2008.gadā sasniegts ceturtdaļfināls vēl 19 gadu vecumā. 2014.gadā Gulbis tika līdz pusfinālam, un tas jau liecina par viņa iespējām māla laukumos. Cik zināms, Ernests vairāk pēdējā laikā sadarbojas vien ar savu ierasto fizioterapeitu Maiklu Novotniju, nevis tenisa treneri Ginteru Bresnīku. Austrietim tagad prioritāte ir tautietis Dominiks Tīms, Gulbim pēdējos gados un mēnešos bieži vien bijuši savainojumi un rehabilitācijā Novotnijs noderīgāks.
Tāpat Novotnijs redzēts arī treniņos laukumā Bresnīka vietā. Būtībā jau tādā līmenī treneris tik un tā var palīdzēt tikai ar padomu, bet ne kā sparingpartneris laukumā, to vietā ir citi spēlētāji. Tādu piemēru ir daudz, Rodžeram Federeram arī ne vienmēr blakus ir pastāvīgs tenisa treneris.
Pirmais mačs pret Andreasu Sepi spēles ziņā bija ļoti solīds, ko atzīmēja arī ”Eurosport” angļu komentētājs. Maz paša kļūdu, agresīvs uzbrukums, teicama serve un dažreiz tīri gūti punkti pat ar otro servi. Gulbis bija labāks par pretinieku, kaut nedaudz ierobežots kustībās, tādēļ visu laiku bija bažas par viņa spēju izturēt tādā līmenī līdz galam. Izturēja, visā mačā nezaudēja nevienu savu serves geimu, kaut dažkārt nācās atspēlēt breikbumbas, trešajā setā pat no 0-40.
Gulbis pēc tam sūdzējies par atmosfēru pie šī laukuma ar mazajām tribīnēm, attieksmi pret spēlētājiem. Tā gan ir veca patiesība, ka organizatori ciena un izdabā tikai tiem, kas ir topā.
Tas attiecas gan uz laukumiem, gan iespēju trenēties turnīru laikā. Patiesība ir tāda, ka arī lielajām zvaigznēm nebūtu viegli parādīt savu sniegumu un, galvenais, koncentrēties spēlei tālākajos laukumos, kur nemitīgi notiek skatītāju staigāšana šurpu turpu gar kortu. Recepte, kā nonākt galvenajos laukumos gan ir tikai viena – jābūt pašam augstāk reitingā vai lielajos turnīros jātiekas jau ar kādu no favorītiem, tad arēna būs liela. Cita lieta, ka, retāk tādās spēlējot, atkal grūtāk pierast pie plašuma visapkārt pašam laukumam...
Otrās kārtas pretinieks portugālis Žoao Sousa varbūt nebija meistarīgāks par Sepi, mazāk pieredzējis, taču ar milzu fizisko izturību, nenogurdināms. Zinot Gulbja veselības problēmas, tas nesolīja nekā laba. Tomēr spēle Gulbja izpildījumā bija gluži vai nevainojama un uzvara trijos setos. Pirmoreiz savas serves geimu visā turnīrā Gulbis zaudēja tikai šā mača trešajā setā. Agresīvs teniss, laba precizitāte un arī maz paša kļūdu. Arīdzan pārliecība par savu sniegumu un savaldība. Par laimi, tāpat nebija nekādu īpašo pazīmju par sāpēm cirksnī.
Spēli par vietu astotdaļfinālā Gulbis, visticamāk, aizvadīs kādā no galvenajiem kortiem, jo pretinieks būs Žo Vilfrīds Conga. Ar sesto numuru izliktais francūzis otrajā kārtā pēc diviem zaudētiem setiem pieveica Kipras veterānu Marku Bagdati.
Anastasijai Sevastovai pirmajā kārtā uzvara ļoti pārliecinoša, un amerikāniete Vikerija tomēr pieļāva pārāk daudz kļūdu, sasteidzot daudzas izspēles. Sevastova savu iespēju izmatoja, un arī otrā kārta nebūt nebija bezcerīga. Traumētās Viktorijas Azarenkas vietā bija jātiekas ar itālieti Karīnu Knapu, kurai tomēr grūts pirmais mačs pret to pašu Azarenku. Šis mačs gan neizdevās, Sevastova bija pārāk pasīva un to izmantoja pretiniece.
Aļonai Ostapenko šis turnīrs neizdevās, kaut pirmās kārtas pretiniece japāniete Naomi Osaka noteikti bija pieveicama. Par daudz steigas, par maz pacietības, un tā ir ābece māla laukumos. Jau līdzšinējā karjerā Aļonai labākie panākumi uz cietā seguma vai zāles laukumos, tendence turpinājās arī šoreiz. Varbūt arī tā labāk, varēs pilnvērtīgāk sagatavoties Vimbldonai, kur Ostapenko varētu sagādāt vēl kādu pārsteigumu, tāpat kā Rio olimpiskajās spēlēs. Viņa savā būtībā ir līdzīgāka Gulbim nekā Sevastovai – spēlē agresīvi, var ”izšaut” kādā atsevišķā turnīrā, bet kopumā vēl ne ar pārāk lielu stabilitāti. Toties milzīgu potenciālu, tas gan. Dabīgs ātrums laukumā, cīņasspars vēl dod papildu bonusus. Mīnuss – daudz arī pašas kļūdu, vēl nestabila serve.
”French Open” tāpat kā citi lieli ”Grand Slam” arī šoreiz pierāda, ka neviens otram te neko nedāvina. Pārāk liels prestižs, iespējamie reitinga punkti un naudas balvas.
Te visi cīnās uz dzīvību un nāvi, cīnās, kamēr gluži vai krīt laukumā. Veterāns Radeks Stepaneks pretēji absolūti visām prognozēm teju vai pirmajā kārtā neuzveica Endiju Mareju. Fiasko jau sākumā piedzīvoja Grigors Dimitrovs, dāmu turnīrā jau daudz reāli notikušu pārsteigumu. Katram var būt ne tā labākā diena laukumā, un tas atspoguļojas rezultātā, kaut kopumā līdz finālam vai kaut pusfinālam tiks tikai paši labākie, fiziski un psiholoģiski izturīgākie. Un tikpat labi var paredzēt, ka ikvienam no viņiem līdz izšķirošajām spēlēm jau būs gadījies kāds pavisam grūts, teju vai zaudēts mačs. Eliti no pārējiem bieži vien atšķir māka pārvarēt kritiskas situācijas. Pamatturnīrā labi spēlē visi, bet ne visi to spēj darīt arī izšķirošajos brīžos.