Māris Rīmenis: Bobslejisti labā noskaņojumā pirms startiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Sestdien notiek pēdējie oficiālie treniņi bobslejā divnieku ekipāžām Alpensija trasē. Visi jau startē pasaules reitinga secībā, kas ļauj izdarīt vismaz kaut kādus secinājumus. Otrajā treniņu dienā piektdien ļoti labi brauca Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu. Viņiem bija dienas labākais laiks divu braucienu vērtējumā. Sestdien pirmajā braucienā Melbārža duets trešais, pēdējā – piektais. Šoreiz labākie laiki kopumā kanādiešiem.

Mūsu bobslejisti šeit atrodas kopš februāra paša sākuma. Bija daži neoficiālie treniņi vēl pirms spēļu sākuma, pēc tam fiziskās sagatavotības treniņi, darbs ar tehniku, nu pēdējā iesildīšanās.

Daudzus interesē, kā bobslejā tiks izbrauktas grūtākās virāžu kombinācijas, īpaši jau no devītās līdz 12.virāžai, līdz pusaplim ieskaitot.

Kamaniņās un skeletonā tur bija problēmas daudziem, pat izciliem sportistiem. Sestdien laiks ir samērā jauks, no paša rīta ap kādiem astoņiem grādiem mīnusā, dienā siltāk. Treniņi sākas 12.30, ir saulains, un daudzas lielās virāžas aizklātas aizvariem, nemaz tik viegli nevar izsekot trajektorijām. Pie 14. lielās virāžas satieku arī mūsu tautieti Viesturu Lāci, kas jau otro sezonu ir Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) oficiālais fotogrāfs. Vēl viens no latviešu desanta ledus trasēs starptautiskā līmenī. 

Pēc reitinga Oskara Ķibermaņa ekipāža dodas trasē ceturtā, Oskara Melbārža – astotā, kopā ir 30 divnieki, turklāt mājinieki brauc paši pēdējie. Vons šajā olimpiskajā ciklā ir pat ieguvis Pasaules kausu kopvērtējumā, taču šosezon mocījās ar muguras savainojumu un faktiski pēc Jaunā gada vairs nestartēja, tāpēc punktu ir maz. Toties daudz braucis šajā trasē, esot labā noskaņojumā (bija viens no diviem  karognesējiem atklāšanas ceremonijā apvienotajā Korejas delegācijā),  Vona ekipāža noteikti jāpieskaita favorītēm.

Tāpat kā vācieši un kanādieši, mēs turam īkšķus par savējiem, neaizmirsīsim vēl ASV un Šveici, varbūt arī Lielbritāniju.

Starp citu, amerikāņu pilots Džastins Olsens jau veiksmīgi atguvies pēc apendicīta operācijas. Dažas dienas pirms oficiālā  spēļu sākuma pabijis uz operācijas galda šeit Korejā, nu jau Olsens stumj bobu itin sparīgi, piektdien pirmajā braucienā viņa ekipāžai pat labākais starta laiks. Nav kā Jānim Miņinam savulaik Vankūveras spēlēs, kad apendikss plīsa un atlabšana pēc operācijas jau bija daudz, daudz smagāka.

Jau pirmajā braucienā sestdien atkal iepriecina Oskars Melbārdis, trešais labākais laiks finišā, viens no lielākajiem ātrumiem. Tiesa, vāciešiem Lohneram un Valteram ātrums vēl lielāks. Korejietis brauc pēdējais, stumj ļoti rezervēti un beigās ir desmitais laiks. Ķibermanim šis brauciens neizdodas, ir vairākas  kļūdiņas un 20.rezultāts. Toties beigu mēģinājumā mazajam Oskaram jau dalīts sestais laiks ar vācieti Niko Valteru. Melbārdis tātad piektais, pirmās divas vietas kanādiešiem Springam un Kripsam, korejietis no pēdējā brauciena atsakās. 

Pēcāk dodos uz komandu mājvietām trasē – speciāliem boksiem, kur glabājas bobi. Nu darbs mehāniķiem un treneriem, lai visu sagatavotu mačiem, turpat rosās arī mūsu slidu meistars šveicietis Hansuli Šīss. Ar Sandi Prūsi vienojamies, ka te muļķīgi ko prognozēt, to jau pierādīja kamaniņu braucēju un skeletonistu mači, kļūdas var būt pat pēdējā braucienā un pat tādiem meistariem kā Fēlikss Lohs un Martins Dukurs. Tas pats attiecas arī uz citiem sporta veidiem, pārsteigumu ir visai daudz. 

Mūsu puiši ir labā  noskaņojumā – karognesējs Daumants Dreiškens atzīst, ka rēķinus vispār nav pētījis treniņos.

Parādu viņam piektā brauciena laiku analīzi visos starpposmos un Daumants to apskata pavisam virspusēji: "Tas tikai tāds papīrītis. Aiz gara laika, ja kur sēdi, vari paskatīties. Visu jau parādīs mači.”

Bobslejisti ik pa brīdim pavelk viens otru uz zoba, Sandim Prūsim atkal izdodas kāds trāpīgs teiciens, un atmosfēra ir ļoti brīva.

Zintis Ekmanis lielajā ekrānā nofilmējis braucienus un nu rāda Ķibermanim viņējo. Mehāniķiem darba tagad daudz, Viesturs Pērkons, jādomā, kopā ar šveicieti boksos paliks vēl visai ilgi. Var apskatīties arī tuvāk, kas jaunajam Valnera divnieka bobam (ar to brauc Melbārdis) vēderā, salīdzināt ar mūsu BTC, par atšķirībām vairāk stāsta Viesturs. Varu fotografēt, bet nu publiski labāk šīs bildes nepublicēt, katram ir savi noslēpumi. Amerikāņu jaunajiem bobiem it kā ļoti kustīga esot aizmugurējā ass, to mūsu mehāniķis pamanījis lēnajos TV atkārtojumos. No ārpuses gan neko redzēt nevarot. Katrs jau mēģina atrast to labāko risinājumu tieši olimpiskajām spēlēm, vācieši  joprojām eksperimentē, maina bobus. Tā īsti skaidrs, kurš ar kuru  brauks mačos, nav. Viņiem ir jaunie FES ražojumi, ir Valnera bobi, tāpat nesen Pasaules kausā Lohners redzēts ar BTC bobu.

Mūsējiem būs jauni tērpi, bet tas lai paliek noslēpums līdz svētdienas pārraidei no mačiem.

Sestdien vakarā trasē vēl pēdējie divi braucieni skeletonā, un atsauksmes par Leldes Priedulēnas veikumu pirmajā dienā ir ļoti labas. Pat allaž ļoti kritiskais Sandis Prūsis teic, ka Leldei  kopumā bijuši pat vislabākie braucieni trasē, bet nu beigās pret kalnu ātrums kā sadziest, tā sadziest. Viņa pati ir visai miniatūra un viegliņa, salīdzinot ar raženajām vācietēm Lēlingu un Fernštati, nav arī tādas brīnumtehnikas kā britu sportistēm. Cīņa par uzvaru beigās būs ļoti spraiga, pirmās trīs vietas pagaidām ir vienas  sekundes desmitdaļas robežās. Leldes septītā pozīcija it kā stabila, bet šajā trasē neko nevar droši zināt, pēc neveiksmīgā ievada droši vien uz augšu kāps arī kanādietes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti