Māris Rīmenis: Intriga pēdējā spēļu dienā!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pēdējā ziemas olimpisko spēļu diena tiek gaidīta īpaši. Kā nu ne, ja Latvijas bobslejisti četrinieku sacensībās ir otrajā vietā, tikai par nieka tiesu atpaliekot no mājinieku favorīta Aleksandra Zubkova. Mūsējie gluži var lemt visas Krievijas likteni un sasniegumu šajās olimpiskajās spēlēs, jo krieviem un norvēģiem pagaidām vienāds zelta medaļu skaits un katra no šīm valstīm teorētiski var uzvarēt 50 km slēpojumā un Krievija arī bobslejā.

Sestdienas vakarā bobsleja sacensības bija patīkams pārsteigums daudziem mūsu līdzjutējiem. Pēc pirmā brauciena Oskara Melbārža četriniekam piektā pozīcija, diezgan  tālu no trim līderiem. Toties otrajā pārliecinoši labākais laiks un tikai četras simtdaļas summā tagad atpaliekam no galvenajiem favorītiem šajā trasē, Aleksandra Zubkova komandas. Divniekos mājinieku pirmā komanda uzvarēja visos četros braucienos, nu pirmais fiasko, sestdien otrajā braucienā. Oskars teic, ka ir vēl rezerves, piektā virāža perfekti vēl neizdodas un svētdiena tiešām gaidāma dramatiska. Pašlaik galvenais ir mazā starpība līderu starpā, ne pozīcija.

 Varbūt  pat labi, ka pirmais startēs Zubkovs un pēc tam Oskars, mazāka spriedze un ledus būtībā tāds pats.

Kanādiešu solītais protests sestdien netika iesniegts, kaut šīs zemes piloti un treneri ir sašutuši par dažu konkurentu it kā nelikumīgi slidu apstrādi. Tas attiecas uz Krieviju, Vācijas pirmo komandu (Arndts) un Šveici (Hefti), amerikānis Holkombs netiek turēts aizdomās. Holkomba ātrums ar visu fantastisko startu arī nebija pats lielākais, kaut šis pilots tiešām brauc labi.

Ir pāragri vēl dalīt medaļas, daudz ko izteiks jau pirmais brauciens svētdien, turklāt tas būs pusdivos pēc vietējā laika, kad laukā siltāks. Kas no tā mainīsies? Varbūt arī nekā ievērojama, līderi brauks viens aiz otra, taču pēdējā braucienā līderi paši startēs beigās un tad svarīgi iegūt lielāku pārsvaru pār pārējiem jau pirms pēdējā starta. To jau sestdien labi pierādīja brits Džeksons -  no sākuma desmitais, otrajā braucienā jau otrs labākais laiks un tagad viņš ir  septītais, tuvu pat trijniekam. Uzkrītoša gan kāda cita tendence – dažiem izteikti labāks pirmais brauciens un skaidrs, ka tas uz slidu rēķina. Pirms otrā brauciena  ir maz laika, bobi visu acu priekšā un neko vairāk par parastu pulēšanu ar rokām nepadarīt. Kas notiek iepriekšējā naktī (no rīta) pirms braucieniem dažās nometnēs, tas joprojām ir noslēpums.

Aleksandrs Zubkovs pēc sestdienas pateica skaidri un gaiši :”Viss izšķirsies svētdienas pirmajā braucienā.”

Zubkovs gan nenorādīja, kam par labu. Noteikti, ka viņa teiktais ir tuvu patiesībai – ja kādam izdosies teicams brauciens, pārējiem ķert būs grūti un riskanti.

Svētdien viss ir iespējams. Par agri vēl dalīt ādu, kamēr pats lācis vēl mežā. Lai kas arī nenotiktu ārpus trases, pats svarīgākais Oskaram būs labi nobraukt un arī visai komandai  iestumt bobu. Divreiz, maksimāli labi un ātri. Sestdien otrajā braucienā mums lielākais maksimālais ātrums un šis Valnera ražotais bobs ir ļoti labs, ko pierādīja jau pērnās sezonas nogale. Mēs esam to vidū, kas dala olimpiskās godalgas. Kādam tās tiks, kādam nē. Mūsu puiši būtu godam pelnījuši medaļas.  Kā savulaik teica  izlases galvenais treneris  Sandis Prūsis - krāsai pat nav tik lielas nozīmes, medaļa paliek medaļa. Tas būtu lieliski, šādi beigt visas olimpiskās spēles.

 Svētdien ir tikai trīs sacensības, 50 km slēpošana jau būs beigusies un pēc bobsleja jau tikai lielais fināls hokejā. Tur mājiniekiem gaidītā triumfa vietā fiasko – gan visā turnīrā, gan konkrēti ceturtdaļfinālā pret somiem. Ziemeļniekiem  tika bronza laikam gan visprestižākajā ziemas olimpisko spēļu disciplīnā, pārliecinoša uzvara pret ASV un veterānam Tēmu Sēlannē vēl divi gūtie vārti. Sestās olimpiskās spēles pēc kārtas un teicama atvadu spēle 43 gadus vecajam somam. Unikāla personība sportā, vecākais vārtu guvējs olimpisko spēļu vēsturē, īsts komandas gars, kas pirms aiziešanas uz NHL pat neilgu laiku strādājis bērnudārzā par audzinātāju. Somiem kopā šajās spēlēs piecas medaļas, tostarp viena zelta, mēs novēlam Latvijai rītdien izcīnīt ceturto mūsu valstij. Tas būtu patiess gandarījums un  labs pieteikums nākotnei.  Reizēm arī pierādījums, ka ar darbu un pareizu sistēmu var panākt daudz ko.

P.S. Pēc oficiālo sacensību beigām vēl krāšņā noslēguma ceremonija. Redzot visu notiekošo, nešaubos, ka Krievija pozicionēs šīs spēles kā visu laiku labākās, kaut kopš 1996.gada Atlantas šādu novērtējumu starptautiskā olimpiskā komiteja publiski  vairs neizdara. Soči kopumā pārsteidza – ar labo atmosfēru, silto laiku pat kalnos, ar labu organizēto transportu, arī ar darbiem pēdējā brīdī, kuri joprojām turpinās. Starp citu, pat olimpiskajā parkā, kur vēl ceļ pirmajai formulai F- 1 paredzēto starta māju. Sacensības jau septembrī, un laika līdz tam ne pārāk daudz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti