ļoti labus laikus treniņos Ziemeļamerikā. Ja lūkojamies uz nākamajām olimpiskajām spēlēm, tad šis korejietis būs viens no favorītiem cīņā par zeltu 2018.gadā...

Pirmajos treniņos Altenbergā Martinam nav izdevies uzķert ritmu un labi izbraukt ceturto virāžu.

”Mainu un izmēģinu kamanas, tāpat slidas un esmu nedaudz nomaldījies braukšanā, pagaidām ceturtā virāža nesanāk. Dažs treneris mani pat par iesācēju apsaukāja, bet pirmajā dienā ceturtā virāža nesanāca,” tā nedēļas sākumā teica Martins.

Laika apstākļi esot labi, mazliet mīnusos, trasē nedaudz sniega, bet tas brīnumainā kārtā netraucējot itin nemaz. “Būtībā gan trasē ledus sega pagaidām nav bieza, tāpēc arī devītā  virāža savādāka, ieejas mazliet parupjas, bet tā viss kārtībā.” Pēc mūsu puišu atzinuma, pirmajos oficiālajos treniņos krievi burtiski spridzināja, pārējie ir diezgan līdzīgi viens otram. Nāks sacensības, redzēsim, treniņi var neatklāt īsto ainu arī tehnikas jomā, tajos drīkst braukt arī ar neatļautām vai arī uzsildītām slidām… Martins esot izšķīries, ka brauks ar vecajām kamanām un jaunajām slidām.

”Jaunās kamanas vēl mazliet jāpārtaisa, bet Tomass gan brauks ar jauno skeletonu. Trasē joprojām grūtības sagādā ceturtā virāža, pārējās ritmu esmu uzķēris,” tā Martins.

Sieviešu konkurencē grūti ko prognozēt par iespējamo Leldes Priedulēnas startu. Dainis Dukurs teic, ka tehnika esot laba un arī treniņos pirms jaunās sezonas Rietumeiropā Lelde braukusi labi, pat bijusi trijniekā. Tiesa, ne visu izlašu pārstāves trenējušās vienā trasē un arī treniņi nav gluži tas pats, kas sacensības. Potenciāls ir, nu jāgaida rezultāti – tā varētu raksturot Leldes iespējas jaunajā sezonā. Trešdien oficiālajos treniņos Leldei otrais un piektais labākais laiks, un tas tikai apliecina viņas iespējas. Pirmais trijnieks kādā no posmiem vairs neizklausās pēc fantastikas un arī Martins teic, ka Lelde treniņos nobraukusi ļoti labi. Viņai esot pārtaisītas kamanas, jaunas slidas un pozitīvas tendences trasē.

Visu sezonu tiešraidēs Pasaules kausa sacensības varēs redzēt LTV7 kanālā, sākums jau šo sestdien. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti