LTV: Olimpisko nozīmīšu kolekcionāru kultūra Sočos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Soču olimpiādes līdzjutēju vidū īpaši rosās olimpisko nozīmīšu kolekcionāri. Kā pārliecinājies Dīvs Reiznieks - mainīšanās ar nozīmītēm tiek dēvēta par olimpiādes skatītāju sportu, jo nemaz tik viegli tikt pie kārotajiem nieciņiem nav. Tomēr tad, kad tas izdevies, tās kalpo par īpašu valūtu.

Viens no Dīva sarunu biedriem ir Arturo no Čīles. Nevienu sporta veidu gan šeit Sočos nav apmeklējis, bet uz olimpiādēm regulāri brauc jau kopš Soltleiksitijas. Ar vienu mērķi – mainīties. Bet ko viņš gatavs solīt par Latvijas olimpisko nozīmīti?

"Viss atkarīgs no tā, ar ko runā. Saproti, katram kolekcionāram parasti ir sava ievirze. Es, piemēram, krāju mediju nozīmītes. Tādēļ šī, lai arī jauka, mani īpaši neinteresē," nosaka Arturo. 

Sistēma parasti ir šāda: spēļu sākumā visi – mediji, sponsori olimpiskās komitejas izdāļā nozīmītes, un tad cilvēki sāk mainīties. Ne velti to mēdz dēvēt par Olimpiādes skatītāju sportu. Tagad, tuvojoties spēļu beigām daudzi jau staigā apkārušies ar dažādām nozīmītēm.

Latvijas delegācijā, kurā katrs saņēmis pa 20 LOK nozīmītēm, aktīvākie mainītāji šoreiz bijuši kamaniņu braucēji, atzīst mūsu komandas preses sekretāre Marita Vilciņa. Lielākā olimpisko nozīmīšu kolekcija starp Latvijas sportistiem gan varētu būt Zintim Ekmanim.

Marita Vilciņa arī apstiprina Latvijas brīvprātīgo teikto, ka nozīmītes olimpiskajās spēlēs ne tikai priecē acis - tās kalpo par savdabīgu valūtu, piemēram, ļaujot nokļūt tur, kur teorētiski pieeja līdzjutējiem būtu liegta...

Starp citu, profesionālie kolekcionāri par šo simbolisko valūtu gatavi maksāt arī pavisam īstu. Tirgošanās ar nozīmītēm pēc vietējiem likumiem gan skaitās nelicenzēta tirdzniecība, līdz ar to – aizliegta. Taču, tas acīmredzami nespēj iebiedēt – ik pa brīdim nozīmīšu kolekcionāru rokās pazib pavisam reāli rubļi. Es gan neko pirkt vai pārdot negribu. Tik noskaidrot – ko man solītu par Latvijas olimpisko nozīmīti.

Viens no viņiem, Ruslans no Maskavas, par Latvijas nozīmīti nav sajūsmā, taču gatavs to iemainīt:

"Ooo, vispār visai slikta kvalitāte, taču samainīties varam gan. Es jums pretī iedošu vēl mazāku valsti – Tadžikistānu. Nu re – esam apmainījušies," veilkli rīkojas Ruslans. Ticis pie nozīmītes Ruslans gan izskatās visai priecīgs un galu galā atzīst, ka tā esot retums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti