Kristiāns Girvičs: Brīnumu laiks futbolā turpinās – tālāk Pasaules kausā bez vāciešiem un beļģiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pasaules kausā futbolā turpinās pārsteigumu laiks – jau pēc grupu turnīra mājās dodas četrkārtējā pasaules čempionvienība Vācija un starptautiskās federācijas FIFA ranga otrās vietas īpašniece Beļģija, kas iepriekšējā čempionātā izcīnīja bronzas medaļas. Eiropas futbola milžu vietu izslēgšanas mačos negaidīti ieņems Japānas un Marokas futbolisti.

Par kārtējo un, iespējams, lielāko šā čempionāta šoku parūpējās Japānas valstsvienība, kas sarūpēja dubultsensāciju, vispirms čempionāta startā uzvarot Vāciju, bet izšķirošajā mačā par izkļūšanu no grupas ar 2:1 pieveicot arī Spāniju. Spāņi gan tāpat palika otrajā vietā grupā un turpinās cīņu par pasaules čempionu titulu, lai gan E grupas pēdējā spēļu kārtā otrajā puslaikā vienubrīd uz īsu brīdi bija izveidojusies situācija, kad vācieši nonāca zaudētājos pret Kostariku, kas tobrīd virtuālajā tabulā apsteidza spāņus. Galu galā Vācijas izlase tomēr svinēja uzvaru ar 4:2, taču vāciešu liktenis vairs nebija pašu rokās.

Vācijas valstsvienībai tas jau ir otrais Pasaules kauss pēc kārtas, kad manšaftei izrādījās par augstu grupu turnīra barjera, kas agrāk bija kaut kas neiedomājams. Pirms tam vācieši 16 čempionātos pēc kārtas vienmēr bija pārvarējuši turnīra pirmo posmu, 12 no 21 notikušā Pasaules kausa izcīnot medaļas, kas ir pārliecinoši labākais visu laiku rādītājs, apsteidzot pat pieckārtējo pasaules čempionvienību Brazīliju, kas medaļas ieguvusi "tikai" deviņos čempionātos. Tagad kritikas krustugunīs noteikti nonāks komandas galvenais treneris Hansi Fliks, bet šis Pasaules kausa finālturnīrs noteikti bija pēdējais nopelniem bagātajiem veterāniem, 2014. gada pasaules čempioniem vārtsargam Manuelam Noieram un uzbrucējam Tomasam Milleram, kuriem šis bija jau ceturtais pasaules čempionāts.

Japānai ieskaita uzvaras vārtu guvumu spēlē pret Spāniju 

Lai tiktu tālāk, vāciešiem gan pietrūka pavisam maz – dažu milimetru, jo paralēlajā mačā tiesnešu brigāde ilgi pētīja japāņu uzvaras vārtus, vai pirms rezultatīvā centrējuma bumba nebija šķērsojusi gala līniju.

Videoatkārtojumi nedeva nepārprotamu atbildi, un šajā situācijā bez pārspīlējuma visu izšķīra milimetri. Tāpat kā mačā ar Vāciju japāņi jau spēles sākumā nonāca zaudētājos, taču nenolaida rokas un abos mačos pret Eiropas grandiem pēc pārtraukuma ne tikai atspēlējās, bet arī izrāva uzvaru. Uzvaras vārtus guva Vācijas otrajā bundeslīgā Diseldorfas "Fortuna" spēlējošais pussargs Ao Tanaka, bet mača izskaņā japāņi pašaizliedzīgi nocīnījās aizsardzībā. Spāņiem vienīgos vārtus jau mača pirmajās minūtēs guva uzbrucējs Alvaro Morata, kurš rezultatīvi izcēlās jau trešajā mačā pēc kārtas.

Spāņi var būt pateicīgi vāciešu uzbrucējam Kajam Havercam, kurš, komandai nonākot zaudētājos, ātri guva divus vārtus, nokārtojot spēlē uzvaru Vācijai un ceļazīmi uz astotdaļfinālu Spānijai.

Luisa Enrikes trenētajai Spānijas izlasei atkal parādījās vecā problēma – komanda nepārtraukti saspēlējās, izdarot gandrīz tūkstoš piespēļu

(992, kamēr japāņiem tikai 166), taču tam ir maz jēgas, ja nav loģiska noslēguma jeb gūto vārtu. Tāpat Japānas futbolistiem uzvarai pietika ar tikai 14 procentiem bumbas pārvaldīšanā, kamēr pie spāņiem bumba bija 78 procentus spēles laika.

Astotdaļfinālā Japānas izlasei pretiniekos būs pagājušā Pasaules kausa fināliste Horvātija, bet Spānijas futbolisti tiksies ar Marokas valstsvienību, kas diezgan pārsteidzoši izcīnīja pirmo vietu F grupā.

Grupu turnīra noslēgumā marokāņi ar 2:1 apspēlēja Kanādas izlasi, kas savā otrajā Pasaules kausā atkal palika bez punktiem, bet galvenie notikumi tomēr risinājās paralēlajā mačā, kurā horvāti noturēja bezvārtu neizšķirtu pret Beļģiju, kas tādējādi izstājās no turpmākās dalības čempionātā.

Par mača galveno neveiksminieku kļuva beļģu uzbrukuma līderis Romelu Lukaku, kurš pēc traumas sadziedēšanas nāca laukumā uz maiņu otrajā puslaikā un neizmantoja četras fantastiskas iespējas gūt vārtus,

sitot garām vārtiem no vislabākajām pozīcijām, par ko parasti saka, ka vieglāk bija trāpīt, nekā netrāpīt. Uzreiz pēc neveiksmes no amata atkāpās komandas galvenais treneris spānis Roberto Martiness, kuram sešu darba gadu laikā tā arī neizdevās piepildīt Beļģijas futbola "zelta paaudzes" cerības, šajā laikā trijos lielajos čempionātos lielāko sasniegumu gūstot 2018. gadā, kad beļģi pusfinālā zaudēja nākamajai čempionei Francijai.

Grupu turnīru izskaņā piektdien kļūsim liecinieki diviem mačiem "uz dzīvību un nāvi" par tikšanu izslēgšanas mačos.

H grupā vietu astotdaļfinālā jau ir izcīnījusi Portugāles izlase, bet par otro ceļazīmi cīnīsies Ganas un Urugvajas futbolisti, kur afrikāņiem var pietikt ar neizšķirtu (ja Portugāle nezaudēs Dienvidkorejai). Droši, ka emocijas sitīs augstu vilni, jo visi vēl atceras 2010. gada Pasaules kausa drāmu, kad šīs abas komandas tikās ceturtdaļfinālā. Toreiz papildlaika pēdējā minūtē urugvajiešu uzbrucējs Luiss Svaress uz vārtu līnijas ar rokām atvairīja bumbu, par ko tika piešķirts 11 metru soda sitiens, taču ganieši to nerealizēja un vēlāk zaudēja pendeļu sērijā. Svaress arvien ir ierindā, tā ka būs interesanti.

Tikai otro reizi vēsturē Pasaules kausa grupu turnīra barjeru pārvarējušas jau divas Āfrikas valstis (Maroka un Senegāla), bet Gana var uzstādīt jaunu Melnā kontinenta rekordu.

Savukārt vakara mačos G grupā, kur vietu astotdaļfinālā jau nodrošinājusi Brazīlija, uzmanības centrā būs Šveices un Serbijas futbolistu tikšanās. Neizšķirts derēs šveiciešiem, ja vien Brazīlija nezaudēs Kamerūnai. Arī šajā mačā papildu intrigu rada abu komandu iepriekšējās tikšanās vēsture, jo pirms četriem gadiem Pasaules kausā šveicieši uzvarēja 2:1, bet abu vārtu autori etniskie albāņi Granits Džaka un Džerdans Šačiri uzvaru svinēja, ar rokām atveidojot divgalvaino ērgli, kas simbolizē Albānijas karogu. Abi Šveices izlases līderi aizvien ir ierindā, tāpēc varam būt droši, ka piektdien vakarā Katarā ies karsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ārpus ētera
A grupa P
Nīderlande Nīderlande NLD
7
Senegāla Senegāla SEN
6
Ekvadora Ekvadora ECU
4
Katara Katara QAT
0
B grupa P
Anglija Anglija ENG
7
ASV ASV USA
5
Irāna Irāna IRN
3
Velsa Velsa WLS
1
C grupa P
Argentīna Argentīna ARG
6
Polija Polija POL
4
Meksika Meksika MEX
4
Saūda Arābija Saūda Arābija SAU
3
D grupa P
Francija Francija FRA
6
Austrālija Austrālija AUS
6
Tunisija Tunisija TUN
4
Dānija Dānija DEN
1
E grupa P
Japāna Japāna JPN
6
Spānija Spānija ESP
4
Vācija Vācija GER
4
Kostarika Kostarika CRI
3
F grupa P
Maroka Maroka MAR
7
Horvātija Horvātija CRO
5
Beļģija Beļģija BEL
4
Kanāda Kanāda CAN
0
G grupa P
Brazīlija Brazīlija BRA
6
Šveice Šveice SUI
6
Kamerūna Kamerūna CMR
4
Serbija Serbija SRB
1
H grupa P
Portugāle Portugāle POR
6
Dienvidkoreja Dienvidkoreja KOR
4
Urugvaja Urugvaja URU
4
Gana Gana GHA
3

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti