Liāna Langa: «Da.zA» intelektuālā meditācija ir kā improvizācijas džeza skaņdarbs

“Esmu gandarīta, ka stāvēju pie šā projekta šūpuļa,” par 31. maijā gaidāmo – jau trešo – intelektuālo meditāciju “Da.zA” atklāj latviešu dzejniece Liāna Langa.

“Proti, brīdī, kad tas radās, diskutējot ar Bernāru Sordē un domubiedriem par viņa idejām un redzējumu par turpmāko sabiedrības attīstību.”

Dzejniecei šķiet svarīgi, ka franču domātāja idejas tiek komunicētas publiski, tādēļ viņa piedalās meditācijās ar dzejas lasījumu.

“Kaut kādā ziņā “Da.zA” projekts ir kā improvizācijas džeza skaņdarbs, kurā pamattēma ir Sordē paustās idejas, un tām ar savām tēmām un redzējumu piebiedrojas mūziķi, dzejnieks, politiķis un vizuālo mākslu pārstāvis, vienam otru papildinot,” stāsta Langa. “Dažādu profesiju jomu cilvēku sadarbības nozīmīgums ir uzsvērts arī Sordē tekstos.”

Viņa arī uzskata, ka Sordē idejas ir vajadzīgas un būtiskas Latvijas sabiedrībai tieši tagad – Bernārs Sordē aicina pārvarēt krīzi, ko izraisījis menedžerisma un finanšu diktāts mūsu pasaulē.

“Diemžēl konkurences drudzī dzīvojošā sabiedrība dehumanizējas, vairojot naidu un agresiju, uz to reaģē ne vien cilvēki, bet arī daba. Tas attiecas uz globālo pasauli un arī Latviju kā tās daļu,” ir pārliecināta dzejniece.

“Sordē vizionē “Homo-Natura alteritas” sabiedrības veidošanu, kurā cilvēkam rūp otrs cilvēks un kura nezaudē saikni ar dabu.

Steigas pārņemtam cilvēkam, pavirši raugoties, viņa idejas varētu šķist utopiskas, tomēr tā nav. Sordē lietām pieiet sistēmiski, pamatoti un racionāli, tomēr viņa idejām par sabiedrības pārveidi iespējams īstenoties vien tad, ja indivīds maina skatījumu pats uz sevi un savu lomu pasaulē, distancējoties no apkārt valdošās Sistēmas un pārvarot krīzi pats sevī.”

Dzejniece arī uzsvēra, ka ir pateicīga “Da.zA” par iespēju iedvesmoties no Sordē idejām un uzrakstīt sešus jaunus dzejoļus, kas paredzēti īpaši šim projektam.

“Tos rakstīju, klausoties avangarda džezu un cenšoties pārvarēt inerci rakstīt kā līdz šim,” noslēdza Langa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti