Pasaulē šādas reģionālās spēles gan nav nekas jauns un vecā Eiropa šajā ziņā ir nedaudz atpalikusi. Jau sen notiek Āzijas spēles, Panamerikas spēles, Britu sadraudzības spēles, tāpat mazo valstu spēles, Islāma solidaritātes spēles un vēl citi līdzvērtīgi sarīkojumi dažādām pasaules daļām un valstīm. Piemēram, Britu jeb nāciju sadraudzības spēlēs cenšas startēt paši labākie sportisti no gandrīz 70 valstīm un dažos veidos (vieglatlētika, riteņbraukšana, treks) līmenis ir patiešām augsts.
Eiropai, saprotams, netrūkst augstas klases sportistu, un šis ir relatīvi tukšais gads, kurā varētu itin sekmīgi sarīkot kādu lielu forumu. Ideja par to radās jau pagājušā gadsimta 70. gados, taču realizējās tikai tagad. Tik viegli sarīkot šo forumu vis nav, jo sacensību kalendārs populārākajos sporta veidos ir ļoti blīvs un sezona pašiem sportistiem līdz ar to ārkārtīgi aizņemta. Ir citas prioritātes un, piemēram, vieglatlētikas tādā klasiskā izpratnē Baku nebūs, tikai III līgas komandu cīņa. Nav arī klasiskā basketbola, futbola, handbola, lauka hokeja, nav arī tenisa. Programmā iekļauti arī četri neolimpiskie veidi – 3x3 basketbols, pludmales futbols, karatē un sambo.
Būtībā no sporta spēlēm nopietnākais varētu būt klasiskā volejbola turnīrs. Eiropai ir ļoti labas komandas gan sievietēm, gan vīriešiem, cita lieta, kādi būs izlašu sastāvi. Dažos veidos noteikti vecuma ierobežojumi, līdz ar to nevar piedalīties visi labākie. Visai nozīmīgs un Latvijas līdzjutējiem interesants varētu būt pludmales volejbola turnīrs un tāpat BMX riteņbraukšanas mači. BMX tiek krāti punkti arī olimpiskajā atlasē un tāpēc dalībnieku sastāvs cienījams, ne sliktāks kā Eiropas kausa izcīņā. Jā, mums nebrauks Māris Štrombergs, bet visi citi labākie būs, tāpat arī ļoti meistarīgs sastāvs Francijai un Nīderlandei, mūsu tiešākajiem konkurentiem cīņā par trīs vietām vīriešu konkurencē Rio olimpiskajās spēlēs. Klasiskajā riteņbraukšanā slavenību būs daudz mazāk un uz šī fona mūsu sportisti, īpaši jau Aleksejs Saramotins un Gatis Smukulis, jāpieskaita favorītiem.
Ļoti plaša programma peldēšanā, taču ir vecuma ierobežojums un tādēļ grūti runāt par ļoti lielu līdzjutēju interesi, kā tas ir olimpiskajās spēlēs. Lūkojoties uz pašu spēļu galvaspilsētu, jāsaka, ka Baku tas ir liels notikums un arī bāzes ir modernas un labas. Dod Dievs, ka tās varēs apsaimniekot un izmantot arī pēc šīm Eiropas spēlēm - tieši šis aspekts ir ļoti aktuāls daudzu olimpisko spēļu pilsētām, īpaši jau Atēnām un Sočiem. Kopā Baku ir 18 dažādas arēnas, daudzas uzceltas pilnīgi no jauna, olimpisko stadionu ar 60 tūkstošiem sēdvietu ieskaitot. Jādomā, ka pats sarīkojums kā tāds izdosies, rīkotājiem netrūkst nedz līdzekļu, nedz ambīciju. Spēļu patrons ir Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs, spēļu organizācijas komitejā darbojas viņa sieva Mehribana Alijeva.
Jaunajiem sportistiem Eiropas spēles var kļūt par tādu kā ģenerālmēģinājumu pirms klasiskajām olimpiskajām spēlēm, iespēja gūt pieredzi un arī iejusties kopējā atmosfērā. Tas arī būtu galvenais, jo tīri sportiskajā ziņā pārspēt olimpiskās spēles un arī atsevišķus turnīrus (sacensības) klasiskajos sporta veidos būs neiespējami.
Tā kā šis relatīvi ir tiešām tukšais gads - bez olimpiskajām spēlēm, bez pasaules vai arī Eiropas futbola čempionāta -, tad līdzjutējiem būs iespēja pasekot līdzi vēl ļoti daudziem sporta veidiem visai kompaktā formātā, 17 dienu laikā. Diezgan plaša programma būs LTV 7, galvenokārt domājot par mūsu labāko sportistu startiem un arī šajā forumā populārākajiem sporta veidiem (pludmales volejbols, klasiskais volejbols, peldēšana, riteņbraukšana, BMX, vingrošana). 253 medaļu komplekti kopā liecina par varenu pasākumu, un spēlēs piedalīsies ap sešiem tūkstošiem sportistu. Ceram, ka pasākums izdosies un līdzjutējiem tas būs interesanti, un pašiem sportistiem lietderīgi. Kopumā gan būsim reālisti – saspringtā starptautiskā kalendāra dēļ daudzos sporta veidos pilnīgi visi labākie kontinenta sportisti nestartēs un tā, šķiet, nebūs nekad. Tam domātas olimpiskās spēles un pasaules čempionāti prestižākajos sporta veidos.