Māris Rīmenis: Olimpiskā sezona sākusies, mūsējie tai gatavi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Olimpiskā sezona faktiski jau sākusies visos sporta veidos vai arī sāksies tieši šonedēļ. Katram no Latvijas līdzjutējiem noteikti ir savas cerības par gaidāmo sezonā un, galvenais, olimpiskajās spēlēs. Šobrīd vēl nezīlēsim par hokeju, bet palūkosimies uz individuālajiem sporta veidiem. Ne visiem, bet tiem, kur mūsu izredzes uz augstām vietām visreālākās.

Kamaniņu sportā pats sākums bija labs – pasaules kausa pirmajā posmā Lillehammerē Elīza Tīruma pat bija ceturtajā vietā un arī pārējie brauca cerīgi. Taču tas ir tikai viens posms, turklāt visai neitrālajā Norvēģijas trasē, kur katru gadu pasaules kausa sacensības nenotiek, toties rudeņos tur šad tad trenējušies mūsējie. Jau otrajā posmā Austrijā, Īglsā mums nebija daudz iemesla priecāties. Elīza Tīruma un arī Mārtiņš Rubenis otrā desmitnieka beigās, divniekos brāļiem Šiciem septītā pozīcija, ar cerīgāku otro braucienu. Vēl nāks sacīkstes Vācijas trasēs un tur ieņemt augstu vietu nebūt nebūs vieglāk. Galvenais gan būs olimpiskās spēles Sočos un šī trase šķiet cerīgāka mūsējiem (ar piebildi, ka to vislabāk būs piebraukuši Krievijas sportisti).

Bobslejā un skeletonā sezona sāksies šonedēļ Kalgari, taču dažus secinājumus jau var izdarīt. Brāļiem Dukuriem skeletonā atkal jauna tehnika un tā iet labi, tiek attīstītas arī jaunas slieces. Soču treniņos pirms sezonas novembra vidū mūsējie palika mazliet ilgāk nekā daži konkurenti. Ledus tagad ir ātrāks nekā pērnās sezonas izskaņā, pasaules kausa posmā. Bet... Tas vienalga nav tik ātrs, kāds esot bijis oktobrī Krievijas izlases treniņos un šīs valsts kausa izcīņā.

Bobslejā vien krievu rezultāti ir bijuši par aptuveni sekundi vai pat divām braucienā labāki nekā pasaules kausa uzvarētājiem pērnajā sezonā. Bažīgu tas dara Daini Dukuru.

"Es pat reizēm īsti nesaprotu, kas tur notiek. Ir tāda informācija, ka krievi uz saviem treniņiem lējuši karstu ūdeni trasē un tas padara ledu ātrāku. No otras puses, ir atkal citas trajektorijas un varbūt arī jāmeklē citas slidas. Ap Ziemassvētku laiku mēs mēģināsim veikt šādu eksperimentu ar karsto ūdeni Siguldas trasē un tad paskatīsimies".

Neviens īsti nezin, vai olimpiskajās spēlēs Soču ledu laistīs ar aukstu vai karstu ūdeni. Daini Dukuru diezgan uzmanīgu dara arī laika ņemšanas sistēma. Tā, protams, ir sertificēta, bet ir vairākas lāzera laika ņemšanas vietas trases sākumā un arī finišā un tiec nu gudrs, kura nostrādā. Par to liecina kāds fakts, ka pavisam nepazīstama krievu bobsleja ekipāža pat bez starta ieskrējiena veikusi trasi ātrāk nekā visi līderi. Reāli tā nevar būt, jo bez boba iestumšanas pēc fizikas līkuma nekādi nevar būt lielāks ātrums un labāks laiks. Dainis Dukurs teic, ka līdzīgas bažas bijušas arī pirms pērnā pasaules kausa posma Sočos, taču šo lietu ļoti skrupulozi uzraudzījuši vācieši un tās pārstāvji žūrijā, viss beidzies labi. Savulaik tikai pēc Daiņa Dukura aktivitātēm 2011.gadā pasaules čempionātā Kēnigzē tika ar līmlenti aizlīmēta vēl viena lāzera laika ņemšanas acs starta ieskrējienā. Ir liela starpība, vai laika atskaite sākas kā visiem vienā vietā, vai dažiem sportistiem metru vai divus tālāk....

Visādi citādi brāļiem Dukuriem Sočos gājis labi un tāpat arī Leldei Preidulēnai, vienīgais, ka paši krievi jau bija Ziemeļamerikā un kopā ar citiem netrenējās. Tas pats jāsaka arī par mūsu bobslejistiem Sočos. Oskars Melbārdis ar savu komandu braucis labi gan divniekos, gan četriniekos. Pat bieži vien visai skeptiskais un piezemētais izlases treneris Sandis Prūsis bijis gandarīts. Oskaram Ķibermanim arī sanākuši vairāki labi braucieni, taču viņš pagaidām vēl nav tik stabils un tas arī saprotams. Uģis Žaļims sezonu sācis Eiropas kausa izcīņā ar piekto vietu divniekos un sesto četriniekos. Pastāv pat variants, ka veiksmes gadījumā mēs varam pacīnīties par trim pilotu vietām olimpiskajos Sočos. Ja šīs trīs vietas izdotos iegūt, tas būtu liels plus – nozīmētu gan plašākas stūmēju rezerves Sočos, gan dotu olimpisko pieredzi vēl vairākiem jaunajiem puišiem. Bobslejā mūsu tehnika ir nedaudz pārbūvēta un uzlabota un nav šaubu, ka tā ir pietiekami konkurētspējīga.

Ir jaunumi arī konkurentiem – atkal citi bobi vāciešiem, itāliešiem ir "Ferrari" kamanas, šveicieši trenējas īpašā Soču trases simulatorā Cīrihē utt. Varbūt vēl kaut ko jaunu ieraudzīsim Ziemeļamerikā, īpaši mājiniekiem, taču jebkurā gadījumā agri vai vēlu jaunā tehnika tiks atklāta.

Tā tomēr jāizmēģina vairākas trasēs, dažādos laika apstākļos un diezin vai kāda komanda pirmoreiz ar jaunu bobu startēs tieši Sočos.

Iespējams, to varētu vēl mēģināt Krievijas sportisti, bet citiem tas būtu pārāk riskanti.

Ātrslidošanā Haralds Silovs aizvadījis jau vairākus posmus ar mainīgām sekmēm. Bijuši veiksmīgāki starti un ne tik veiksmīgi. Haraldam galvenais būs iegūt olimpisko ceļazīmi savās kroņa disciplīnās un tad būt labākajā formā tieši Sočos. Skaidrs, ka ātrslidošanā nevar būt tādu pārsteigumu kā šorttrekā, tāpat skaidrs, ka prestiža ziņā šis klasiskais sporta veids pasaulē tomēr kotējas nedaudz augstāk par īso treku.

Biatlonā mums Sočos būs Andrejs Rastorgujevs un tieši olimpiskajam startam noteikti tiks pakārtota visa sezona. Pirmais pasaules kausa posms jau šonedēļ Esterzundā. Andrejam galvenais būs krāt arī punktus kopvērtējumā un arī atsevišķās disciplīnās, lai būtu kopā ar galvenajiem favorītiem vai vismaz otrajā spēcīgākajā grupā. Sočos tas varētu būt īpaši svarīgi silto laika apstākļu un nokrišņu dēļ. Citādi var būt tā, ka pat ļoti veiksmīga šaušana un laba fiziskā sagatavotība neatsvērs pazaudēto mīkstā un slapjā sniega dēļ. Ir jābūt kopā ar galvenajiem favorītiem un lai tā notiktu, nadzīgi jākrāj punkti visā sezonā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti